VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Pověz mi zrcadlo, kdo je nejkrásnější?

Sberatel.info

23. dubna, 2018

Konečně se takhle může zeptat i filatelistka. Švýcarská pošta totiž přišla s neotřelým nápadem, jako ušetřit za personifikované poštovní známky s vlastní podobiznou, a začala vydávat známky se zrcadlem.

V posledních letech se poštovní správy překonávají ve vydávání známek s atypickým tvarem i na nevšedních materiálech. Není to sice nic nového – pošta Bhútánu už před 45 lety vydala známku coby gramofonovou desku, na níž byla státní hymna – přesto i teď se najdou nadšení sběratelé, kteří si neotřelou filatelistickou raritu rádi koupí.

zrcadlo 2

V současné době ve vydávání neobvyklých známek určitě vede Rakouská pošta. Ta už vydala známku na porcelánu, textilu, kůži, se Swarovskiho krystaly atd. Zahanbit se však nechce nechat ani sousední Švýcarsko. Právě posledním počinem je poštovní známka, v níž je vidět ten, kdo se na ni dívá. Úplné selfie!

Kdo by se chtěl tímto způsobem přesvědčit, zda je nekrásnější, doporučujeme koupit rovnou celý aršík. Pohled je pak mnohem komplexnější.

Jir, foto: Švýcarská pošta

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum tajných spolků

  "Muzeum schraňuje artefakty týkající se tajných spolků, zejména svobodných zednářů, ale i některých dalších. Je to zhruba 700 exponátů, které sesbíral majitel muzea v nejrůznějších zemích Evropy, Spojených států a Latinské Ameriky. Návštěvník uvidí základní dokumenty, certifikáty, diplomy, uniformy nebo obřadní oděvy zednářských spolků i literaturu týkající se ezoterických nauk," vysvětluje průvodce Petr Berka. Podobných muzeí je v celém světě pouze sedm. V rámci výkladu se návštěvník může dozvědět také to, jak do tajných spolků vstoupit. Vstupné do muzea je 150 korun.

  Loket, Karlovarský kraj

 • Muzeum kočárů

  Muzeum se sbírkou historických kočárů.

  Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

  www.historickekocary.cz/...
 • Muzeum panenek a medvídků

  Muzeum se sbírkou panenek a medvídků od roku 1840.

  Troskovice, Liberecký kraj

  www.muzeumpanenek.cz/...
 • Muzeum technických hraček

  Muzeum se sbírkou mechanických plechových hraček od roku 1840.

  Velvary, Středočeský kraj

  www.muzeum-technickych-hracek.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky