VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Nenechte si ujít jarní veletrh Geosvět / Minerály a drahé kameny

Sberatel.info

19. února, 2019

Sbíráte nebo se vám prostě jen líbí krása nerostů? Na jarním veletrhu Geosvět / Minerály a drahé kameny, který se koná od soboty 23. do neděle 24. února 2019 v pražském hotelu Olympik Congress, najdete několik desítek vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí. Budou nabízet minerály, drahé kameny, zkameněliny i umělecké šperky. A nebude chybět ani oblíbená služba bezplatného oceňování pravosti drahých kamenů soudním znalcem.

“Díky tomu, že se vrátím z největší výstavy na světě v arizonském Tucsonu, tak tajně doufám, že se mi podaří sehnat nějaké kvalitní ukázky turmalínů, topazů a akvamarínu, které by se mohly návštěvníkům líbit,” láká do své expozice Jiří Špalek. Ten bude také na malé výstavce ukazovat vzácné minerály platiny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Geosvet 4

Nepřehlédnutelný originální šperk – deseticentimetrový surový smaragd najdete zase u prodejního místa Jiřího Prachaře.  Vystavovatel Jan Čepelík bude nabízet brazilské lodolity (inkluze v křišťálech) nebo  novozélandské TOKI z jadeitu a nefritu, což jsou šperky vhodné pro muže.

Přemysl Dušek se specializuje na vltavíny a najdete u něj například dvoubarevný vltavín nebo kopii vltavínu, který si zahrál ve filmu Zloději zelených koní. Zdarma bude také návštěvníkům nabízet odborné ohodnocení jimi přinesených vltavínů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mexické minerály, ametysty a zelené granáty z oblasti Veracruz,  fantom křišťály z Puebly a crazy lace acháty ze státu Chihuahua, vše z Mexika pak budete moci koupit na stánku Blanky Dvořákové.

Pro všechny návštěvníky bude k dispozici zdarma katalog veletrhu, mládež a děti do 18 let mají vstup zdarma.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na internetu jsou na prodej tisíce minerálů a drahých kamenů, možnost na vlastní oči se přesvědčit o jejich kvalitě a původu přímo u prodejce máte ale jen na veletrhu. Jak říká vystavovatel Jiří Prachař: „Na burzách a veletrzích se setkáváte přímo s tvůrci, sběrateli, nadšenci a milovníky kamenů. Dozvíte se spoustu zajímavostí a v neposlední řadě si kámen můžete sami “osahat”. Je to stejný rozdíl jako přečíst si knihu, nebo jen její stručný obsah na zadní straně.“

Více na www.geosvet-expo.cz.

JJ, foto: veletrh Geosvět

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum vltavínů

  Muzeum se sbírkou unikátních drahokamů.

  Český Krumlov, Jihočeský kraj

  www.vltaviny.cz/
 • Muzeum historických motocyklů

  Muzeum historických motocyklů vzniklo z bývalé evangelické školy. Mezi exponáty stojí za pozornost například cenný čtyřválcový stroj z roku 1931 Ariel Square Four 4F s rozvodem OHC.

  Svratouch na Chrudimsku , Jihočeský kraj

  www.muzeummotocyklu.cz...
 • Muzeum starých strojů

  Muzeum se sbírkou parních a ostatních strojů.

  Žamberk, Pardubický kraj

  starestroje.cz/
 • Pivovarské muzeum v minipivovaru Florián

  Zajímavá expozice pro všechny fandy pivovarnictví a sběratele pivních suvenýrů.

  Loket, Karlovarský kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky