VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Nové poštovní známky připomínají výročí divadla Semafor a herce Danu Medřickou a Radovana Lukavského

Sberatel.info

22. října, 2019

Poctu divadlu Semafor a hereckým legendám Daně Medřické a Radovanu Lukavskému vzdává na nových poštovních známkách Česká pošta. K 60. výročí divadla Semafor pak nabízí také sběratelský komplet, jehož výtvarný návrh je dílem Jiřího Suchého.

Známka, jejímž námětem jsou siluety postav zastupující formy a osobnosti charakterizující divadlo Semafor, je označena písmenem „A“, které odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní v ceně 19 Kč. Známka byla vytištěna plnobarevným ofsetem v nákladu 500 000 ks, obálka prvního dne (FDC) pak v nákladu 3 400 ks.

Semafor02 Semafor01

 

 

 

Speciální číslovaný sběratelský komplet s hologramem formátu A5 (složeno z A4) s rozšířenými informacemi k emisi včetně nalepeného čtyřbloku známek s otisky razítka 1. dne vydání a vloženého shodně číslovaného příležitostného tisku – otisku rytiny s motivem z FDC navrhl Jiří Suchý a rytinu provedl Jaroslav Tvrdoň.

 

 

1048_fdc

Divadlo Semafor (SEdm MAlých FORem), se v Praze roku 1959 rozhodla založit skupina herců, zpěváků, hudebníků a výtvarníků, v jejich čele stál Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Svou činnost zahájili 30. října 1959 první hudební komedií Člověk z půdy, jíž autory byl právě Jiří Suchý a Jiří Šlitr.

Členy divadla byli vedle Jiřího Suchého např. Waldemar Matuška, Karel Štědrý, Pavlína Filipovská nebo Václav Štekl. Mezi prvními nahrávkami semaforských hitů byl Pramínek vlasů, Včera neděle byla, Malé kotě, Hluboká vráska či Marnivá sestřenice.

V roce 1967 se v Semaforu objevila další dvojice, Jiří Grossmann a Miloslav Šimek. Jejich tvorba a jejich humor byl zaměřen trochu jiným směrem. Roku 1969 zemřel Jiří Šlitr a Jiří Suchý o několik let později vytvořil známou dvojici s komediální herečkou Jitkou Molavcovou, se kterou pokračuje v podobném humoru jako s Jiřím Šlitrem.

 

medřická lukabvský aršík

 

 

 

 

 

fdc medřická fdc lukavský

 

 

 

 

 

Aršík věnovaný Daně Medřické (11. 7. 1920 – 21. 1. 1983) a Radovanu Lukavskému (1. 11. 1919 – 10. 3. 2008) je dílem výtvarníků Evy Haškové a Jana Mageta, rytina pak Miloše Ondráčka. Tištěn je plnobarevným ofsetem v nákladu 43 000 ks, FDC pak v nákladu 3 200 ks.

 

JJ s využitím materiálů České pošty, foto: Česká pošta a http://expo-net.blogspot.com/

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Tatry 111

  Muzeum se sbírkou nákladních automobilů Tatra.

  Dobříč u Prahy, Hlavní město Praha

  muzeumtatra111.cz/
 • Retro muzeum Na statku v Brně

  Muzeum prezentuje běžný život z období 50. až 90. let minulého století a vozy a techniku států bývalé RVHP.

  Brno - Dolní Heršpice, Jihomoravský kraj

  www.retromuzeumnastatku.cz...
 • Automuzeum Praga

  Muzeum se sbírkou automobilů.

  Praha - Zbuzany, Hlavní město Praha

  www.automuzeumpraga.cz/...
 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  Vystavuje mimo jiné poklad zlatých mincí, které vykopal jejich nálezce na šibeničním vrchu v Uničově na Olomoucku v roce 1911.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky