VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

PRAGA 2018: Sbírejte známky do filatelistického pasu!

Sberatel.info

18. července, 2018

Originální sběratelský suvenýr si budou moci odnést návštěvníci expa, které provází ve dnech 15. – 18. srpna v pražském hotelu Olympik Congress Světovou výstavu poštovních známek PRAGA 2018. U vstupu dostanou zdarma katalog, jehož součástí bude tzv. „Filatelistický pas“.

Veletrhu Praga 2018 Expo se zúčastní poštovní správy z řady zajímavých zemí, v prodeji bude filatelistický materiál z Íránu, Alandských ostrovů, Rakouska, Německa, Bangladéše,  Maďarska, Číny, Severní Koreje, Finska, Faerských ostrovů, Španělska, Turecka, Mexika, Kolumbie, Salvadoru, Panamy, Chile, Brazílie, Kuby, Nikaragui, Kostariky, Ekvádoru, Dominikánské republiky, Urguaye, Gambie, Antiguy a Barbudy, Gambie, Grenady, Guyany, Liberie, Marshallových ostrovů,  Papuy Nové Guinee, Nevisu, Palau, St. Kitts, Sv. Vincenta, Tuvalu nebo OSN.

Ve „Filatelistickém pasu“ (podobném jako byl ten na evropské výstavě Finlandia na obrázku) bude mít každá země svůj prostor, kam si může jeho držitel vlepit známku, jež za tímto účelem poštovní správy speciálně připraví a nechat si ji orazit příležitostným razítkem.

Jak se na expo dostat?

Světová výstava PRAGA 2018 se koná celkem na čtyřech místech – soutěžní exponáty včetně “mauritiů“ a Bombajského dopisu jsou umístěny v hotelu Clarion, veletržní expo je v hotelu Olympik Congress a nesoutěžní exponáty najdou filatelisté v Poštovním muzeu a Muchově muzeu.

Doprava mezi Clarionem a Olympikem je velmi snadná. Přímo u hotelu Clarion nastoupíte do metra na stanici Vysočanská, žlutá trasa B a pojede dvě zastávky do stanice Invalidovna. Cesta trvá přibližně osm minut. Na stanici Invalidovna vystoupíte z metra a jdete cca pět minut k hotelu Olympik. Expo se koná v nižší budově Olympik Congress. Spojení automobilem trvá cca deset minut a měří přibližně 3,5 km. Jede se prakticky rovně po ulici Sokolovská, zaparkovat u hotelu Olympik lze v přilehlých ulicích.

Kompletní seznam vystavovatelů na expu a detailní popis, jak se po Praze mezi jednotlivými místy světové výstavy pohybovat, najdete na webových stránkách  www.praga2018expo.cz.

Za vstup na expo do hotelu Olympik se také neplatí žádné vstupné.

JJ, foto: Double Impact

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • jarní veletrh Sběratel

  Velké jarní setkání sběratelů všech oborů.

  25.03.2022 - 26.03.2022

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/jaro...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum másla

  Muzeum se sbírkou obalů a pomůcek.

  Máslovice, Středočeský kraj

  www.maslovice.cz/web/cs/muzeum-masla...
 • Muzeum betlémů

  Muzeum se sbírkou historických betlémů.

  Třebechovice, Královéhradecký kraj

  www.betlem.cz/cz/
 • Technické muzeum v Brně

  Muzeum, které se zaobírá technikou od hodinových součástek až po letadla.

  Brno, Jihomoravský kraj

  www.technicalmuseum.cz/...
 • Muzeum českého karosářství

  Historie karosářství má ve Vysokém Mýtě bohatou tradici. Jejím hlavním představitelem a významným karosářem v našem městě, celém Československu i v zahraničí se stal automobilový designér Josef Sodomka mladší. Byl pokračovatelem rodinné firmy, která se z původní výroby kočárů přeorientovala na produkci špičkových automobilových karoserií. Podnik se pod jeho vedením specializoval nejen na karosování světoznámých značek, ale také na automobily pro významné osobnosti své doby.

  Vysoké Mýto, Pardubický kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky