VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Archiv sběratelských zpráv

Jak bude zajištěna bezpečnost návštěvníků na veletrhu Sběratel?

Veletrh Sběratel v termínu od 11. do 12. září na výstavišti PVA Expo Praha s rouškami, ale jinak bez omezení. A hlavně s vystavovateli z celé Evropy a řadou atraktivních sběratelských novinek. Jak bude letošní mimořádný ročník Sběratele probíhat, popisuje jeho ředitel Jindřich Jirásek.

Podzimní veletrh Sběratel Praha bude první sběratelských veletrhem v Evropě po více než půl roce!

Mezinárodní veletrh Sběratel, který je plánován od 11. do 12. 9. 2020 (10. 9. – odpoledne pro obchodníky), tak bude první velkou sběratelskou akcí v Evropě po více než půl roce. Po tak dlouhém půstu není divu, že více 90 % tradičních vystavovatelů už nyní potvrdilo svoji účast a hlásí se řada nových.

  Přerovské muzeum dalo dohromady sbírku stovek školních obrazů

  Sbírku více než osmi set maleb, které v minulém století sloužily jako předlohy pro nástěnné školní obrazy, dalo dohromady Muzea Komenského v Přerově. Nejstarší malby pocházejí z roku 1904 a nejmladší byly vytvořeny v roce 1990, část z nich mohou návštěvníci muzea vidět vystavené.

  Na Aukru byly v červnu nejdražší dukáty, zájem byl ale i o benjo, felicii či kultovní první číslo Čtyřlístku

  V žebříčku deseti nejzajímavějších aukcí vede prodej novoražeb svatováclavských dukátů z roku 1937 za 1 750 000 Kč. Radost si ale udělal i nový majitel Škody Felicie z roku 1959 za 250 000 Kč. Sběratel komiksů pak vyhrál aukci kultovního prvního dílu Čtyřlístku za 35 200 Kč.

  V Buenos Aires otevřeli bar-muzeum se čtyřmi tisíci whisek, zřejmě jde o rekord

  Čtyři tisíce různých lahví whisky včetně jedné od královny Alžběty II. má v baru, který je zároveň muzeem, Argentinec Miguel Angel Reigosa v Buenos Aires.

  Kocour Mikeš je nejkrásnější známkou roku 2021

  Slavnostní představení vítězných poštovních známek proběhne na veletrhu Sběratel, kde bude možné rovněž získat podpisy jejich tvůrců.

  Muzeum v Turnově vystavuje jeden z největších českých broušených granátů

  Muzeum v Turnově vystavuje největší známý broušený český granát z Podkrkonoší, který zároveň patří mezi největší dosud nalezené v Česku. Oválný minerál, který se odborně nazývá pyrop, má na délku skoro devět milimetrů a hmotnost 1,711 karátu. Je tak dvakrát větší, než je pro české granáty obvyklé.

  Proč se přestaly nosit klobouky? Dozvíte se na výstavě ve Skutečském muzeu

  Muzeum ve Skutči na Chrudimsku otevřelo výstavu klobouků, kloboučků, čepic a huček. Návštěvníci mají vůbec poprvé možnost vidět historické pokrývky hlavy, které má instituce ve svých sbírkách.

  Přítulná koťata, tramvaj Brožík & Křižík či známku k předsednictví v EU vydává nově Česká pošta

  Emisi nových poštovních známek doplňuje příležitostná písmenová známka ke generální konferenci mezinárodní rady muzeí ICOM v Praze. Jedno z koťat je také hlavní tváří letošní reklamní kampaně veletrhu Sběratel.

  Muzeum v Litomyšli otevřelo výstavu dětských časopisů od Rakouska po 90. léta

  Regionální muzeum v Litomyšli zve na výstavu Čtení pod lavici – Časopisy pro děti a mládež od počátků po rozpad Československa. Představí časopisy od jejich počátků za Rakouska přes rozmach za první republiky a socialismu až po začátek 90. let. Celkem je vystaveno kolem 150 titulů ze sbírek muzea.

  Surrealistická fotografie Mana Raye se stala nejdražší fotografií v dějinách

  Snímek s názvem Le Violon d’Ingres (Ingresovy housle) od surrealistického fotografa Mana Raye se v New Yorku prodal za 12,4 milionu dolarů (291 milionů Kč) a stal se tak nejdražší fotografií v dějinách.

  V 80. letech si koupil první samurajský meč, nyní otevřel v Berlíně muzeum

  Když si německý podnikatel Peter Janssen v roce 1985 na bleším trhu v Berlíně koupil samurajský meč, chtěl mít doma hezkou dekoraci. Nyní vlastní jednu z největších soukromých samurajských sbírek mimo Japonsko. Nyní ji zpřístupnil veřejnosti v nově otevíraném berlínském muzeu.

  Výstava v Brně odhaluje tajemství zlatnického řemesla a ražby mincí

  Tajemství dávných zlatníků a kovotepců odhaluje nová výstava Zlaté řemeslo v Technickém muzeu Brno. Snaží se popsat a uchovat metody používané v minulosti při zpracování zlata, stříbra a dalších kovů. Součástí expozice jsou šperky, mince i ukázky vybavení zlatnické dílny.

  Před rokem byly vydraženy dosud nejdražší mince a známka světa

  Americká zlatá mince Double Eagle (Dvojitý orel) z roku 1933 se prodala za rekordních téměř 18,9 milionu dolarů (přes 435 milionu korun). Nejvzácnější poštovní známka světa One-Cent Magenta (Jednocentová karmínová) z roku 1856 vydražila za více než 8,3 milionu dolarů (přes 191 milionů korun.

  V pražském obchodním domě Kotva se otevřelo Retro muzeum

  Mapuje design, trendy i běžný život v 70. a 80. letech minulého století v Československu. Návštěvníky čekají ukázky módy, bydlení, stravování, trávení volného času, ale také komunistické propagandy a fungování undergroundu. S expozicí se počítá jako s dlouhodobou výstavou.

  Možná vám přijde domů Tereza Maxová a poštovní známka jako hexagon

  Atraktivní známku s podobiznou světové top modelky Terezy Maxové, která podporuje dobrou věc a nový netradiční tvar poštovní známky v podobě šestiúhelníku představila Česká pošta.

  Vzácný Mercedes-Benz z roku 1955 se prodal za rekordních 135 milionů eur

  Mimořádně vzácný exemplář závodního automobilu Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé z roku 1955 se na soukromé aukci prodal za 135 milionů eur (3,3 miliardy Kč). Stal se tak nejdražším prodaným vozem všech dob. Na světě existují pouze dva takové automobily.

  Vzácná desetikoruna se na Aukru prodala za více jak 600 tisíc. Sběratelé pak v dubnu vydražili věci za celkem 197 mil. Kč

  Proti čtvrtému měsíci loňského roku je to nárůst o 11,6 procenta. Poptávka je neustále po vzácných mincích, stále častěji lidé obchodují také s automobily a motorkami. Nového majitele tak našla Škoda 110 R i moped Stadion.

  Portrét Marilyn Monroe od Warhola je nejdražším vydraženým dílem z 20. století

  Slavný portrét portrét herečky Marilyn Monroe od Andyho Warhola se prodal v aukční síni Christie’s v New Yorku za 195 milionů dolarů (4,63 miliardy korun). Jedná se o nejvyšší cenu, za níž se dosud vydražilo jakékoliv dílo z 20. století.

  V Muzeu regionu Valašsko jsou vystaveny stovky bankovek z různých zemí světa

  Na zámku Vsetín jsou k vidění bankovky evropské, v Lešné u Valašského Meziříčí exponáty z ostatních kontinentů.

  Historické tramvaje ve střešovické vozovně doplňují tramvaje na plátně

  Muzeum MHD v pražských Střešovicích zve na neobvyklou výstavu výtvarnice Martiny Krupičkové nazvanou “Městem a krajinou”.

  Ve Vysokém Mýtě vystavují raritní bicykly. Některé měly bičíky na dotěrné děti a chňapající psy.

  Výstava v regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku zavede návštěvníky do období bicyklů 19. století. Soubor jízdních kol pochází ze sbírek muzeí v Pardubickém kraji.

  VELETRHY SBĚRATEL

  VSTUPTE

  SBERATEL
  FAIRS

  ENTER

  MESSEN
  SBERATEL

  BETRETEN

  Sběratelské aukce

  VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

  Sběratelské akce

  • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

   Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

   27.08.2022 - 27.08.2022

   Tchořovice u Blatné, Česká republika

   www.burzatchorovice.cz/...
  • Hobby burza Kroměříž

   Setkání sběratelů všech oborů.

   04.09.2022 - 04.09.2022

   Kroměříž, Česká republika

   www.hobbyvystaviste.cz...
  • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

   Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

   24.09.2022 - 24.09.2022

   Tchořovice u Blatné, Česká republika

   www.burzatchorovice.cz/...
  • Veletrh Collecta Lublaň

   Největší veletrh sběratelství ve Slovinsku.

   27.09.2022 - 29.09.2022

   Lublaň, Slovinsko

   https://collecta.si/en/h...
  VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

  Tipy pro sběratele

  • Muzeum turistiky

   Muzeum se sbírkou turistických odznaků a map.

   Bechyně, Jihočeský kraj

   https://www.kct.cz/cms/muzeum-turistiky-...
  • Železniční muzeum

   Muzeum se sbírkou historických vozidel.

   Zlonice, Středočeský kraj

   zmzlonice.draha.net/
  • Muzeum historických motocyklů

   Muzeum historických motocyklů vzniklo z bývalé evangelické školy. Mezi exponáty stojí za pozornost například cenný čtyřválcový stroj z roku 1931 Ariel Square Four 4F s rozvodem OHC.

   Svratouch na Chrudimsku , Jihočeský kraj

   www.muzeummotocyklu.cz...
  • Muzeum Kouzlo starých časů

   Muzeum se sbírkou historických oděvů a doplňků z roku 1850 - 1930.

   Praha - Zbuzany, Hlavní město Praha

   www.kouzlostarychcasu.cz/...
  VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

  Štítky