VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

O „embéčko“, které prodával úřad, se strhla rvačka. Cena se z 6 000 vyšplhala na 54 000 korun!

Sberatel.info

15. ledna, 2018

Ne jen televize, počítač nebo ruční nářadí. Dražitele věcí, které vloni prodával Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), velmi zajímala také třeba sbírka poštovních známek, Porsche 911 nebo embéčko. Z dalších neobvyklých položek úřad prodal také housle či nástěnné hodiny. Mezi věcmi, které připadly státu z pozůstalostí bez dědiců nebo propadly z trestné činnosti, byly ale už tradičně i nemovitosti a zvířata.

Úřad nově publikoval nabídky na prodej majetku po celý rok na sociálních sítích. “Prezentace majetku na facebooku vyšším prodejům výrazně přispívá a letos se úspěšnost zvýšila i s vyšším počtem našich fanoušků,” vysvětluje mluvčí úřadu Radek Ležatka.

Díky facebooku úřad prodal například filatelistickou sbírku, o kterou podle reakce znalce z oboru nečekal žádný zájem. Její minimální cena byla 10.000 korun, nový vlastník za ni zaplatil 15.250 korun. Velký zájem byl na sociálních sítích také o automobil Škoda 110 L, jehož cena vzrostla z 6000 na 54.000 korun, říká Ležatka. Chtělo ho koupit 36 lidí.

Facebook úřadu pomohl i při umísťování zvířat, pro které se na něm většinou rychleji najdou noví majitelé. Letos se úřad kromě psů a koček staral mimo jiné o kachny nebo morčata. “Největší případ, kterým se aktuálně zabýváme, je převzetí 87 koní na Benešovsku zabavených kvůli týrání. Takový počet jsme zaznamenali poprvé v historii,” podotkl mluvčí.

Mezi kuriozitami, které úřad letos prodával, byl tradičně největší zájem o ruční nářadí, elektrotechniku a drobnější věci. Pracovníci úřadu zaznamenali neočekávané množství uchazečů například o nástěnné hodiny se závažím. “Přihlásilo se 12 zájemců, a cena se tak ze 3000 korun vyšplhala na celkových 16.000 korun,” doplnil Ležatka.

Prodal se také třeba automobil Porsche 911 Carrera 997, a to jako soubor náhradních dílů. Doklady k němu byly falešné, takže se vůz nemohl evidovat. Úřad ho chtěl prodat alespoň za 368.000 korun, nakonec na něm vydělal 490.000 korun.

Co se týče nemovitostí, byl podle Ležatky velký zájem o byty v Praze a velkých městech. Nejdražší položkou, kterou ÚZSVM letos nabízel, byla budova v ulici U Půjčovny v pražském Novém Městě za minimální kupní cenu 299 milionů korun. Do výběrového řízení se přihlásili tři zájemci. Budovu nakonec získala společnost I.J.O. Prague Investments za 355,1 milionu korun. Dalších 126 nemovitostí prodal úřad do konce října alespoň za jeden milion korun, z toho bylo 44 domů, 15 bytů a 67 pozemků.

Přírůstky zvířat ve správě ÚZVM od 1. ledna do 11. prosince 2017:

Počet
Koně 90
Psi 58
Kozy 10
Kachny 3
Králíci 2
Morčata 2
Kočky 1
CELKEM 166

Autor: ČTK, JJ,  Ilustrační foto:  http://skoda.patwist.com

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  27.08.2022 - 27.08.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  24.09.2022 - 24.09.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Veletrh Collecta Lublaň

  Největší veletrh sběratelství ve Slovinsku.

  27.09.2022 - 29.09.2022

  Lublaň, Slovinsko

  https://collecta.si/en/h...
 • Stampex Londýn

  Největší filatelistický veletrh ve Velké Británii.

  28.09.2022 - 01.10.2022

  Londýn , Spojené království (Velká Británie)

  https://www.stampexinter...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum psacích strojů

  Muzeum se sbírkou historických psacích strojů. e-mail: [email protected]

  Česká Kamenice, Ústecký kraj

 • Muzeum českého karosářství

  Historie karosářství má ve Vysokém Mýtě bohatou tradici. Jejím hlavním představitelem a významným karosářem v našem městě, celém Československu i v zahraničí se stal automobilový designér Josef Sodomka mladší. Byl pokračovatelem rodinné firmy, která se z původní výroby kočárů přeorientovala na produkci špičkových automobilových karoserií. Podnik se pod jeho vedením specializoval nejen na karosování světoznámých značek, ale také na automobily pro významné osobnosti své doby.

  Vysoké Mýto, Pardubický kraj

 • Muzeum Vysočiny Pelhřimov

  Muzeum se zajímavou dramaturgií, na jehož webových stránkách si například můžete stáhnout zdarma knihu "Umění kýče", jež mapuje úspěšnou výstavu, která zde proběhla.

  Pelhřimov , Vysočina

  www.muzeumpe.cz/
 • Muzeum historických motocyklů

  Muzeum historických motocyklů vzniklo z bývalé evangelické školy. Mezi exponáty stojí za pozornost například cenný čtyřválcový stroj z roku 1931 Ariel Square Four 4F s rozvodem OHC.

  Svratouch na Chrudimsku , Jihočeský kraj

  www.muzeummotocyklu.cz...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky