VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Veletrh Šperky a kameny láká na originály a rarity. Můžete si vytvořit i vlastní šperky

Sberatel.info

8. listopadu, 2022

Ručně dělané originální šperky za použití kamenů, perel a drahých kovů plus minerály a drahé kameny z celého světa najdete na jednom místě na veletrhu Šperky a drahé kameny. Akce proběhne v sobotu 19. listopadu v hotelu Olympik Praha.

Několik desítek špičkových tvůrců a prodejců bude na veletrhu nabízet šperky z naturálních kamenů tvořené za použití metalických dílů, ručně dělané náramky a náhrdelníky, šperky z přírodních minerálů a surových kamenů, perleti a říčních perliček, dekorační barevné kameny nebo málo známé a raritní minerály a fosílie.

Natalie Škodová bude na veletrhu vystavovat šperky ze své kolekce “Jewelry by Natalia” a prezentovat také kameny samotné. Nabízí mimo jiné široké portfolio kabošonů, kdy importuje jen ty nejlepší kusy a snaží se vyhovět i nejnáročnějším klientům.
Surové i opracované kameny z celého světa, solitéry do interiéru i ručně vyráběné šperky najdete una u Moniky Zdichyncové, která tvoří pod jménem Manikja gems.
Věra Slaninová, kterou její široká skupina fandů zná také jako „Broučmenku“, přiveze na akci několik novinek. Všechny její šperky jsou vyrobeny technikou Tiffany z mědi a zdravotně nezávadného cínu s převážně broušenými kameny z celého světa.

Návštěvníci si také mohou nechat zdarma ocenit vlastní donesené kameny a šperky. Odborný znalec a náš přední mineralog Karel Mařík bude zdarma poskytovat konzultace ohledně, kvality, ceny a pravosti jimi donesených šperků, minerálů a drahých kamenů.

Záhnědy, křišťály a citríny z Vysočiny z lokality Bohdalec, ohnivý drahý opál je z Mexika, území Jalisco a další originální brusy bude ve své expozici prodávat Štěpán Krejsek.
Alena Benešová vyrábí cínované autorské šperky s minerály pod značkou Almabe a jak říká, „každý šperk, který přiveze na veletrh, ať jde o náhrdelník, náušnice nebo prsten, je neopakovatelný originál“.

Drtivá většina vystavovatelů vytváří šperky ručně, každý kus je unikátní a jedinečný originál. Nabídka veletrhu je opravdu pestrá, takže návštěva veletrhu potěší celou rodinu. A pozor! Děti a mládež do 18 let mají na veletrh vstup zdarma.

Různé typy šperky z cínu, minerálů a drahých kamenů bude možné koupit také u Jany Jaklové.
Maori Art je malá řezbářská dílna, inspirovaná maorskou kulturou a Novým Zélandem. Její šperky jsou ručně vyřezávané z kosti, kamene a dřeva. Na Špercích a kamenech nabídnou šperky z Greenstonu, maorsky Pounamu. Maorové ho používali k výrobě nástrojů, zbraní, ale i ke zdobení a výrobě amuletů. Dodnes je uctíván pro svou bohatou historii, čistou krásu a léčivé vlastnosti. Na výběr bude několik typů symbolů, které vychází z maorské kultury. Každý amulet je jedinečný, svojí kresbou, zpracováním a významem.

Novinku na českém trhu, tzv. „Úzkovku“ představí na Špercích a kamenech autorská značka šperků Melvys. Úzkovka zdobená minerály je nástroj z nerezové oceli, který připomíná psí píšťalku a slouží k ovládání dechu a dýchání tak, aby pomohl snížit stres a zmírnit úzkost či paniku.

Na veletrhu Šperky a kameny najdete také starožitné šperky s drahými kameny. Bude je nabízet Antik Kureš, kde vám milé dámy také případně ohodnotí starožitné prsteny, náhrdelníky, náušnice nebo brože z vašich rodinných pokladů.
Ivana Prachařová, která tvoří pod značkou Kámen je šperk, přiveze na veletrh tradičně širokou nabídku autorských šperků z hornin a surových minerálů.
Hroznové chalcedony z Indonesie, jak sběratelské, tak i vhodné ke zpracování do šperků plus jihočeské vltavíny najdete v expozici u Tomáše Peltráma.
Lenka Čajenka vyrábí macramé šperky z pravých minerálů převážně od českých brusičů. Šperky jsou bez kovů (vyjma náušnic), tedy vhodné pro alergiky. Jsou omyvatelné. Náramky, náhrdelníky i čelenky mají nastavitelný obvod pomocí posuvného uzlíku. Minimalistické i barevné, střídmé i extravagantní!

Přímo na veletrhu Šperky a kameny si také můžete vytvořit vlastní šperk nenáročnou technikou drátování. U stánku Monsterance CZ si během workshopůi budete moct vyrobit vlastní šperk z donesených nebo na místě zakoupených kamenů. Zkušené lektorky vás celým procesem rády provedou, všechen materiál i pomůcky budou na místě k dispozici. Akce je vhodná pro zkušené i začínající šperkaře. Těšíme se na vás!

red, foto: veletrh Šperky a kameny

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • numismatika

  Macho a Chlapovič

  31. aukce mincí, medailí, bankovek a vyznamenání.

  20.10.2023 - 20.10.2023

  Praha

  machochlapovic.com/cz...
 • numismatika

  Antium Aurum

  Velká numismatická sálová aukce s live bidding.

  10.11.2023 - 10.11.2023

  Praha

  www.antiumaurum.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Mezinárodní entomologický výměnný den a výstava

  Výstava a prodej brouků, motýlů, pavouků, strašilek a plazů z celého světa.

  06.10.2023 - 07.10.2023

  Praha , Česká republika

 • Filatelistický veletrh Ulm

  Tradiční veletrh přesunutý ze Sindelfingenu do Ulmu.

  26.10.2023 - 28.10.2023

  Ulm, Německo

  https://www.briefmarken-...
 • Veronafil podzim

  Největší veletrh v Itálii zaměřený na všechny sběratelské obory.

  17.11.2023 - 19.11.2023

  Verona, Itálie

  https://www.veronafil.i...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Železniční muzeum ČD

  Muzeum se sbírkou historických kolejových vozidel.

  Lužná u Rakovníka, Středočeský kraj

  www.cdmuzeum.cz/
 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  1 000 000 sbírkových předmětů nejen ze střední Moravy na jednom místě.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
 • Muzeum papírových modelů

  Muzeum se sbírkou zmenšenin staveb ze světa.

  Police nad Metují, Královéhradecký kraj

  mpmpm.cz/
 • Muzeum psacích strojů

  Muzeum se sbírkou historických psacích strojů. e-mail: [email protected]

  Česká Kamenice, Ústecký kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky