VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Archiv sběratelských zpráv

Jak bude zajištěna bezpečnost návštěvníků na veletrhu Sběratel?

Veletrh Sběratel v termínu od 11. do 12. září na výstavišti PVA Expo Praha s rouškami, ale jinak bez omezení. A hlavně s vystavovateli z celé Evropy a řadou atraktivních sběratelských novinek. Jak bude letošní mimořádný ročník Sběratele probíhat, popisuje jeho ředitel Jindřich Jirásek.

Podzimní veletrh Sběratel Praha bude první sběratelských veletrhem v Evropě po více než půl roce!

Mezinárodní veletrh Sběratel, který je plánován od 11. do 12. 9. 2020 (10. 9. – odpoledne pro obchodníky), tak bude první velkou sběratelskou akcí v Evropě po více než půl roce. Po tak dlouhém půstu není divu, že více 90 % tradičních vystavovatelů už nyní potvrdilo svoji účast a hlásí se řada nových.

  Ferrari Testarossa, unikátní český sporťák Innotech nebo dakarské speciály jsou k vidění v novém automuzeu

  V automuzeum se za více než 80 milionů korun proměnila bývalá sklárna v Lučanech nad Nisou na Jablonecku. Vystavené v něm budou hlavně sportovní automobily a motocykly, mezi nimi i Buggatti 37, Tatra 605 či Ferrari Testarossa. V muzeu je i speciální sekce českých závodních strojů ze známého závodu Paříž – Dakar.

  Muzeum v Mostě zve na Cesty do pravěku i unikátní sbírku minerálů

  Oblastní muzeum a galerie v Mostě připravilo ve výstavních prostorách galerie výstavu Cesty do pravěku. Návštěvníci uvidí díla výtvarníků sdružených ve spolku „Paleoart – umění a věda“ (PAS). Společnou inspirací jeho členům je dílo Zdeňka Buriana.

  Cena „dvoustovky“ s odlišným proužkem se v aukci vyšplhala na 552 000 korun

  Nejdražší položkou, která se vydražila v internetové aukci bankovek, jež kolovaly na území Čech, Moravy a Slovenska od roku 1762 do současnosti, se ale stala takzvaná vídeňská bankocedule v hodnotě 500 guldenů z roku 1806. Prodala se za 1,38 milionu korun.

  Utekl komunistům s diplomatickým pasem neexistujícího knížectví

  Neuznané knížectví Hutt River vydávalo vlastní známky a mělo i svou měnu. A Vladimíru Křížovi pomohlo kuriózně emigrovat z komunistického Československa. Pelhřimovská Agentura Dobrý den, která spravuje českou Knihu rekordů, za to vynalézavého Čecha ocenila svým certifikátem.

   Hračky, které byste dnes chtěli mít zpátky, vystavují v Hradci Králové

   Igráčky, mončičáky, stavebnice Merkur, plechové hračky na klíček a dalších 200 retro hraček je k vidění na jednom místě na výstavě Kouzlo hraček v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

   Říjnové Aukro ovládly mince, prodala se ale i vzácná jawa či mimořádná sbírka železničních modelů

   Vedle cenných mincí se prodala například Jawa Villiers, Špindlovky, sbírka modelů vagonů a lokomotiv, předměty z pozůstalosti překladatele Jana Kantůrka, deska Divadla Spejbla a Hurvínka, či číslo 1. limitované edice projektu Tří sester a Synů výčepu s názvem František z Braníka.

   1 000 mil commandos na veletrhu Sběratel

   Nová fiktivní bankovka ze série “Bájné země filmového plátna veletrhu Sběratel” je věnována republice Val Verde, která se objevuje v legendárním filmu Komando.

   České „Národní poklady“ – premiéra emise sběratelských 2 euro mincí

   Velká sběratelská novinka! Mince 2 Euro s lokálním motivem bude poprvé v prodeji na vánočním veletrhu Sběratel.

   Nerealizovaná bankovka se dočká premiéry po šedesáti letech

   Bankovku, která sice mohla, ale ve finále nikdy neexistovala, dá do premiérového prodeje na vánočním veletrhu Sběratel Muzeum cenných papírů (MCP). Jedná se o rekonstrukci a dokončení šedesát let starých návrhů bankovky 50 Kčs do konečné podoby.

   Na vánočním Sběrateli půjde do prodeje oficiální 0 euro souvenir „100 let ČSA“

   0 euro souvenirová bankovka „100 let ČSA“ bude mít premiéru na vánočním veletrhu Sběratel, který proběhne od 24. do 25. listopadu v hotelu Olympik Praha. Po výročních bankovkách věnovaných Karlu Gottovi, Jiřině Bohdalové, Janu Werichovi nebo skupině Olympic tak oblíbená sběratelská série připomíná kulaté výročí založení Českých aerolinií, jež jsou pátou nejstarší leteckou společností na světě.

   Veletrh Šperky a kameny nabídne originály i rarity

   Ručně dělané originální šperky za použití kamenů, perel a drahých kovů, ale také klasické minerály z celého světa najdete na jednom místě na veletrhu Šperky a kameny, který se koná v sobotu 18. listopadu v hotelu Olympik Praha.

   Toyen a Ladislav Sutnar nově na poštovních známkách

   Poctu dvěma výrazným postavám české avantgardy vzdává nově na poštovních známkách Česká pošta. I když se každá z nich prosadila v jiné oblasti, oba motivy jsou výrazným zpestřením emisního plánu pošty.

   Do aukce Antium Aurum míří vzácné tolary a dukáty, vyhledávané rakouské koruny i oblíbené střelecké medaile

   K vrcholům sálové aukce s Live Bidding, která proběhne 10. listopadu v prostorách nového hotelu Andaz v Praze, budou patřit velmi vzácné dukátové a tolarové ražby ražené v českých mincovnách, novoražby vzácných svatováclavských dukátů, ale také třeba extrémně vzácný Dukát 1881 KB., který je v aukcích dražen velmi zřídka, či jedna z nejvzácnějších rakouských 20 Korun – 20 Koruna 1913.

   Soukromý sběratel daroval muzeu kolekci více než 5 500 exlibris. Jeho digitální katalog pak čítá na 60 000 položek

   Vladimír Pospíšil z Valašského Meziříčí na Vsetínsku daroval Muzeu regionu Valašsko kolekci více než 5500 exlibris, v níž je zastoupena řada českých grafiků. Exlibris je drobná grafika, která se vlepuje do knihy jako identifikace majitele. V posledním století jde hlavě o sběratelskou záležitost, oboru se přesto věnovala a věnuje celá řada uznávaných výtvarníků.

   Vykoupil starou masku za 150 eur a následně ji prodal 28000x dráž. Teď stojí před soudem

   Noční můra každého, kdo najde doma vzácnou věc a nezná její cenu. Před francouzským soudem stanul obchodník se zbožím z druhé ruky obviněný z oklamání manželského páru v důchodovém věku, kterému zaplatil 150 eur (3700 korun) za africkou masku, za niž následně v aukci utržil 4,2 milionu eur (103,5 milionu korun).

   Přežil ztroskotání vzducholodi Italia, nyní má vlastní poštovní známku

   Poctu vědci a polárníkovi Františku Běhounkovi, sci-fi motiv věnovaný Univerzitě Palackého v Olomouci a známku s Perleťovcem stříbropáskem s netradičním nominále 5 Kč emituje nově Česká pošta.

   Jacksonův klobouk se v Paříži vydražil za v přepočtu téměř dva miliony korun

   Černý klobouk se stuhou, který během svých vystoupení nosil americký zpěvák Michael Jackson, se na aukci v Paříži prodal za 77.640 eur (1,9 milionu korun) včetně poplatků. Klobouk byl zlatým hřebem dražby, v níž se prodalo všech 200 nabízených předmětů, které měly spojitost s hudbou.

   Výstava v Mostě láká na minerály nalezené při těžbě hnědého uhlí

   Sbírka 540 minerálů a zkamenělin je k vidění v Oblastním muzeu a galerii.

   Na veletrhu Minerály a drahé kameny budou v prodeji tisíce unikátů

   Co kámen, to originál, neexistují dva stejné, a to platí také o autorských špercích. Minerály a drahé kameny, největší prodejní veletrh v Praze, se uskuteční od 14. do 15. října v hotelu Olympik.

   Výstava v Plzni ukazuje staré mince, medaile, odznaky či psí známky

   Nejstarší regionální numismatický kroužek v Česku, historii západočeských mincoven či mincovní nálezy představuje nová výstava v Západočeském muzeu v Plzni. Návštěvníci na ní mohou vidět vzácné mince od antiky po současnost.

   VELETRHY SBĚRATEL

   VSTUPTE

   SBERATEL
   FAIRS

   ENTER

   MESSEN
   SBERATEL

   BETRETEN

   Sběratelské aukce

   • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

   VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

   Sběratelské akce

   • Monexpo Numismatic Fair Paris

    Mezinárodní veletrh mincí a bankovek.

    09.12.2023 - 09.12.2023

    Paříž, Francie

    www.nicolasquentin.com ...
   • Hong Kong Numismatic Fair

    Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

    11.12.2023 - 13.12.2023

    Hong Kong, Čína

    hkinf.hk
   • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

    Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

    25.01.2024 - 27.01.2024

    Manama City, Bahrajn

    www.aradosauctions.com ...
   • Paris Paper Money Show

    41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

    10.02.2024 - 10.02.2024

    Paříž, Francie

    www.papier-monnaie.com ...
   VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

   Tipy pro sběratele

   • Muzeum Kouzlo starých časů

    Více než sto viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z celého světa na jednom místě.

    Praha 1, Hlavní město Praha

    www.muzeumkouzlostarychcasu.cz...
   • Muzeum motocyklových závodů

    Muzeum motocyklových závodů, které mají ve městě více než osmdesátiletou tradici: V polovině května se pravidelně v Hořicích na přírodním okruhu konají motocyklové závody 300 zatáček Gustava Havla.

    Hořice na Jičínsku , Královéhradecký kraj

    www.museumcrr.cz
   • Muzeum tajných spolků

    "Muzeum schraňuje artefakty týkající se tajných spolků, zejména svobodných zednářů, ale i některých dalších. Je to zhruba 700 exponátů, které sesbíral majitel muzea v nejrůznějších zemích Evropy, Spojených států a Latinské Ameriky. Návštěvník uvidí základní dokumenty, certifikáty, diplomy, uniformy nebo obřadní oděvy zednářských spolků i literaturu týkající se ezoterických nauk," vysvětluje průvodce Petr Berka. Podobných muzeí je v celém světě pouze sedm. V rámci výkladu se návštěvník může dozvědět také to, jak do tajných spolků vstoupit. Vstupné do muzea je 150 korun.

    Loket, Karlovarský kraj

   • Moravské zemské muzeum

    Muzeum s numismatickou sbírkou.

    Brno, Jihomoravský kraj

    www.mzm.cz/numismaticke-oddeleni/...
   VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

   Štítky