VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Na aukci Antium Aurum se budou dražit vzácné tolary, svatováclavské dukáty i americká medaile

Sberatel.info

14. May, 2024

Tolar Albrechta z Valdštejna z roku 1629, zlatá pamětní medaile Amerického muzea pro bezpečnost, vzácné scudo z roku 1823, kterým se platilo ve Vatikánu nebo oblíbené svatováclavské dukáty v mimořádných zachovalostech nabídne sálová aukce společnosti Antium Aurum. Dražba s live bidding proběhne 17. května v pražském hotelu Andaz, následovat ji bude třídenní on-line aukce.

Vedle tolaru Albrechta z Valdštejna (položka 418) bude mezi nejsledovanější položky patřit mimořádně vzácný 1 tolar Leopold II. z roku 1790 (položka 156) a 1 tolar František II. z roku 1792 (položka 184).

Dražit se budou rovněž vzácné středověké dukáty z mincovny Praha z let 1612 (položka č. 31) a 1613 (položka č. 32), 2 dukát z roku 1633 (položka 42) a velmi raritní 2 dukát z roku 1727 z mincovny Jílové (položka č. 106).

Mince z Kremnice zastupuje například Dukát z roku 1645 (položka č. 58). K výjimečným položkám se řadí také zlatá medaile – 10 Dukát k úmrtí Františka Štěpána Lotrinského (položka č. 146) nebo Tolar z roku 1790 (položka č. 156).

V nabídce nebude jen soubor záslužných medailí z období vlády Habsburků převážně z českého území (položky 388 – 413), ale také německé státy. Právě dražba souboru německých dukátů a tolarů bude přitahovat pozornost sběratelů i investorů.

Jedná se zejména o 1 Dukát Baden (položka 439), 1 Tolar Mansfeld – Bornstedt (položka č. 443), 1 Tolar Norimberk (položka č. 444) nebo 1 Dukát Norimberk (položka 447).

Jedná se nejen o mince raritní, ale dražené kusy jsou navíc mimořádně zachovalé s certifikací od americké společnosti NGC, která celosvětově oceňuje zachovalost a kvalitu historických mincí a medailí. Dosud vystavila certifikáty k více než 60 milionům sběratelských předmětů z celého světa.

V aukci ale budou zastoupeny také mince a medaile z dalších evropských i mimoevropských států např. mince z Rumunska nebo Albánie. K atraktivním položkám bude patřit i Zlatá pamětní medaile Amerického muzea pro bezpečnost (položka č. 478) nebo mimořádně vzácné Scudo z roku 1823 z Vatikánu.

Velký zájem očekávají pořadatelé o dražbu oblíbenýchčeskoslovenských dukátů. Například 10 Dukát 1935 (položka č. 480) je jedním ze tří exemplářů na světě, který získal od společnosti NGC jedno z nejlepších ohodnocení (MS 67). Stejně raritní je rovněž 5 Dukát z roku 1951 (položka č. 481) nebo vzácný 2 Dukát z roku 1936 (položka č. 482).

 V aukci budou zastoupeny také vyhledávané dukáty a medaile sv. Václava, např. miléniový dukát sv. Václava z roku 1929 (položka č. 486) nebo stříbrná medaile k 1000. výročí úmrtí sv. Václava z roku 1929.

K atraktivním položkám bude patřit také stříbrná medaile k proražení tunelu T. G. Masaryka na dráze Handlová – Horná Štubňa, která jako jedna ze dvou na světě dostala hodnocení NGC MS 65 nebo stříbrná medaile k dokončení stavby Chrámu sv. Víta v původní etuji.

Aukce Antium Aurum bude probíhat v pražském hotelu ANDAZ, bude však možné dražit také na dálku prostřednictvím aukční platformy AUEX (antiumaurum.auex.de). Sálovou aukci bude následovat třídenní internetová aukce s Live Bidding, která bude probíhat od pondělí 20. 5. 2024 do středy 22. 5. 2024.

Draženy budou položky z období vlády Habsburků, ze Salzburgu, z českých zemí a Československa, jakož i z celé řady dalších evropských států (z Dánska, Dubrovníku, Francie, Nizozemska, Itálie, Lichtenštejnska, Německých států, Polska, Rumunska, Ruska a Švýcarska).

Již nyní je možné zadávat limity (buď přímo do aukčního systému na antiumaurum.auex.de nebo písemně společnosti). V průběhu aukce je pak možné dražit jednotlivé položky v reálném čase (více informací na antiumaurum.auex.de).

red, foto: Antium Aurum

 •  

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Jawa v Rabakově na Mladoboleslavsku

  Soukromé muzeum motocyklů Jawa a všeho kolem nich.

  Rabakov, Středočeský kraj

  www.jawa-muzeum.cz/
 • Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

  Muzeum s rozmanitou víceoborovou působností. Jeho zájem se kromě jiného orientuje i na prostředí raně průmyslového období regionu, především na fenomenální karosářskou dílnu Josefa Sodomky. Důsledkem tohoto zájmu je nedávné zrestaurování unikátního vozu Aero 50 Dynamik a jeho zařazení do sbírek muzea.

  Vysoké Mýto, Pardubický kraj

  https://www.muzeum-myto.cz/cs...
 • Muzeum krajky a prodejní galerie

  Muzeum se sbírkou krajek.

  Vamberk, Královéhradecký kraj

  www.vkrajka.cz/cz/muzeum-krajk...
 • Muzeum kočárů

  Muzeum se sbírkou historických kočárů.

  Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

  www.historickekocary.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Tags