VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Obálka z voleb do Evropského parlamentu pokořila rekord a míří do Muzea rekordů a kuriozit

Sberatel.info

26. května, 2019

Ať už jste s výsledkem voleb spokojeni nebo ne, vězte, že sada volebních lístků, které jste dostali do schránky, bude vystavena jako exponát v expozici pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit.

Pro volby do Evropského parlamentu nechal český stát vytisknout pro každého oprávněného voliče dvě sady volebních lístků, přičemž každému občanovi České republiky s právem volit byla na adresu trvalého bydliště doručena modrá obálka o rozměrech 32,3 x 22,8 cm, která obsahovala 44 listů, z nichž 39 bylo hlasovacích lístků politických stran a uskupení a 5 stránek s poučením. Jak spočítali v Agentuře Dobrý den Pelhřimov, jež registruje české rekordy, obálka s největším počtem hlasovacích lístků v historii voleb v ČR, vážila 130 gramů, což při přibližném počtu 8 milionů oprávněných voličů představuje více než 1 000 000 kilogramů papíru, pokud bychom počítali jedinou sadu volebních lístků pro každého voliče.

Rekordní sada volebních lístku bude tedy paradoxně vystavena jako exponát v expozici pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit.

Volební lístky, ale skrývaly ještě jednu zajímavost.  Jak uvádějí novinky.cz, „kdo pozorně studoval hlasovací lístek Pirátů, mohl si všimnout, že první písmena uvedených povolání u prvních devíti kandidátů tvoří vzkaz „Bureši čaú“. Jde o narážku na krycí jméno Bureš, pod nímž je Andrej Babiš veden jako agent ve svazcích komunistické StB.  Babiš sám sice spolupráci popírá, ale v soudních přích, v nichž se nálepky snažil zbavit, neuspěl.“

Z volebních lístků do letošních evropských voleb se tak stal i zajímavý sběratelský materiál…

Red, foto: Agentura dobrý den

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • IBRA 2021Essen

    Světová výstava poštovních známek

    06.05.2021 - 09.05.2021

    Essen, Německo

    www.IBRA2021.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky