Sberatel.info
19. December, 2024

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov otevřelo novou turistickou sezónu odhalením pozoruhodného exponátu, kterým je replika válečné lodi Bismarck vytvořená z 85 302 vyřazených mincí. Modelář Marek Šátka z Chomutova pracoval na stavbě bitevního kolosu celých 15 měsíců.
Jeho jasně rozpoznatelný styl provází čtenáře nejen humoristických časopisů už několik desítek let. Václava Hradeckého, kreslíře, výtvarníka, violistu a dlouholetého vedoucího oddělení výzkumu Českého rozhlasu ale pojí nečekané pouto také s veletrhem Sběratel. Po 29 letech se na něj vrací dopisnicí, kterou vydává Česká pošta k výstavě “Haló! Volám z karty”, jež připomíná 35 let od emise první telefonní karty v tehdejším Československu. Na veletrhu Sběratel bude k vidění po oba dny, tedy 4. a 5. září.
V roce 2018, našla rodina z australského města Perth nejstarší vzkaz v láhvi, téměř 132 let poté, co byl vhozen do moře z německé lodi Paula v Indickém oceánu. Dopis, který byl součástí experimentu německé námořní observatoře a týkal se námořních tras, byl nalezen 940 kilometrů od místa vhození.
Pivní láhev Chuchelského pivovaru se v červnu na Aukru prodala za 71 500 korun. Nového majitele našla i společenská uniforma generálů Československé lidové armády a to za 98 500 korun. Za desítky tisíc se prodala také vzácná bankovka „5000 Kč“ nebo hračka v podobě mrazírenského vozu.
Více než než 1200 druhů motýlů nasbíral na Svitavsku za necelých deset let Miloš Jadrný. Jeho sbírka je centrem výstavy Městského muzea a galerie ve Svitavách. Ve stejné době představuje pestrou a bizarní říši hmyzu také nová výstava Moravského zemského muzea v Brně. Tvoří ji preparovaní motýli či brouci, ale také živý hmyz, třeba kobylky, strašilky, kudlanky a švábi.
Největší setkání sběratelů poštovních známek, mincí, bankovek a dalšího sběratelstvi ve střední a východní Evropě.
04.09.2026 - 05.09.2026
Praha, Česká republika
https://www.sberatel.inf...Muzeum se sbírkou automobilů.
Praha, Hlavní město Praha
www.trabantmuzeum.cz/...Muzeum se sbírkou nákladních automobilů Tatra.
Dobříč u Prahy, Hlavní město Praha
muzeumtatra111.cz/Regionální muzeum se stálou expozicí obuvi a kamenictví.
Skuteč, Pardubický kraj
https://muzeum.skutec.cz/...Muzeum se sbírkou hřebíků a cvočků.
Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj
www.staryrozmital.cz/...Maybach ve 30. letech 20. století patřil luxusem i cenou mezi nejprestižnější automobilové značky. Muzeum v německém Neumarktu vlastní přes 10 % všech exemplářů, které se na světě zachovaly.
Neumarkt in der Oberpfalz, Německo
Historický tiskový a grafický atelier.
Maastricht, Nizozemsko
drukkunstmuseum.nlMuzeum, půjčovna, rarity a vůbec vše co se týká nejslavnějšího východoněmeckého výrobku všech dob.
Drážďany, Německo
Přijďte nostalgicky zavzpomínat na počítačové hry, které provázely vaše dětství!
Berlín, Německo



