VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Veletrh Sběratel bude mít na jaře menšího bratříčka

Sberatel.info

9. září, 2018

První český eurosuvenýr, nebo-li „eurobankovka s nulovou hodnotou“, způsobil na letošním veletrhu Sběratel opravdový „ošial“, jak říká jeho slovenský vydavatel. Ve frontě na bankomat, který je vydával, se stálo až 3,5 hodiny. Návštěvníkům letos nabídlo poštovní známky, mince, medaile, bankovky, pohlednice, minerály a další sběratelský materiál přes 200 vystavovatelů z několika desítek zemí. Příští, 22. ročník mezinárodního veletrhu Sběratel proběhne od 6. do 7. září 2019. Ještě předtím, ale můžete navštívit jeho mladšího bratříčka - první ročník „jarního Sběratele“ a to od 15. do 16. března 2019 v pražském hotelu Olympik Congress.

K dispozici byly po celou dobu na veletrhu oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které na výstavišti nabízel Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Puncovní úřad, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů kuriozit, Klub sběratelů telefonních karet nebo znalec v oblasti mineralogie Karel Mařík.  Toho návštěvníci mohli najít na veletrhu Minerály a drahé kameny, jež se koná ve stejné hale jako veletrh Sběratel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Letošní veletrh navštívilo opět na 10 000 lidí a Sběratel tak potvrdil svoji pověst největšího sběratelského veletrhu ve střední a východní Evropě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zero eurobankovek“ bylo v prodeji celkem 8 000 z celkového nákladu 10 000 ks (dva tisíce šly už před veletrhem přímo obchodníkům). První den se prodalo 7 000 bankovek, druhý den během necelé hodiny zbylá tisícovka a to přesto, že počet byl limitován pěti kusy na jednoho člověka. Licenci pro vydávání tzv. „nulek“ má pro Českou republiku a Slovensko firma Nunofia (www.nunofi.sk), která už na Slovensku vydala několik desítek motivů.  Už nyní se údajně český „Pražský hrad“ (hlavní motiv suvenýru) prodává až za 100 Eur.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Citroën CX zapůjčený z českého CX clubu byl jedním z vozů, které si těsně před pádem východoněmeckého režimu objednal pro svou ochranku vůdce německý komunistů Erich Honecker. Na veletrhu reprezentoval oblíbený vůz komisaře Schimanského, jehož nedožité osmdesátiny připomněla příležitostná dopisnice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na veletrhu Sběratel jsou pejsci (v doprovodu páníčku) vítáni!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Maltská pošta vyprodala po prvním dni téměř veškeré zásoby známek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V sobotu se pak v rámci veletrhu Sběratel uskutečnil čtvrtý ročník Vinyl & Stereo Expo prodejního veletrhu gramofonových desek, hi – fi techniky a příslušenství. Novinkou letošního veletrhu byl „metalový stan“ nazvaný Rock & Metal Market, burza LP a CD zaměřená pouze na rock a metal.  Akce se účastní přední prodejci vinylových desek nejen z České republiky, ale také z Německa, Velké Británie nebo Holandska.  Návštěvníci  tady mohli získat třeba podpis zpěváka a legendy českého rocku Aleše Brichty.

JJ, foto: veletrh Sběratel

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky