VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Eltonu rostou tržby z prodeje limitovaných edic hodinek

Sberatel.info

16. března, 2016

Společnosti Elton hodinářská z Nového Města nad Metují, která vyrábí hodinky Prim, rostou tržby z prodeje limitovaných edic náramkových hodinek. Například letos v březnu představená stokusová edice náramkových hodinek Prim Orlík Tobruk je vyprodaná. Prodaná je i série 60 kusů hodinek vytvořená k loňskému výročí zahájení výroby hodinek v Novém Městě. ČTK to řekla mluvčí Eltonu Adéla Dittmannová.

Ceny hodinek z limitovaných edic jdou do desítek tisíc korun a pokud jsou vyrobeny ze zlata, šplhá se jejich cena k půl milionu korun. Například základní cena hodinek Prim Orlík Tobruk, které Elton vytvořil k 70. výročí konce 2. světové války, činila 82.000 korun. Tuto cenu mají i hodinky z letošní edice hodinek Prim Hirošima, které Elton vyvinul ve spolupráci s japonským výrobcem a distributorem hodinek Brains Corporation z Tokia.

Nyní Elton, jehož tržby by měly letos dosáhnout úrovně 50 milionů korun po loňských 40 milionech korun, připravil limitovanou edici hodinek Spartak. Inspirovaná je vůbec prvními československými náramkovými hodinkami vyrobenými v Novém Městě nad Metují v roce 1954. Stokusová série Spartaku Retro není přesnou kopií tehdejších hodinek, ale vychází z jejich minimalistického designu.

Hodinky Spartak se v Novém Městě vyráběly v letech 1954 až 1957, další hodinky po nich již nesly název Prim. “Pod původním názvem bylo nakonec vyrobeno okolo 1650 kusů, které jsou dodnes ceněnou historickou raritou,” uvedla mluvčí. Hodinky byly tehdy podrobeny i takzvaným laickým zkouškám. Přes 1000 kusů z ověřovací série bylo rozdáno zástupcům různých profesí. Zlatý model hodinek dostal k testování i tehdejší prezident Antonín Zápotocký.

Pro model Spartak Retro novoměstští konstruktéři vytvořili nové ocelové pouzdro i technické řešení. Podoba číselníku vychází z původních hodinek, ručky jsou zlacené lístkového tvaru, jako původní model mají hodinky ruční nátah.

Podobně jako jiné mechanické hodinky se bude Spartak Retro vyrábět na objednávku. Zájemci budou mít i u těchto hodinek možnost individualizace, například nechat si udělat monogram na korunku či vyrýt věnování na spodní víko. Cena hodinek z limitované edice bude 59.000 korun.

 

Vedle limitované edice oceňované sběrateli nabídne Elton hodinářská zájemcům i hodinky Spartak Retro v otevřené edici, a to ve čtyřech barevných provedeních. Lišit se od sebe budou barvami číselníků, číslic a ruček. Cena Spartaku Retro z otevřené edice bude 54.000 korun.

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum kávomlýnků

  Muzeum se sbírkou ručních kávomlýnků. tel.: 475 103 278

  Chabařovice, Ústecký kraj

 • Muzeum JK Classics

  Muzeum se sbírkou amerických historických automobilů.

  Lužná u Rakovníka, Středočeský kraj

  jkclassics.cz/
 • Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě

  Muzeum s bohatými sbírkami a pobočkou v Bečově nad Teplou

  Železná ruda, Plzeňský kraj

 • Motocyklové a technické muzeum

  Muzeum se sbírkou motocyklů.

  Netvořice, Středočeský kraj

  www.veterankalendar.cz/index.php?id=5&am...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky