VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V leteckém muzeu v Mladé Boleslavi letos přibudou další letouny

Sberatel.info

16. března, 2016

V leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi letos přibudou nové funkční exponáty. Konstruktéři dokončují dva francouzské letouny z první světové války. První z letounů by měl začít létat na jaře, řekl ČTK vedoucí muzea Vladimír Handlík.

Letecké muzeum bylo v Mladé Boleslavi otevřeno na začátku loňského roku a těší se hojné návštěvnosti. Expozici tvoří sbírka historických letadel, několik leteckých simulátorů a další zajímavosti spojené s letectvím. V jedné části muzea jsou letouny, které nelétají, ve druhé zase letuschopná letadla.

V červnu loňského roku zde byl po pětadvacetileté práci uveden do provozu vzácný československý letoun Be-50 Beta Minor z poloviny 30. let. Nyní konstruktéři dokončují letouny Caudron GR z roku 1913 a Morane Saulnier BB z roku 1915. “Tyto letouny už také neexistují. Caudron G3 existuje jako replika, originál už ale nikde nelítá. Morane Saulnier neexistuje nikde, ten bude existovat jen tady,” řekl ČTK Handlík.

Muzeum nese název konstruktéra a aviatika Metoděje Vlacha, který v Mladé Boleslavi postavil v roce 1912 první české letadlo poháněné automobilovým motorem. Letos by se zde mělo investovat také do rozšíření informačního a navigačního systému a budou se instalovat nové panely s mapou objektu nebo vyznačením důležitých exponátů.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky