VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Muzeum v Olomouci prodloužilo pro velký zájem výstavu o andělech

Sberatel.info

23. března, 2017

Vedení Muzea umění v Olomouci se rozhodlo prodloužit do 16. března výstavu Šumění andělských křídel. Důvodem je vytrvale velký zájem návštěvníků. Výstava byla otevřena od konce října a měla původně trvat do 5. března. Expozici, která provádí historií výtvarného ztvárnění nebeských poslů od gotiky po současnost, dosud navštívilo 16.000 lidí. Andělé jsou mezi sběrateli velmi oblíbení, na veletrhu Sběratel každý rok prezentuje historické pohlednice a další merkantilie s andělskou tématikou například vystavovatelka Eva Charvátová-Comperti.

Výstava zabírá prostory obou olomouckých budov Muzea umění. Expozici návštěvníci najdou v Muzeu moderního umění i v Arcidiecézním muzeu. “Výstava nás návštěvností velmi překvapila. Dosud přišlo 16.000 lidí a lidé chodí stále více. Vyskytl se nám prostor ji prodloužit. V polovině výstavy jsme už vyprodali katalog, je vidět, že ten zájem je enormní,” uvedl ředitel muzea Michal Soukup.

Na expozici je k vidění více než 200 andělů zachycených v malbách, kresbách, ale i v podobě soch. Podle zástupců muzea je to první výstava v tuzemsku, která se andělům ve výtvarném umění věnuje s takovou důkladností. “V rámci činnosti Muzea umění se jedná o velmi rozsáhlou a nezvyklou konfrontaci starého a moderního umění zahrnující několik staletí od středověku až po 21. století. Jde nejen o exponáty z našich sbírek, ale velká část je sesbírána z celé České republiky. Zacílením výstavy se jedná o mimořádně náročný a pro nás i prestižní projekt,” řekl již dříve ČTK zástupce ředitele muzea Ondřej Zatloukal.

Mezi nejúspěšnější výstavy Muzea umění patřil v uplynulých letech velký výstavní projekt s názvem Od Tiziana po Warhola, který navštívilo před čtyřmi lety více než 34.000 lidí. V celkové návštěvnosti předčil i výstavu Olomoucké baroko, která představovala na přelomu let 2010 a 2011 barokní umění a navštívilo ji za čtyři měsíce 32.000 lidí, uvedl již dříve mluvčí muzea Petr Bielesz.

Mezi další nejúspěšnější výstavy muzea patřila retrospektiva Josefa Lady, která v roce 2008 přilákala více než 28.000 návštěvníků, a přehlídka tvorby zakladatele pop-artu Victora Vasarelyho, kterou si v roce 2007 prohlédlo bezmála 20.000 lidí.

(čtk,jj)

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Vysočiny Pelhřimov

  Muzeum se zajímavou dramaturgií, na jehož webových stránkách si například můžete stáhnout zdarma knihu "Umění kýče", jež mapuje úspěšnou výstavu, která zde proběhla.

  Pelhřimov , Vysočina

  www.muzeumpe.cz/
 • Muzeum motorových kol

  Muzeum se sbírkou motorových kol a motocyklů.

  Horní Radouň, Jihočeský kraj

  www.muzeumradoun.cz/
 • Muzeum Kouzlo starých časů

  Více než sto viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z celého světa na jednom místě.

  Praha 1, Hlavní město Praha

  www.muzeumkouzlostarychcasu.cz...
 • Muzeum smaltu

  Muzeum se sbírkou smaltovaného nádobí.

  Netvořice, Středočeský kraj

  www.muzeumsmaltu.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky