Aukce Retro Garáž proběhne poprvé v Praze a nabídne řadu rarit
Sberatel.info
25. October, 2022
Vzácný exemplář Tatry 613 v provedení Speciál určený výhradně pro tehdejší vládní špičky bývalého Československa, pitoreskní BMW Isetta z roku 1957 nebo motocykl Jawa 500 OHC s nejvzácnější variantou motoru typu 15/00 “šnek“ nabídne aukce Retro Garáž, jež bude součástí výstavy Glasurit Classic Expo. Ta se uskuteční 29. – 30. října na výstavišti PVA Expo Praha.
Je to poprvé, co se aukce Retro Garáž koná jinde než během
tradiční burzy v Lysé nad Labem. V aukci se objeví veteráni v
původním stavu, projekty na renovaci i precizně zrestaurované kusy. Vedle zmíněných
rarit to bude například Čezeta 501, Harley – Davidson 350 BA nebo Škodovky 100
a 1000 MB.
Položkou s nejvyšší vyvolávací cenou, jež začíná na 1 800 000
korunách, je limuzína WIKOV 35 z roku 1931. Celkem bylo vyrobeno přibližně
pouze 150 kusů všech karosářských verzí tohoto modelu. Jde o plně pojízdný a
provozuschopný vůz, který díky jedinečně zachovalému interiéru výrazně vyčnívá
nad ostatními. Jedná se totiž o jediný takový kus z celkových šesti dochovaných
Wikovů 35. Všechny ostatní jsou již po kompletní renovaci.
Vozidlo je ve výborném stavu s pouze drobnými kosmetickými nedostatky. Dále je nefunkční původní palivové čerpadlo, které je nahrazeno jiným typem. Tento konkrétní kousek pochází ze Slovenska, kde jezdil ve službách Slovenské vlády. Tatra má všechny prvky výbavy typické pro raritní verzi Speciál jako je prodloužený rozvor, klimatizace, tempomat, el. stahování oken, zdvojené zapalování, odlišná přední maska a světlomety + zpětná zrcátka (původem z Mercedesu 116), tachograf, nahrávací zařízení a v zadní části pouze 2 sedadla s minibarem. Vůz má platné CZ doklady a standardní bílé SPZ. Vyvolávací cena: 800 000 Kč. Vozidlo v nálezovém stavu vyžadujícím kompletní renovaci, nepojízdné, ovšem prakticky kompletní. K vozidlu jsou k dispozici platné Německé doklady včetně štítku (z jiného stroje stejného roku výroby i typu). Chybějící případně poškozené součásti (plátěná střecha, čalounění vozu, atp.) podléhající zkáze vlivem věku nutno vyměnit v průběhu renovace. Sběratelsky velice oblíbený a vysoce ceněný stroj, který zabere minimum místa a není náročný z pohledu renovace díky skvělé dostupnosti všech dílů. Vyvolávací cena: 180 000 Kč.
Glasurit Classic Expo představí fanouškům historických
vozidel zajímabé exponáty a bohatý doprovodný program. K vidění bude více než
150 historických automobilů a motocyklů od předválečného období až do 90. let
minulého století. Součástí programu jsou významná jubilea, představení klubů a
pořadatelů akcí, Cars Art Design, besedy, promítání filmů, živá hudba a také
srazy historických vozidel na venkovní ploše.
Vozidlo ve zcela původním, velice zachovalém a plně funkčním stavu s platnou technickou prohlídkou do 05/2023. Krásný nepoškozený interiér včetně původního čalounění a stropnice. Vůz po jediném majiteli z Německa (ročník 1937), kde byl provozován pouze v suchých a slunečných dnech na platných DE značkách až do letošního roku. Součástí kupní ceny bude bezplatné zajištění přepisu vozidla na kupujícího. Jedná se o překrásnou a velice oblíbenou “žábrovku”. V takto zachovalém původním stavu již jen velmi těžko sehnatelnou. Vzhledem k oblíbenosti modelu výborná investice do budoucna. K vozidlu originální dokumenty : technický průkaz DDR, pořizovací faktura, servisní knížka, návod k obsluze, návod k obsluze autorádia Blaupunkt Köln, protokol z STK. Vyvolávací cena: 200 000 Kč.
Samotná aukce
historických vozidel Retro Garáž bude probíhat v neděli 30. 10. 2022 od 13:00
hod.
První typ skůtru Čezeta, ovšem jedna z posledních sérií, která již disponuje blinkry. Skůtr je po kompletní dřívější renovaci, poté minimálně provozován a nyní dlouhodobě pouze vystaven v soukromé sbírce. Motocykl bez TP. Lak i chromy ve velice hezkém stavu s drobnými kosmetickými vadami. Aktuálně byl motocykl po letech nečinnosti šetrně oživen a doplněn o novou baterii. Krásný a velice oblíbený stroj k nenáročnému doladění. Vyvolávací cena: 90 000 Kč.
Automobily a motocykly nabízené v aukci si můžete prohlédnout zde.
Tradiční burza Retro Garáž spojená s aukcí se pak uskuteční v termínu 12. listopadu opět na výstavišti v Lysé nad Labem.
Estonská národní banka dnes dala do oběhu dvoueurovou minci na počest Ukrajiny. Mince lze zakoupit také společně se zvláštní sběratelskou kartou, výtěžek získá ukrajinská centrální banka.
Vyšel třetí díl sběratelského projektu Kronika první republiky. Je věnován roku 1920 a opět spojuje komplet zlatých či stříbrných pamětních medailí s texty renomovaných historiků.
Nového majitele našla na Aukru například ikonická Praga BD 500 5. série či Jawa 500 OHC z roku 1955. Obě se prodaly za ceny nad půl milionu korun. Radost si udělali ale i sběratelé předmětů z dalších oblastí. Například betlém z roku 1928 se prodal za 62 tisíc korun, vzácné a podepsané dílo Bohumila Hrabala pak za téměř 49 tisíc korun
Přes půlstoletí také o tomto obraze o rozměrech asi 130×162 centimetrů nebyly žádné zprávy, uvedl internetový server Art+, který se specializuje na trh s uměním. […]
V nabídce byla díla malířů výtvarných skupin Trasa 54, Šmidrové, UB 12, Křižovatka/Nová citlivost, Volné seskupení 12/15 pozdě, ale přece či Tvrdohlavých. Zrcadlo Adrieny Šimotové […]
26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.
Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…
Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.
Chcete výhodně nakoupit drahé kameny, minerály, šperky nebo jen získat inspiraci pro vaše domácí tvoření? Navštivte prodejní veletrh Minerály a drahé kameny, kde najdete několik desítek obchodníků z celé Evropy.
Maybach ve 30. letech 20. století patřil luxusem i cenou mezi nejprestižnější automobilové značky. Muzeum v německém Neumarktu vlastní přes 10 % všech exemplářů, které se na světě zachovaly.
Neumarkt in der Oberpfalz, Německo
Trabi World – Berlín a Drážďany
Muzeum, půjčovna, rarity a vůbec vše co se týká nejslavnějšího východoněmeckého výrobku všech dob.
Drážďany, Německo
Minipivovar Medl-Bräu Vídeň
Útulný minipivovar s pivnicí pojatou ve starorakouském duchu s výborným pivem i jídelním lístkem. Pro sběratele pivních suvenýrů výborná možnost zakoupit třeba minimini pivní sklenici s logem pivovaru o velikosti 1/8 litru.
Adresa: Linzer Strasse 275