VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Aukční týden Aurea Numismatika nabídne vzácné mince, bankovky i vyznamenání

Sberatel.info

30. listopadu, 2021

Svatováclavské dukáty, vzácný Valdštejnův tolar z roku 1628 ražený v Jičíně, antické mince, ale třeba také raritní soubor vyznamenání a dekretů armádního generála Jana Syrového nabídne v sobotu 4. prosince 102. aukce společnosti Aurea Numismatika.

Následně bude ve dnech 5. – 12. prosince probíhat v pořadí 35. eAukce, která obsahuje více než 5000 položek mincí, medailí, řádů, vyznamenání, papírových platidel a starých pohlednic.

Největší pozornost sběratelů bude pravděpodobně přitahovat nabídka svatováclavských dukátů, obsahující 4 desetidukáty, 2 pětidukáty, 5 dvoudukátů a 20 dukátů včetně velmi vzácného dukátu 1937, který určitě překoná cenu milión korun. Pro české sběratele je rovněž velmi zajímavý soubor českých denárů, brakteátů a pražských grošů. Sbírka obsahuje i velmi vzácné denáry knížat Boleslava I., Boleslava II. a Jaromíra.

 Velký zájem jistě vzbudí také velmi vzácný Valdštejnův tolar z roku 1628 ražený v Jičíně. V této nadprůměrné zachovalosti očekáváme opět rekordní cenu výrazně nad jeden milion Kč. V letošní červnové jubilejní aukci Aurea se nádherně zachovalý valdštejnův ½ tolar z roku 1633 prodal za 3.300.000 Kč, a tolar z roku 1632 za 1 560 000 Kč. Z tohoto období  se bude dražit i unikátní pražský dukát císaře Ferdinanda II. z roku 1622.

Z antických mincí je v nabídce vzácný zlatý bójský statér a aurei římských císařů Augusta, Trajána, Lucia Vera, Constantia I. a Galeria. S velkou pravděpodobností bude překonán tuzemský aukční rekord prodeje antické mince (1.320.000 Kč za aureus Sexta Pompeia, Aurea Numismatika, aukce 53, 7. 12. 2013), neboť se aukční síni podařilo získat jednu z nejkrásnějších zlatých řeckých ražeb. Jedná se o zlatý statér řeckého města Pantikapaion z let 340-325 před Kristem v mimořádně nádherně zachovalém stavu (na úvodním obrázku). Tato skvělá mince by mohla být ozdobou většiny světových numismatických muzejních sbírek. 

 Zajímavá je i faleristická nabídka. Dražit se bude i soubor vyznamenání a dekretů historicky mimořádně zajímavé osoby armádního generála Jana Syrového (předseda československé vlády v roce 1938). V období první republiky byl uctíván jako národní hrdina, přesto byl po 2. světové válce odsouzen za vlastizradu. Z vězení byl propuštěn po čtrnácti letech.

Kompletní katalog aukce najdete zde.

red, foto: Aurea Numismatika

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum hraček

  Muzeum se sbírkou hraček 19. a 20. století.

  Lednice, Jihomoravský kraj

  muzeum-hracek-lednice.cz/...
 • Filmové muzeum Milana Wolfa

  Muzeum se sbírkou vzácných kinematografických exemplářů. e-mail: [email protected]

  Praha, Hlavní město Praha

 • Muzeum rekordů a kuriozit

  Muzeum se sbírkou ojedinělých předmětů.

  Pelhřimov, Vysočina

  www.muzeumrekorduakuriozit.cz/...
 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  Muzeum s řadou zajímavých expozic, pod které, mimo jiné, spadá Muzeum Zdeňka a Jana Svěrákových.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky