VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Vyrazte Západním expresem na výstavu Petra Ptáčka. Bude se na co dívat!

Sberatel.info

22. února, 2023

Nová i starší díla oblíbeného autora poštovních známek Petra Ptáčka můžete nově vidět na průřezové výstavě nazvané „Západní expres“ v galerii Visio Art v Plzni. Výstava potrvá do 31. března.

Mezi novinkami budou především malby na plátno a akvarel. „Návštěvníkům výstavy asi neujdou nová lehce pop-artová díla s námětem amerických policejních aut, čili nějaká přibyla také do malé sbírky kovových modelů…,“ poodhaluje Petr Ptáček vlastní sběratelkou vášeň.

Jak se píše v katalogu výstavy, Petr Ptáček patří do skupiny výtvarných umělců, jejichž specializací je technika, zabývá se vším, co jezdí, plave, létá a má člověkem sestrojený motor.

Stejně jako Kamil Lhoták je samoukem, a stejně jako on dokáže svým technickým zátiším vdechnout jedinečné poetické kouzlo, mírně sentimentální atmosféru, která vnímavého diváka přenese mimo čas a prostor.

Petr Ptáčekmaluje akrylem a olejem, v grafice užívá hlavně techniku litografie, kterou vznikly desítky volných grafických listů, ex libris a novoročenek. Kresby koloruje akvarelem nebo tušemi. 

Právě grafické listy, konkrétně litografie, tisknuté v litografické dílně Martina Boudy (syna Jiřího Boudy a vnuka Cyrila Boudy) tvoří stěžejní část výstavy. „Martin je sám vynikající výtvarník, absolvent u profesora Čepeláka na pražské AVU, takže se umí na litografii dívat ze strany litografa i tvořícího výtvarníka. Pracuje pečlivě, profesionálně, nebojí se vyjádřit svůj výtvarný názor a poradit, což vítám,“ říká Petr Ptáček. Litografická dílna sídlící v Říční ulici v Praze vloni oslavila 111 let nepřetržitého provozu.

Momentálně pracuje Petr Ptáčeknanávrzích budoucích litografií a finišuje novou větší malbu na výstavu. Promýšlí také návrh na známkový aršík, který se chystá na příští rok.

Plzeňská výstav ve Visio Art Gallery bude zahájena 2. března a na vernisáži od 17:00 hod. zahraje jeho kolega a kamarád, grafik Milan Bauer.

„Vedle vystavených děl si návštěvníci, kteří dorazí na vernisáž, budou moci zakoupit pohlednice vydané plzeňským nakladatelem panem Říhou s náměty mých maleb, které rád podepíšu,“ říká Petr Ptáček.

Pokud nebudete moct na vernisáž do Plzně dorazit, potkáte Petra Ptáčka také na autogramiádě 24. března na jarním veletrhu Sběratel v hotelu Olympik Praha. Osobně zde uvede přítiskový devítiblok s motivem legendárního aerodynamického Sidecaru Velorex typ 560, jehož je autorem.

JJ, foto: Visio Art Gallery a archiv

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

  • Jihočeské muzeum

    Muzeum s numismatickou sbírkou.

    České Budějovice, Jihočeský kraj

    www.muzeumcb.cz/jihoceske-muzeum/sbirky-...
  • Poštovní muzeum v Praze

    Vše o historii československých a českých poštovních známek na jednom místě, navíc se zajímavými akcemi nejen pro sběratele.

    Praha, Hlavní město Praha

  • Železniční muzeum ČD

    Muzeum se sbírkou historických kolejových vozidel.

    Lužná u Rakovníka, Středočeský kraj

    www.cdmuzeum.cz/
  • Muzeum historických motocyklů

    Muzeum historických motocyklů vzniklo z bývalé evangelické školy. Mezi exponáty stojí za pozornost například cenný čtyřválcový stroj z roku 1931 Ariel Square Four 4F s rozvodem OHC.

    Svratouch na Chrudimsku , Jihočeský kraj

    www.muzeummotocyklu.cz...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky