VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Na veletrhu Minerály a drahé kameny budou v prodeji tisíce unikátů

Sberatel.info

8. února, 2023

Co kámen, to originál, neexistují dva stejné, a to platí také o autorských špercích. Minerály a drahé kameny, největší prodejní veletrh v Praze, se uskuteční od 18. do 19. února v hotelu Olympik.

Největší pražská jarní akce zaměřená na minerály, drahé kameny, zkameněliny, autorské šperky a věci pro vlastní tvoření přivítá více než 80 prodejců z celé České republiky i ze zahraničí. Nebude chybět oblíbené oceňování a posuzování kamenů a šperků, které mohou donést sami návštěvníci.

Rád bych si na ten zub sáhnul, ale co když mě to kousne…?! Největší výběr zkamenělin z celého světa najdete na jednom místě jen na veletrhu Minerály a drahé kameny.

„Doplnili jsme finančně nenáročné vzorky pro začínající sběratele, vzácné minerály pro specialisty a díky novým vzorkům zlata a ametystů z Namibie, spinelům a topazů z Barmy, dioptasu z Konga, sperryllitů z Ruska dokážeme uspokojit i náročnější sběratele,“ vzkazuje návštěvníkům vystavovatel Jiří Špalek, u kterého je možné vidět jednu z nejpestřejších nabídek minerálů v České republice.

„Šperky od rockerky“ znají dnes tisíce fanynek autorských šperků. Věra Slaninová totiž vyrábí šperky už sedmým rokem. Chtěla tvořit něco krásného, nakonec ji nadchlo cínování a spolu s láskou ke kamenům se stalo její velkou vášní. A koníček nakonec přerostl v milovanou práci. „Šperky od rockerky“, které bude nabízet na veletrhu, jsou vyrobeny z mědi a zdravotně nezávadného cínu technikou Tiffany.

K vidění bude nuummit – kámen kouzelníků i raritní vltavíny

U Přemysla Duška najdou už tradičně návštěvníci sbírkové a raritní vltavíny. Rád určí pravost, cenu a kvalitu vltavínů, které sami přinesou, a v případě, že vltavín bude pěkný, vystaví na něj hodnotící certifikát.

Ludmila Krystal Benešová, která na Minerálech a drahých kamenech vystavuje už po několikáté,  vytváří měděné šperky s drahými kameny, polodrahokamy a přírodními materiály. Každý šperk je ve finální podobě galvanizován jemnou vrstvou mědi. Šperky jsou vyráběny ručně, jsou unikátní a nelze vytvořit dva stejné.

Minerály, drahé kameny, zkameněliny i originální autorské šperky od více než osmdesáti prodejců z ČR i zahraničí najdete od 18. do 19. února na veletrhu Minerály a drahé kameny v pražském hotelu Olympik.

Nuummit – kámen kouzelníků bude možné koupit na veletrhu Minerály a drahé kameny u Petra Sztacha. Nuummit znamená v grónštině “pocházející z Nuuku” a je to obchodní označení grónské horniny jež se nachází v okolí města Nuuk.

Petr a Michaela Mošnovi připravili pro veletrh Minerály a drahé kameny zcela nové šperky. Z použitých kamenů budou vynikat akvamarín, turmalín, olivín, kunzit, sluneční kámen, malachit či ametyst. A z minerálů pak oblíbené španělské aragonity.

Prodejci nabídnou šperky osazené přírodními drahokamy, vzorky surové mědi i šachovnici z italského mramoru

„Drahé kameny fascinovaly lidstvo od nepaměti. Drahokamy jsou živé, jejich barvy umí mluvit a řeknou to co slova nedokážou. Náušnice s přírodními drahými kameny kromě zářivých barevných tónů vynikají podle tradice také i léčivými schopnostmi a dokáži pozitivně ovlivnit i povahu své nositelky,“ říká zakladatelka značky Carlo Romani Marie Kolčárková. Na veletrhu Minerály a drahé kameny mohou návštěvníci na jejím stánku vybírat z nepřeberného množství elegantních stříbrných šperků s přírodními drahokamy jako je rubín, safír, modrý topaz, ametyst, peridot a další přírodní kameny.

Vystavovatel Jiří Buriánek přiveze na do hotelu Olympik mimo jiné vzorek surové mědi z Michiganu v USA.  Protože lze jasně ve vzorku vidět „draka“, dostal pracovní název ,,Měděný drak”.

Made with LogoLicious Add Your Logo App

Na prodej ale budou i jiné rarity. František Vorel předvede v premiéře na veletrhu Minerály a drahé kameny malé umělecké dílo pro hravé sběratele. Jeho šachovnice je složena ze dvou druhů mramoru, světlý je italská Carrara a tmavě zelený kubánský serpentin. Jak sám říká, základem úspěchu při její výrobě byla přesnost řezu a následné skládání. Šachy budou doplněny odlévanými figurami ve stylu staré gotiky.

Krásné kameny nemusí stát tisíce! Na veletrhu Minerály a drahé kameny si může založit pěknou sbírku opravdu každý.

Stejně jako v minulých letech mají děti a mládež do 18 let vstup na veletrh zdarma. Nebudou chybět ani oblíbené dílničky pro děti i dospělé, na kterých si bude možné vyrobit vlastní drátovaný šperk. Povede je naše přední tvůrkyně drátěných šperků, která tvoří pod jménem Monsterance. 

Více informací na www.veletrhmineralu.cz.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Jarní veletrh Sběratel

  Největší jarní setkání sběratelů všech oborů.

  24.03.2023 - 25.03.2023

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/jaro...
 • Veronafil

  Největší veletrh v Itálii zaměřený na všechny sběratelské obory.

  19.05.2023 - 21.05.2023

  Verona, Itálie

  https://www.veronafil.it...
 • Veletrh filatelie Essen a výstava IBRA

  Tradiční veletrh v Essenu letos spojený s mezinárodní filatelistickou výstavou IBRA.

  25.05.2023 - 28.05.2023

  Essen, Německo

  https://ibra2023.de/en/h...
 • Filatelistický veletrh Ulm

  Tradiční veletrh přesunutý ze Sindelfingenu do Ulmu.

  26.10.2023 - 28.10.2023

  Ulm, Německo

  https://www.briefmarken-...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Soukromé muzeum historických rádií v Dolní Čermné

  Nabízí na 170 exponátů včetně značek Philips, Westinghouse nebo Titan.

  Dolní Čermná, Pardubický kraj

 • Mineralogické muzeum

  Muzeum se sbírkou přírodnin.

  Praha, Hlavní město Praha

  https://web.natur.cuni.cz/ugmnz/muzeum/...
 • Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě

  Muzeum s bohatými sbírkami a pobočkou v Bečově nad Teplou

  Železná ruda, Plzeňský kraj

 • Východočeské muzeum

  Muzeum s numismatickou sbírkou.

  Pardubice, Pardubický kraj

  www.vcm.cz/numismaticka-expozice-a-kabin...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky