VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

České dukáty představí na veletrhu Sběratel projekt pamětních medailí věnovaný českým panovníkům

Sberatel.info

31. července, 2017

„Od roku 2016 vydáváme zlaté a stříbrné pamětní medaile, které jsou věnovány českým panovníkům. Projekt jsme odstartovali dukátem k 700. výročí narození Karla IV., pokračovali dukátem Vladislava II. Jagellonského a poté Františka Josefa I. Letos jsme vyrazili jen jeden dukát, k 300. výročí narození Marie Terezie,“ říká Stanislav Olmr z Českých dukátů. Emisní plán Českých dukátů je stanoven do roku 2035 a právě komplexnost a jasně stanovená vize na několik let dopředu z něj dělají zajímavou sběratelskou investici.

„Naše medaile ražené v nízkých emisích mají svou historickou, odbornou i výtvarnou kvalitu. Je to dáno tím, že s námi spolupracují přední historici a odborníci. Autorem výtvarných předloh je ak. sochař Zbyněk Fojtů, podle jehož návrhů bylo realizováno vícero pamětních mincí emitovaných ČNB,“ vysvětluje Stanislav Olmr.
Hlavní myšlenkou, která stojí za projektem Českých dukátů, je především popularizace české historie. Jedním z doprovodných programů celé emise je také soutěž „O dukát Marie Terezie“ (www.odukatmarieterezie.cz). Soutěžící mohou získat zkušební ražbu pětidukátu Marie Terezie v hodnotě více než 50 000 Kč. Losování proběhne v sobotu 7. října v Terezíně na Josefínských slavnostech, které České dukáty podpořily.
Medaile si můžete prohlédnout na www.ceskedukaty.cz nebo v expozici Českých dukátů na veletrhu SBĚRATEL od pátku osmého do soboty devátého září.

Pokud se chcete o Českých dukátech a jejich zakladateli, který je současně úspěšným podnikatelem ve strojírenství dozvědět víc, přečtěte si zajímavý rozhovor ZDE.

Jir, foto: České dukáty

 

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum harmonik

  Muzeum se sbírkou klávesových a knoflíkových harmonik.

  Litovel, Olomoucký kraj

  www.muzeumharmonik.estranky.cz/...
 • Muzeum sportovních vozů

  Muzeum se sbírkou závodních a sportovních automobilů.

  Lány, Středočeský kraj

  www.auto-muzeum.cz/
 • Muzeum kávomlýnků

  Muzeum se sbírkou ručních kávomlýnků. tel.: 475 103 278

  Chabařovice, Ústecký kraj

 • Muzeum hraček

  Muzeum se sbírkou hraček 19. a 20. století.

  Lednice, Jihomoravský kraj

  muzeum-hracek-lednice.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky