VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Jak bude zajištěna bezpečnost návštěvníků na veletrhu Sběratel?

Zdroj: red

20. srpna, 2020

Veletrh Sběratel v termínu od 11. do 12. září na výstavišti PVA Expo Praha s rouškami, ale jinak bez omezení. A hlavně s vystavovateli z celé Evropy a řadou atraktivních sběratelských novinek. Jak bude letošní mimořádný ročník Sběratele probíhat, popisuje jeho ředitel Jindřich Jirásek.

Uskuteční se letošní veletrh Sběratel?

Samozřejmě. Ani zpřísněná opatření vlády, která začnou platit od 1. září a zavádějí mimo jiné povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách, takže se budou týkat i naší akce, neomezují pořádání veletrhů. Sběratele aktivně propagujeme doma i v zahraničí, od počátku měsíce visí billboardy a plakáty, před veletrhem poběží reklama v radiu a už nyní jsou naplánovány masivní kampaně na internetu.

Jak se vládní pravidla pro pořádání vnitřních akcí konkrétně projeví?

Po oba dva veletržní dny budou Sběratele provázet důrazná hygienická opatření, tak aby byli v maximální míře chráněni návštěvníci i vystavovatelé. Výstavní hala bude rozdělena na pět oddělených sektorů, kdy v každém z nich může v jednu chvíli pohybovat maximálně 500 lidí. Z jednoho do druhého sektoru se bude jednoduše procházet bočními dveřmi haly. U každého vstupu bude k dispozici dezinfekce. Pravidelně budou pracovníky výstaviště dezinfikovány také toalety a všechny společně užívané prostory. Kdo si zapomene roušku nebo se mu poškodí, může si ji koupit přímo na místě v informacích ve foyer nebo na pokladně.

Bude veletrh rozdělený stejně jako v minulých letech?

Hala 1, kde se Sběratel koná, je největší halou na výstavišti. To nám umožňuje maximálně zvětšit uličky mezi stoly a stánky, takže návštěvníci se nebudou muset tísnit. Zvýší se tak nejen hygienická bezpečnost, ale také nákupní komfort. Vystavovatel, který byl léta na stejném místě, tak bude o pár metrů dál. Hala bude průběžně odvětrávána, vysoký strop a délka haly zaručují dobrou cirkulaci vzduchu po celou dobu akce. Z tohoto pohledu bude návštěva Sběratele bezpečnější než návštěva velkého obchodního centra nebo hobby marketu, kde se na omezené ploše a v uzavřeném prostoru tísní každý den tisíce lidí.

Kde najdou návštěvníci expozici s novinkami České pošty?

Česká pošta bude umístěna v posledním sektoru na konci haly společně s 2. mezinárodní filatelistickou výstavu druhého stupně v Praze Praga Piccola. Umožní to hladký průběh všech naplánovaných křtů nových poštovních známek a autogramiád jejich autorů. Česká pošta poprvé na veletrhu představí například známku „Jožin z bažin žere Pražáka“ přímo z dílny Ivana Mládka, který není jen zpěvák a hudební skladatel, ale také vyhledávaný výtvarník. Zajímavou raritou bude dopisnice „Trabantem napříč kontinenty”, která byla původně určena už pro jarní veletrh Sběratel, ovšem pandemie její premiéru zhatila. V sobotu pak pošta představí známku s motivem legendárního českého letadla „Aero L-39 Albatros” a to za přítomnosti autora návrhu, výtvarníka Petra Ptáčka. Kompletní program, který je přes všechny komplikace stejně bohatý jako v minulých letech, je průběžně aktualizován na www.sberatel.info.

Jak bude probíhat prodej nové 0 eurové bankovky, jež bude v prodeji pouze na veletrhu Sběratel?

Prodej sběratelských 0 eurosuvenýrových bankovek bude letos probíhat v pátek od 10:00 hod. v moderní hale č. 2, která sousedí s halou, kde se koná veletrh. Hala bude mít samostatný vchod a fronta návštěvníků bude řízena vodícími pásy, tak aby bylo možné dodržovat doporučené rozestupy. Bankomaty s eurosuvenýry, které se nevyprodají, se v sobotu přesunou do foyer výstaviště, kde si bude možné bankovky zakoupit.

Jak bude probíhat organizace souběžně konaných veletrhů Minerály a drahé kameny a Vinyl & Stereo Expo?

Veletrh Minerály a drahé kameny se uskuteční ve stejné hale jako Sběratel v sektoru č.4. Letos registrujeme zvýšený zájem vystavovatelů, takže se bude určitě na co se dívat a co nakupovat. Veletrhy vinylových desek, CD, MC a hudebních memorabilií Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market najdou návštěvníci v sobotu v hale 2, jež je umístěna vedle haly se Sběratelem. Hala bude mít samostatný vchod, u kterého bude k dispozici dezinfekce a mezi výstavními stoly budou uměle vytvořeny široké rozestupy, aby bylo možné dodržet bezpečnou vzdálenost mezi návštěvníky a nakupování pro ně bylo pohodlnější.

Platí pro návštěvníky a vystavovatele ze zahraničí v důsledku pandemie nějaká omezení?

Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy (tzv. zelené země) je vymezen sdělením Ministerstva zdravotnictví a uveřejněn na jejich webových stránkách. Cestování do České republiky je aktuálně možné bez jakýchkoliv omezení pro občany ze všech členských států Evropské unie a Velké Británie, Islandu, Lichtenštejnska, Švýcarska, Andorry, San Marina a Vatikánu. Jediné země, které se volný vstup do České republiky netýká, je Švédsko.

Sběratel bude první velkou sběratelskou akcí v Evropě po více než půl roce…

A zdá se, že to platí i o zbytku roku. Poslední větší filatelistickou akcí byl koncem března veletrh Philatelia v Mnichově (nahradil tradiční Brifefmarkenmesse), jež se měl konat souběžně s veletrhem Numismata. Philatelia tehdy skončila po prvním dni konání, veletrh Numismata své brány už ani neotevřel. Postupně byl „odpískán” britský London 2020, tradiční veletrh v Essenu, německá Ostropa a nově přišla zpráva, že se ruší i největší německý veletrh v Sindelfingenu, který se koná vždy na konci října. Nebudou veletrhy Numismata v Berlíně ani ve Frankfurtu nad Mohanem, zrušen je holandský Postex. Takže Praha bude v září bez nadsázky opravdovým středobodem sběratelského světa

-red-, foto: archiv a Radana Čechová

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum krajky a prodejní galerie

  Muzeum se sbírkou krajek.

  Vamberk, Královéhradecký kraj

  www.vkrajka.cz/cz/muzeum-krajk...
 • Muzeum historických motocyklů a jízdních kol

  Muzeum se sbírkou historických motocyklů.

  Kašperské hory, Plzeňský kraj

  www.sumava.net/khory/motomuzeum/...
 • Muzeum JK Classics

  Muzeum se sbírkou amerických historických automobilů.

  Lužná u Rakovníka, Středočeský kraj

  jkclassics.cz/
 • Muzeum historických motocyklů

  Muzeum historických motocyklů vzniklo z bývalé evangelické školy. Mezi exponáty stojí za pozornost například cenný čtyřválcový stroj z roku 1931 Ariel Square Four 4F s rozvodem OHC.

  Svratouch na Chrudimsku , Jihočeský kraj

  www.muzeummotocyklu.cz...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky