VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Aukce Retro Garáž proběhne poprvé v Praze a nabídne řadu rarit

Sberatel.info

25. October, 2022

Vzácný exemplář Tatry 613 v provedení Speciál určený výhradně pro tehdejší vládní špičky bývalého Československa, pitoreskní BMW Isetta z roku 1957 nebo motocykl Jawa 500 OHC s nejvzácnější variantou motoru typu 15/00 “šnek“ nabídne aukce Retro Garáž, jež bude součástí výstavy Glasurit Classic Expo. Ta se uskuteční 29. – 30. října na výstavišti PVA Expo Praha.

Je to poprvé, co se aukce Retro Garáž koná jinde než během tradiční burzy v Lysé nad Labem. V aukci se objeví veteráni v původním stavu, projekty na renovaci i precizně zrestaurované kusy. Vedle zmíněných rarit to bude například Čezeta 501, Harley – Davidson 350 BA nebo Škodovky 100 a 1000 MB.

Položkou s nejvyšší vyvolávací cenou, jež začíná na 1 800 000 korunách, je limuzína WIKOV 35 z roku 1931. Celkem bylo vyrobeno přibližně pouze 150 kusů všech karosářských verzí tohoto modelu. Jde o plně pojízdný a provozuschopný vůz, který díky jedinečně zachovalému interiéru výrazně vyčnívá nad ostatními. Jedná se totiž o jediný takový kus z celkových šesti dochovaných Wikovů 35. Všechny ostatní jsou již po kompletní renovaci.

Vozidlo je ve výborném stavu s pouze drobnými kosmetickými nedostatky. Dále je nefunkční původní palivové čerpadlo, které je nahrazeno jiným typem. Tento konkrétní kousek pochází ze Slovenska, kde jezdil ve službách Slovenské vlády. Tatra má všechny prvky výbavy typické pro raritní verzi Speciál jako je prodloužený rozvor, klimatizace, tempomat, el. stahování oken, zdvojené zapalování, odlišná přední maska a světlomety + zpětná zrcátka (původem z Mercedesu 116), tachograf, nahrávací zařízení a v zadní části pouze 2 sedadla s minibarem. Vůz má platné CZ doklady a standardní bílé SPZ. Vyvolávací cena: 800 000 Kč.
Vozidlo v nálezovém stavu vyžadujícím kompletní renovaci, nepojízdné, ovšem prakticky kompletní. K vozidlu jsou k dispozici platné Německé doklady včetně štítku (z jiného stroje stejného roku výroby i typu). Chybějící případně poškozené součásti (plátěná střecha, čalounění vozu, atp.) podléhající zkáze vlivem věku nutno vyměnit v průběhu renovace. Sběratelsky velice oblíbený a vysoce ceněný stroj, který zabere minimum místa a není náročný z pohledu renovace díky skvělé dostupnosti všech dílů. Vyvolávací cena: 180 000 Kč.

Glasurit Classic Expo představí fanouškům historických vozidel zajímabé exponáty a bohatý doprovodný program. K vidění bude více než 150 historických automobilů a motocyklů od předválečného období až do 90. let minulého století. Součástí programu jsou významná jubilea, představení klubů a pořadatelů akcí, Cars Art Design, besedy, promítání filmů, živá hudba a také srazy historických vozidel na venkovní ploše.

Vozidlo ve zcela původním, velice zachovalém a plně funkčním stavu s platnou technickou prohlídkou do 05/2023. Krásný nepoškozený interiér včetně původního čalounění a stropnice. Vůz po jediném majiteli z Německa (ročník 1937), kde byl provozován pouze v suchých a slunečných dnech na platných DE značkách až do letošního roku. Součástí kupní ceny bude bezplatné zajištění přepisu vozidla na kupujícího. Jedná se o překrásnou a velice oblíbenou “žábrovku”. V takto zachovalém původním stavu již jen velmi těžko sehnatelnou. Vzhledem k oblíbenosti modelu výborná investice do budoucna.
K vozidlu originální dokumenty : technický průkaz DDR, pořizovací faktura, servisní knížka, návod k obsluze, návod k obsluze autorádia Blaupunkt Köln, protokol z STK. Vyvolávací cena: 200 000 Kč.

 Samotná aukce historických vozidel Retro Garáž bude probíhat v neděli 30. 10. 2022 od 13:00 hod.

První typ skůtru Čezeta, ovšem jedna z posledních sérií, která již disponuje blinkry. Skůtr je po kompletní dřívější renovaci, poté minimálně provozován a nyní dlouhodobě pouze vystaven v soukromé sbírce. Motocykl bez TP. Lak i chromy ve velice hezkém stavu s drobnými kosmetickými vadami. Aktuálně byl motocykl po letech nečinnosti šetrně oživen a doplněn o novou baterii. Krásný a velice oblíbený stroj k nenáročnému doladění. Vyvolávací cena: 90 000 Kč.

Automobily a motocykly nabízené v aukci si můžete prohlédnout zde.

Tradiční burza Retro Garáž spojená s aukcí se pak uskuteční v termínu 12. listopadu opět na výstavišti v Lysé nad Labem.

jj, foto: Retro Garáž

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Prodejní výstava brouků a motýlů Praha

  Výměna, prodej a koupě brouků, motýlů, strašilek, pavouků a ostatních bezobratlých živočichů.

  01.03.2024 - 02.03.2024

  Praha, Česká republika

  www.hobbypraha.cz
 • Jarní veletrh Sběratel

  Největší jarní setkání sběratelů všech oborů.

  22.03.2024 - 23.03.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/jaro...
 • Numismatický veletrh v Kuala Lumpur

  12. ročník mezinárodního veletrhu.

  29.03.2024 - 31.03.2024

  Kuala Lumpur, Malajsie

  www.klinf.co
 • Hobby burza a auto moto blešák Kroměříž

  Vše, co se týká motorismu – náhradní díly, součástky, komponenty, starožitnosti. vojenské a hasičské sběratelské předměty.

  07.04.2024 - 07.04.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum harmonik

  Muzeum se sbírkou klávesových a knoflíkových harmonik.

  Litovel, Olomoucký kraj

  www.muzeumharmonik.estranky.cz/...
 • Muzeum Kouzlo starých časů

  Více než sto viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z celého světa na jednom místě.

  Praha 1, Hlavní město Praha

  www.muzeumkouzlostarychcasu.cz...
 • Muzeum hraček

  Muzeum se sbírkou hraček 19. a 20. století.

  Lednice, Jihomoravský kraj

  muzeum-hracek-lednice.cz/...
 • Muzeum Kouzlo starých časů

  Muzeum se sbírkou historických oděvů a doplňků z roku 1850 - 1930.

  Praha - Zbuzany, Hlavní město Praha

  www.kouzlostarychcasu.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Tags