VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

RetroAutoMuzeum vystavuje přes 200 vozů ze socialistických zemí. K vidění jsou i všechny vzácné tatry

Sberatel.info

11. srpna, 2019

Muzeum automobilů ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku rozšířilo expozici. Přibyly některé dobové reálie či unikátní Tatra 603-1. Návštěvníci si v muzeu mohou připomenout, v jakých autech lidé z někdejších socialistických zemí jezdili od roku 1948 až do 90. let.

Sbírka, která zahrnuje kolem 200 vozů, neopomíjí ani kontext doby. Na informačních panelech se návštěvník například dozví, kolik který vůz stál a další zajímavosti.

Z historické budky si můžete také rovnou zavolat.

Z historické budky si můžete také rovnou zavolat.

Novinkou pro letošní rok jsou dobové reálie, například stánek PNS, telefonní budka či stylově vybavená kuchyň. Návštěvníci si prohlédnou také fotografie aut ze známých filmů. Muzeum v sobotu zároveň pořádá pátý sraz poválečných vozidel.

Text a fotografie na stěně vám připomenou, ve kterém českém filmu si vůz stejné značky zahrál.

Text a fotografie na stěně vám připomenou, ve kterém českém filmu si vůz stejné značky zahrál.

Sbírka jednoho z největších soukromých automobilových muzeí v Česku začíná poválečnými vozy Aero Minor II z roku 1948, Škoda 1101 Tudor a IFA F9. Nechybí v ní zástupci značek Trabant, Wartburg, Moskvič, Tatra, VAZ, Volha, Dacia, ARO, FSO, Oltcit, Zaporožec a dalších. Mezi novějšími automobily návštěvník najde Tatru 700 z poloviny 90. let nebo wartburgy a trabanty se čtyřtaktními motory. V muzeu jsou kromě aut vyráběných v zemích východního bloku i vysněné západní vozy prodávané v síti obchodů Tuzex, například auta značek Renault nebo Simca.

fichtl

Pro předem ohlášené skupiny je možné objednat komentovanou prohlídku. Více informací najdete na webových stránkách www.retroautomuzeum.com nebo nebo na facebookovém profilu www.facebook.com/retroautomuzeum.

ČTK, foto: muzeum

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky