VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V Praze se bude dražit sbírka mincí a medailí numismatika Jiřího Fucimana

Sberatel.info

27. dubna, 2018

Jiří Fuciman se několik desítek let zaměřoval především na budování kolekce mincí a medailí z období Habsburské monarchie. Sbírka ale obsahuje i vzácné tolarové ražby, ražené na českém území (Praha, Jáchymov, Kutná Hora). Sbírku bude dražit firma ANTIUM AURUM, a to na jarní aukci 5. května v hotelu Four Seasons v Praze.

Do aukce budou zařazeny i další zajímavé mince a medaile, jako například svatováclavské dukáty (mimo jiné„10 dukát 1930“), sada medailí od Josefa Šejnosty „Chrám sv. Víta ve zlatě, stříbře a bronzu“, medaile „Kamil Hilbert, Stavitel Chrámu sv. Víta“ z roku 1929, nebo medaile „Dr. Antonín Podlaha, Historik umění“ z roku 1929. Ze sbírky Jiřího Fucimana se bude na aukci v hotelu Four Seasons dražit také vzácný 1 Dukát Brandenburg-Ansbach z roku 1753 nebo československé 5 dukáty 1935 a 1936 (na obrázku).

Nejdražší položka chystané aukce - Zlatá medaile Dokončení stavby chrámu sv. Víta, J. Šejnost z roku 1929, vyvolávací cena 60 000 EUR

Nejdražší položka chystané aukce – Zlatá medaile Dokončení stavby chrámu sv. Víta, J. Šejnost z roku 1929, vyvolávací cena 60 000 EUR

Jiří Fuciman (nar. 1925) byl český numismatik, dlouholetý člen Československé a poté České numismatické společnosti a spoluautor publikace „Numismatické památky zemské jubilejní výstavy 1891“.  „Jiřího Fucimana jsme všichni znali jako zapáleného a cílevědomého numismatika a současně jako vždy usměvavého, přátelského a dobře naladěného člověka. Velmi nás těší, že můžeme být u toho, když se jeho sbírka dostane do dalších sběratelských rukou a bude tak nadále přinášet mnoho sběratelských radostí,“říká Pavel Kroužek, majitel ANTIUM AURUM a doplňuje: „Když Jiří Fuciman v roce 2017 zemřel, rozhodli se dědici, že nebudou ve sbírání mincí pokračovat a svěřili nám sbírku do aukce.“Pavel Kroužek předpokládá, že největší zájem bude o tolarové ražby, svatováclavské dukáty a medaile.

10 Dukát z roku 1930 s vyvolávací cenou 35 000 EUR.

10 Dukát z roku 1930 s vyvolávací cenou 35 000 EUR.

Katalog nabízených položek si můžete prohlédnout zde – https://www.antiumaurum.cz/img/web/AntAur_aukcni_katalog_201805.pdf nebo zde https://antiumaurum.auex.de/Auktion/Onlinekatalog?intAuktionsId=579 .

Cena mince 1 Dukát Brandenburg-Ansbach, Karl Wilhem Friedrich (1729-1757) bude začínat na 2 000 EUR.

Cena mince 1 Dukát Brandenburg-Ansbach, Karl Wilhem Friedrich (1729-1757) bude začínat na 2 000 EUR.

On – line se můžete aukce zúčastnit tady – https://www.antiumaurum.cz/content/8-nase-aukce

JJ, foto: Antium Aurum 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Vysočiny Pelhřimov

  Muzeum se zajímavou dramaturgií, na jehož webových stránkách si například můžete stáhnout zdarma knihu "Umění kýče", jež mapuje úspěšnou výstavu, která zde proběhla.

  Pelhřimov , Vysočina

  www.muzeumpe.cz/
 • Muzeum hygieny

  Muzeum se sbírkou historických nočníků.

  Praha, Hlavní město Praha

  muzeumnocniku.cz/cs/uvod...
 • Muzeum Tatry 111

  Muzeum se sbírkou nákladních automobilů Tatra.

  Dobříč u Prahy, Hlavní město Praha

  muzeumtatra111.cz/
 • Pivovarské muzeum v minipivovaru Florián

  Zajímavá expozice pro všechny fandy pivovarnictví a sběratele pivních suvenýrů.

  Loket, Karlovarský kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky