VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Známky, bankovky, autogramy i umělá inteligence na konferenci Trading expo & Alternativní investice

Sberatel.info

24. srpna, 2023

Jak začít investovat do filatelie, autogramů, smaragdů nebo světových bankovek? A nezahubí eletromobilita trh s autoveterány? To vše, stejně jako zda nákupy na burze bude řídit umělá inteligence, nebo jestli se pořád ještě vyplatí nakupovat nemovitosti, budou řešit znalci z různých oborů na konferenci Trading Expo & Alternativní Investice. Akce proběhne 9. září na výstavišti PVA Expo Praha společně s mezinárodním veletrhem Sběratel

Covid, válka na Ukrajině, inflace… Alternativní investice se stávají stále důležitější součástí strategií investorů, kteří hledají nové způsoby diverzifikace portfolia a dosažení atraktivních výnosů. Témata přednášek na konferenci jsou vybrána tak, aby pokryla různé oblasti trhu s alternativními investicemi. Přednášející jsou přední znalci z jednotlivých oborů, které je možné potkat na jednom místě právě jen zde.

Nemovitostní Trh v ČR: Přehřátý nebo plný příležitostí?

První přednáška bude patřit Romanu Smejkalovi, realitnímu expertovi z Charles Bridge Investment Group. V dnešní době zažívá nemovitostní trh v České republice významný růst. Podle nedávného průzkumu České národní banky se ceny bytů zvýšily o 10 % oproti předchozímu roku, což klade otázku, zda je trh již přehřátý. Na evropském trhu se podobná situace týká i jiných zemí, jako je Německo či Španělsko, kde růst cen nemovitostí také zaznamenal výrazný nárůst. Smejkal se zaměří na identifikaci perspektivních segmentů tohoto trhu a poskytne rady těm, kteří uvažují o investicích do nemovitostí.

Nástup elektromobility a osud klasických aut: Je čas prodat nebo naopak nakoupit?

František Vahala, expert na youngtimer scénu a vydavatel Classicblog.cz, se zaměří na diskuzi o budoucnosti klasických automobilů v kontextu rychle se měnícího trhu elektromobility. Tedy jestli se z klasických škodovek, tater, mercedesů nebo porsche stanou jen hezké sochy do obýváku, nebo se, jak se posluchači dozví, vyvine celá situace s elektromobily úplně jinak…

Světové bankovky: sběratelská radost s investičním potenciálem

Robbie Kurucz, obchodník a expert na světové bankovky, se zaměří na investiční příležitosti spojené se sbíráním nových bankovek různých zemí. Světové bankovky přináší velikou rozmanitost motivů a lákají především svou příznivou cenou. Ale, na rozdíl od jiných sběratelských oblastí, i nízká vstupní investice může kromě sběratelské radosti nabízet zajímavé zhodnocení. I nové bankovky se totiž časem stávají nedostatkovým zbožím… Navíc, orientace na trhu nemusí být tak obtížná, pokud víte, co a kde nakupovat.

Investice do zlata: Tradiční přístav, kam ukotvit volné peníze, aktivum generující hodnotu nebo pouhý kus kovu?

Jan Rohrbacher, investor a konzultant ze společnosti Auringo, se podívá na investiční potenciál zlata. V době ekonomické nejistoty a rostoucí inflace získává zlato opět na popularitě. Podle analýzy společnosti World Gold Council se v prvním pololetí roku 2023 zvýšil celosvětový poptávkový deficit po zlatě, ostatně mohutnými nákupy se na něm podílí i naše Česká národní banka, za což ji mnozí ekonomové kritizují. Patří zlato do portfolia drobného investora nebo je to jen aktivum, které nic negeneruje? Na konferenci se dozvíte, proč o zlatě uvažovat, jakým způsobem ho můžete nakoupit, na co si při nákupu dát pozor a čeho se vyvarovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Půjde vycvičit umělou inteligenci tak, aby za vás obchodovala na burze? Asi ano, ale bude také vydělávat?

Umělá inteligence (AI) zažívá v posledních letech neuvěřitelný boom. Budou obchodníci na burze nahrazeni AI nebo se o svou práci bát nemusí? O tom, jak můžete efektivně využít AI jako pomocníka při obchodování a investování a jaké nástroje k tomu použít bude na Trading expo hovořit Zdeněk Zaňka, investor a zakladatel portálu trhy.cz

Jak začít investovat do poštovních známek a nespálit se, kde a přes koho nakupovat? Dozvíte se informace, které si v běžných ekonomických médiích nepřečtete.

Investice do poštovních známek se dostávají do centra pozornosti médií i investorů. Jak ale do specifické oblasti, která vyžaduje nejen komplexní přehled o globálním trhu, ale také nemalé znalosti úspěšně vstoupit? Zda je ještě možné „naskočit do vlaku, který rychle nabírá na rychlosti“, se posluchači dozví od Martina Němečka, člena Prague Prestige Philately Clubu, dlouholetého bankéře a dnes především investora a experta v oblasti alternativních investic, zejména v oboru prestižní filatelie a realitního trhu.

Autogram lze získat zdarma i za tisíce dolarů. Cena těch vzácných stále roste, stejně jako počet zájemců, které je chtějí mít ve sbírce nebo jako investici.

Úskalími trhu s autogramy, kde se zdánlivě vzácné kousky ve finále ukáží jako bezcenné, kde číhá na nezkušeného sběratele řada dokonalých padělků, ale kde je přesto možné se s pomocí odborníka zorientovat, provede návštěvníky konference Martin Pros, znalec, sběratel, znalec a předseda Klubu sběratelů autogramů.

Jak se nakupuje nejvzácnější smaragd světa? A jak nakoupit ty menší do vašeho rodinného pokladu..,?

Do drahých kamenů se investuje celá staletí, i když se tomu tehdy neříkalo investování… Jak nakupovat smaragdy, kde získat drahokamy s prokazatelnou hodnotou a jak co nejlépe ochránit vložený kapitál před podvodníky bude radit Juraj Liška, investor, majitel společnosti Greenshine Mystery a autor knížek o Kolumbii.

Konference Trading expo & Alternativní investice je součástí 26. ročníku mezinárodního veletrhu Sběratel (8. – 9. září, PVA Expo Praha), který je největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě. Každý rok se jej účastní na 230 vystavovatelů z 35 zemí a téměř 10 000 návštěvníků, kteří zde mohou koupit poštovní známky, mince, medaile, bankovky, pohlednice, historické cenné papíry a další sběratelský materiál. Souběžně s veletrhem Sběratel probíhá na výstavišti veletrh Minerály a drahé kameny a v sobotu 9. září akce zaměřená na sběratele gramofonových desek a hudebních memorabilií Vinyl & Stereo Expo.

Vstup na konferenci je po registraci na www.tradingexpo.cz zdarma. Návštěvník pak získává spolu s registrací na konferenci také bezplatný vstup na veletrh Sběratel a všechny jeho doprovodné akce.

red, foto: archiv

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky