VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Muzeum Kroměřížska vystaví historické flakony a toaletní sklo

Sberatel.info

16. März, 2016

Muzeum Kroměřížska připravuje výstavu historických flakonů a toaletního skla. Představí předměty vyrobené od 16. století až po současnost. Výstavu, která potěší zejména ženy, doplní také šperky, malované hedvábné šátky nebo historické šaty. ČTK to dnes řekl ředitel muzea Jiří Stránský. Výstava v Galerii v podloubí začne 11. listopadu.

“Výstava se jmenuje Krásou a vůní oděná a nabídne předměty ze sbírky Eriky Bubeníkové, šperky z dílny Radky Bidlákové a hedvábné šátky Zlaty Kalusové. Doplní ji šaty ze sbírky Zdeňky Mudrákové,” popsal Stránský. Sbírka flakonů a toaletního skla Bubeníkové čítá na 1000 kusů toaletního skla a více než 1500 kusů komerčního skla od 16. století po současnost.

“Mezi unikátní flakony patří drobné lahvičky k zavěšení na ruku nebo na krk vyrobené ve starých severočeských sklárnách koncem 19. století. Ne tak krásné, ale o to starší jsou podlouhlé lahvice určené převážně k přechovávání léků a vonných olejů z 16. až 18. století,” doplnil Stránský.

Za zmínku stojí také flakony umělecky zpracované, které mají známé návrháře. Vyrobili je například Curt Schlevoght, Heinrich Hoffman, Karel Palda nebo Rudolf Hloušek. Výstava je doplněna komerčními flakony tuzemských a světových starých firem i současnými flakony těch firem, které jsou nepřetržitě na trhu už z předminulého století.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • veletrh Sběratel

    Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Známky, mince, medaile, pohlednice, bankovky, ceniny a další sběratelský materiál.

    05.09.2025 - 06.09.2025

    Praha, Česká republika

    www.sberatel.info/podzim...
  • Rock & Metal market

    Gramodesky, CD, kazety, hudební memorabilie se zaměřením na rock a metal.

    06.09.2025 - 06.09.2025

    Praha , Česká republika

    www.vinylexpo.cz
  • Vinyl & Stereo Expo

    Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

    06.09.2025 - 06.09.2025

    Praha, Česká republika

    www.vinylexpo.cz
  • Minerály a drahé kameny

    Chcete výhodně nakoupit drahé kameny, minerály, šperky nebo jen získat inspiraci pro vaše domácí tvoření? Navštivte prodejní veletrh Minerály a drahé kameny, kde najdete několik desítek obchodníků z celé Evropy.

    05.09.2025 - 06.09.2025

    Praha, Česká republika

    www.mineralyadrahekameny...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Muzeum historických motocyklů

    Muzeum historických motocyklů vzniklo z bývalé evangelické školy. Mezi exponáty stojí za pozornost například cenný čtyřválcový stroj z roku 1931 Ariel Square Four 4F s rozvodem OHC.

    Svratouch na Chrudimsku , Jihočeský kraj

    www.muzeummotocyklu.cz...
  • Soukromé muzeum historických rádií v Dolní Čermné

    Nabízí na 170 exponátů včetně značek Philips, Westinghouse nebo Titan.

    Dolní Čermná, Pardubický kraj

  • Muzeum kuriozit a fotografií

    Majitelé muzea shromáždili tisíce předmětů z cest po světě bez ohledu na hodnotu a uměleckou kvalitu.

    Lezník u Poličky, Pardubický kraj

  • Muzeum hraček

    Hračky, které baví děti dospělé,

    Benátky nad Jizerou, Středočeský kraj

    muzeumhracek.webpark.cz...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Schlagwörter