VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Podívejte se, kdo vystavuje na letošním Sběrateli a co se bude dít na veletrhu zajímavého

Sberatel.info

4. září, 2019

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě se uskuteční už po dvaadvacáté od 6. do 7. září na výstavišti PVA Expo v pražských Letňanech. Poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice, minerály a další sběratelský materiál nabídne návštěvníkům přes 220 vystavovatelů z několika desítek zemí světa. Exkluzivně bude na veletrhu v prodeji nová 0 euro suvenýrová bankovka „Karlův most“ a nezávislí znalci z různých oborů budou opět návštěvníkům zdarma oceňovat donesené sběratelské věci.

Veletrhu se účastní 11 poštovních správ, mimo jiné ze Španělska, Německa, Rakouska, San Marina, Běloruska, Kyrgyzstánu, Slovenska nebo Faerských a Ålandských ostrovů a přední mincovny a prodejci mincí, bankovek a zlata z celé Evropy. Veletrh Sběratel se tak řadí mezi největší sběratelské veletrhy v Evropě. Kompletní přehled vystavovatelů najdete zde.

osn foto mucha

snow leopard

TARJETA PRAGA simulación

 

 

 

 

 

Obrovský zájem o 0 euro suvenýrovou vydanou k 80. narozeninám Karla Gotta (bude zajímavé sledovat, za jakou částku bude v prodeji u obchodníků na veletrhu) přiměl organizátory veletrhu vyhradit pro prodej nové bankovky samostatnou halu. Vzhledem k nízkému nákladu 5000 kusů a prodeji za nominální cenu 50 Kč je pravděpodobné, že bude rychle vyprodána. Pravidla prodeje nové sběratelské bankovky si můžete přečíst tady.

 euro souvenir Praha

euro souvenir Praha

 

 

 

 

 

 

V prodeji budou také nové sběratelské bankovky veletrhu Sběratel z edic „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“ a „World bank of wildlife Libuše a Jaromíra Knotkových“. Více o nich tady.

Bankovka Knotkovi.cdr 200 korun Zapadlik PRINT.cdr

 

 

 

 

Veletrh nabídne zajímavý doprovodný program po oba dva dny  

V pátek proběhne na výstavišti křest dopisnice České pošty a veletrhu Sběratel věnované fotbalovému internacionálovi a jednomu z nejúspěšnějších českých fotbalistů vůbec Vladimíru Šmicrovi. Slavný záložník přijde dopisnici osobně uvést a po křtu bude následovat autogramiáda.   Velké překvapení chystá na veletrhu také biatlonistka Gabriela Koukalová, novou sadu stříbrných „vesmírných mincí“ přijde na veletrh představit kosmonaut Vladimír Remek.

šmicer s razítkem CM_sberatel_2019

 

 

 

 

 

 

Legendární letadlo Lockheed Electra 10 se objeví na známce i na letišti

Na sobotu je pak přípraven křest poštovní známky České pošty s motivem letadla Lockheed Electra 10 A, jež ve 30. letech minulého století používal obuvnický magnát Jan Antonín Baťa, spojený s autogramiádou jejího autora, výtvarníka Petra Ptáčka. Letoun, který nechalo zrestaurovat Letecké Muzeum Točná, za nímž stojí zakladatel internetového portálu Seznam.cz Ivo Lukačovič, bude možné vidět přímo v akci na Dni Letiště Letňany, jež proběhne ve stejný den v těsném sousedství výstaviště.

electra 2 dop

 

 

 

 

 

Navíc každý, kdo v pátek přes den nebo v sobotu do oběda vhodí jakoukoliv zásilku do speciální historické poštovní schránky umístěné u stánku České pošty, získá pamětní razítko. Sebrané zásilky totiž, pokud vše proběhne hladce, absolvují slavností cestu letadlem.

poštovní schránka kašet elektra

 

 

 

 

 

 

Petr Ptáček současně pokřtí také trilogii svých barevných litografií s výjevy z bojů československých legií v Rusku. Litografie zachycují bitvu na Bajkalském jezeře, letecký útok letadlem Tractor nad Vladivostokem a legendární obrněný vlak Orlík. Sběratelský soubor vydává Spolek pro podporu umění a sběratelství jako poctu k 100. výročí návratů legií do vlasti.

legie

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní doprovodný program veletrhu si můžete prohlédnout zde.

Neleží vám doma poklad?

K dispozici budou na veletrhu opět oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které na veletrhu nabízí Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Puncovní úřad, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů kuriozit, Klub sběratelů telefonních karet nebo znalec v oblasti mineralogie Karel Mařík. Letos je rozšíří ještě Klub sběratelů autogramů, který se bude na veletrhu prezentovat vůbec poprvé.

I letos bude veletrh provázet samostatná akce pro sběratele gramofonových desek

V sobotu 7. 9. se bude v rámci veletrhu Sběratel konat pátý ročník Vinyl & Stereo Expo, prodejního veletrhu gramofonových desek, hi – fi techniky a příslušenství. Akce proběhne nově v hale 1 a pro vstup na ni není nutná vstupenka. Dorazí prodejci z České republiky i ze zahraničí mimo jiné z Německa, Rakouska nebo Francie. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě – Rock & Metal Market.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Konference Trading Expo & Alternativní investice věnovaná forexu, online obchodování a investicím do sběratelství bude Sběratele provázet v pátek i sobotu v konferenčním sále výstaviště.  Vstup na konferenci je po přihlášení přes webové stránky www.trading-expo.cz zdarma.

 

 

red, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  27.08.2022 - 27.08.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  24.09.2022 - 24.09.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Veletrh Collecta Lublaň

  Největší veletrh sběratelství ve Slovinsku.

  27.09.2022 - 29.09.2022

  Lublaň, Slovinsko

  https://collecta.si/en/h...
 • Stampex Londýn

  Největší filatelistický veletrh ve Velké Británii.

  28.09.2022 - 01.10.2022

  Londýn , Spojené království (Velká Británie)

  https://www.stampexinter...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum hodin

  Muzeum se sbírkou starožitných hodin.

  Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj

  www.muzeumhodin-kno.cz/...
 • Muzeum klasického knihařství

  Muzeum se sbírkou uměleckých vazeb.

  Rožďalovice, Středočeský kraj

  www.rajman.cz/
 • Soukromé muzeum historických rádií v Dolní Čermné

  Nabízí na 170 exponátů včetně značek Philips, Westinghouse nebo Titan.

  Dolní Čermná, Pardubický kraj

 • Muzeum dýmek

  Muzeum se sbírkou dýmek od 19. století.

  Proseč, Pardubický kraj

  www.muzeumdymek.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky