VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Nejdražší díla aukce se neprodala, zájem byl o díla do milionu

Sberatel.info

31. března, 2016

Nejdražším dílem prodaným na dnešní aukci v Topičově salonu se stal obraz Václava Špály s motivem přístavu nazvaný Z Korčuly, který našel kupce za 1,9 milionu korun bez dvacetiprocentní aukční přirážky. Celkem sběratelé utratili na aukci společnosti 1. Art Consulting 15 milionů korun a kupce našlo 68 procent nabízených položek, řekl ČTK majitel společnosti Jiří Rybář. Nejdráže nabízená díla, raná malba Jakuba Schikanedera a malovaný obraz Adrieny Šimotové, ale kupce nenašla.

Obraz Schikanedera Hráči karet se vyvolával za 2,3 milionu korun. Dnes se v rozmezí tří let dražil potřetí a opět se neprodal. Obraz je v kontextu autorovy tvorby zvláštním dílem. Jedná se o interiérovou malbu. Jsou v něm patrné silné realistické tendence. Netypická je i jistá syrovost malířského projevu, která má vliv na jednoduchost a přirozené vyznění díla. Schikanederova tvorba je u sběratelů oblíbená, vyhledávají však hlavně jeho kontemplativní plátna, rozostřené barvy a snovou atmosféru.

Ani malba Adrieny Šimotové z roku 1971 Bílá noc nenašla kupce. Měla relativně vysokou vyvolávací cenu, nabízela se za 1,8 milionu korun, přičemž díla Šimotové se dosud na trhu neprodala dráž než za statisíce korun. Nešlo ale o malbu jako dnes, ale o pro autorku typické práce na papíře či s papírem.

Dnešní aukce nepřinesla nové rekordy, Rybář ji však vnímá jako úspěšnou z hlediska procenta prodaných děl i díky vysokým nárůstům u některých položek. Aukce dokládá také trend v prodeji, kdy v posledních několika letech jsou nejúspěšnější díla nabízená za řádově statisíce korun.

Velký nárůst dnes zaznamenalo několik děl Josefa Šímy, olej s názvem Domy se vyvolával za 120.000 korun a vydražil za 420.000 korun, obraz Domy v krajině II se z vyvolávací ceny 190.000 korun vyšplhaly na 600.000 korun. Obraz Jaroslava Krále Návrat z práce získal nový kupec za 850.000 korun, akvarel Josefa Lady Dvorní bál v Čakovicích se prodal za 300.000 korun.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  27.08.2022 - 27.08.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Hobby burza Kroměříž

  Setkání sběratelů všech oborů.

  04.09.2022 - 04.09.2022

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  24.09.2022 - 24.09.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Veletrh Collecta Lublaň

  Největší veletrh sběratelství ve Slovinsku.

  27.09.2022 - 29.09.2022

  Lublaň, Slovinsko

  https://collecta.si/en/h...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Cvokařské muzeum zahájí jubilejní pátou sezonu

  Cvokařské muzeum ve Starém Rožmitále bylo vybudováno nadšením chalupáře, který si před čtyřiceti lety ze stavení, v jehož části je dnes muzeum umístěno, vzal za manželku Jiřinu Kulovanou, jejíž předci se věnovali cvokařskému řemeslu. Cvokařství už dávno neexistuje, ale byla by velká škoda, aby upadlo v zapomenutí. Po zimní přestávce Cvokařské muzeum znovu otevře na velikonoční sobotu 26. března 2016.

  Starý Rožmitál, Středočeský kraj

 • Muzeum vltavínů

  Muzeum se sbírkou unikátních drahokamů.

  Český Krumlov, Jihočeský kraj

  www.vltaviny.cz/
 • Trabant muzeum

  Muzeum se sbírkou automobilů.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.trabantmuzeum.cz/...
 • Muzeum klasického knihařství

  Muzeum se sbírkou uměleckých vazeb.

  Rožďalovice, Středočeský kraj

  www.rajman.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky