VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

ČNB vydává stříbrnou minci k výročí narození Boženy Němcové

Sberatel.info

6. února, 2020

Česká národní banka vydala pamětní stříbrnou dvousetkorunu připomínající 200. výročí narození spisovatelky Boženy Němcové. K dispozici bude 16.700 mincí. Jde o druhou letošní pamětní stříbrnou minci, kterou ČNB vydává. Autorem mince je zesnulý akademický sochař Jiří Harcuba, který odkázal své umělecké práce České národní bance.

Nominální hodnota mince není totožná s prodejní cenou. Je vyšší a zohledňuje mimo jiné aktuální cenu stříbra, náklady spojené s výrobou a DPH. Minci lze zakoupit u vybraných smluvních partnerů. Například na stránkách České mincovny je u mince ve standardním provedení cena 499 korun.

psm_bozena_nemcova

Mince jsou k dispozici ve dvojím provedení, která se liší povrchovou úpravou a zpracováním hrany. Ve špičkové kvalitě, která se vyznačuje vysoce leštěným mincovním polem, matovaným reliéfem a hladkou hranou, ČNB vydá 11.100 mincí. Dalších 5600 mincí bude ČNB nabízet v běžném provedení s vroubkovanou hranou.

Další stříbrnou minci vydá ČNB v únoru, tentokrát v hodnotě 500 korun. Mince bude připomínat 100. výročí schválení československé ústavy a vzniku Ústavního soudu Československé republiky. Emisní plán ČNB pro letošní rok počítá s pěti emisemi stříbrných mincí s nominální hodnotou 200 Kč, jednou emisí s nominálem 500 Kč a dvěma emisemi zlatých mincí s nominálem 5000 Kč.

 

ČTK, foto: ČNB

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • veletrh Sběratel

    Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Známky, mince, medaile, pohlednice, bankovky, ceniny a další sběratelský materiál.

    05.09.2025 - 06.09.2025

    Praha, Česká republika

    www.sberatel.info/podzim...
  • Rock & Metal market

    Gramodesky, CD, kazety, hudební memorabilie se zaměřením na rock a metal.

    06.09.2025 - 06.09.2025

    Praha , Česká republika

    www.vinylexpo.cz
  • Vinyl & Stereo Expo

    Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

    06.09.2025 - 06.09.2025

    Praha, Česká republika

    www.vinylexpo.cz
  • Minerály a drahé kameny

    Chcete výhodně nakoupit drahé kameny, minerály, šperky nebo jen získat inspiraci pro vaše domácí tvoření? Navštivte prodejní veletrh Minerály a drahé kameny, kde najdete několik desítek obchodníků z celé Evropy.

    05.09.2025 - 06.09.2025

    Praha, Česká republika

    www.mineralyadrahekameny...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Muzeum krajky a prodejní galerie

    Muzeum se sbírkou krajek.

    Vamberk, Královéhradecký kraj

    www.vkrajka.cz/cz/muzeum-krajk...
  • České muzeum hudby

    Muzeum se sbírkou mechanických hudebních nástrojů.

    Praha, Hlavní město Praha

    www.nm.cz/Ceske-muzeum-hudby/...
  • Muzeum českého karosářství

    Historie karosářství má ve Vysokém Mýtě bohatou tradici. Jejím hlavním představitelem a významným karosářem v našem městě, celém Československu i v zahraničí se stal automobilový designér Josef Sodomka mladší. Byl pokračovatelem rodinné firmy, která se z původní výroby kočárů přeorientovala na produkci špičkových automobilových karoserií. Podnik se pod jeho vedením specializoval nejen na karosování světoznámých značek, ale také na automobily pro významné osobnosti své doby.

    Vysoké Mýto, Pardubický kraj

  • Muzeum vltavínů

    Muzeum se sbírkou unikátních drahokamů.

    Český Krumlov, Jihočeský kraj

    www.vltaviny.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky