VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Články na téma: jak se máš

Aukční trh s uměním v ČR letos podle odhadu přesáhl 900 milionů

Sběratelé a investoři na českých aukcích výtvarného umění letos podle odhadu utratili přes 900 milionů korun. V roce 2014 činil objem tuzemského aukčního trhu 854 milionů korun. Rekordním byl dosud rok 2013, kdy byl celkový obrat českých aukcí 946 milionů korun. "Letošní rok byl jedním z nejúspěšnějších v historii českých aukcí," řekla ČTK Marcela Chmelařová, šéfredaktorka portálu Artplus, který trh s uměním systematicky sleduje. Přesné údaje o aukčním roku 2015 zveřejní v únoru.

Modiglianiho Ležící akt je druhým nejdražším obrazem

Obraz italského malíře a sochaře Amedea Modiglianiho Ležící akt se v noci na dnešek v newyorské aukční síni Christie’s vydražil za 170,4 milionu dolarů (asi 4,3 miliardy Kč), což představuje rekord pro dílo tohoto italského umělce. Tento olej o rozměrech zhruba 60 na 92 centimetrů z přelomu let 1917 či 1918 zobrazující nahou spící krásku se též zařadil na druhé místo nejdráže prodaných výtvarných děl v aukcích. Prvenství stále patří obrazu španělského malíře Pabla Picassa Alžírské ženy z roku 1955, který se letos v květnu vydražil v newyorské aukční síni Christie's za 179,4 milionu dolarů (4,4 miliardy Kč).

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • Veronafil jaro

    Největší sběratelská akce v Itálii.

    22.05.2025 - 24.05.2025

    Verona, Itálie

    https://www.veronafil.it...
  • 28. světový veletrh olympijských sběratelů

    Mezinárodní setkání sběratelů olympijských předmětů.

    30.05.2025 - 01.06.2025

    Praha, Česká republika

    https://www.olymp-sport....
  • Bratislavské zberatel´ské dni

    Největší veletrh sběratelství na Slovensku.

    06.06.2025 - 07.06.2025

    Bratislava, Slovensko

    https://www.incheba.sk/v...
  • veletrh Sběratel

    Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Známky, mince, medaile, pohlednice, bankovky, ceniny a další sběratelský materiál.

    05.09.2025 - 06.09.2025

    Praha, Česká republika

    www.sberatel.info/podzim...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Muzeum hodin

    Muzeum se sbírkou starožitných hodin.

    Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj

    www.muzeumhodin-kno.cz/...
  • Muzeum Moto & Velo

    Muzeum se sbírkou historických bicyklů a motocyklů.

    Přerov nad Labem, Středočeský kraj

    www.motovelomuzeum.cz/...
  • Východočeské muzeum

    Muzeum s numismatickou sbírkou.

    Pardubice, Pardubický kraj

    www.vcm.cz/numismaticka-expozice-a-kabin...
  • Minipivovar a hotel Belveder s pivovarnickým muzeem

    Přijeďte ochutnat železnorudské pivo do hotelu, jehož majitel je velkým přítelem Klubu sběratelů kuriozit a tím i všech sběratelů.

    Železná Ruda, Plzeňský kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky