VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Pro sběratele vyrobili v Dubí jedinečnou sérii známek z porcelánu

Sberatel.info

4. srpna, 2018

Unikátní kousek do sbírky si budou moci filatelisté pořídit na mezinárodní výstavě Praga 2018. V továrně v Dubí u Teplic pro ně nyní vyrábí známku z porcelánu v limitované řadě od jedné do pětiset. Dalších 600 kusů známek přímo na jméno dodá Český porcelán svazu filatelistů. O jedinečnou porcelánovou známku velikosti vizitky je už nyní velký zájem.

Porcelánové známce nechybí vroubkovaný okraj, označení Praga 2018 a tradiční modrá cibulka. Ve spodní části je pak číslo ze série nebo jméno. “Český svaz filatelistů rozdá 600 známek pro hosty z osmdesáti zemí světa. Jejich jména jsou ve zlatě. Pečlivě musíme ověřovat přepis jmen, leckdy je to skutečně oříšek,” uvedla Klázrová, která je autorkou nápadu. “Známka nemohla být velikosti klasické poštovní, protože by na ní nebyl znatelný design, takže jsem sáhla po vizitce,” zmínila vedoucí marketingu a propagace firmy proslavené cibulákem Petra Klázrová..

Technologie výroby spočívá v lití do formy, dekorace je takzvaná nadglazurová. “Po vyrobení je aplikován dekor, který se znovu pálí,” řekla Klázrová. Výroba je velmi náročná, protože se mění jména nebo čísla edice. Přitom podmínky pracovníků jsou nezáviděníhodné, kolem pece totiž panují vysoké tropické teploty.

Zatímco 600 porcelánových známek své majitele už má, 500 z edice se začne prodávat dnem zahájení výstavy, tedy 15. srpna. “Cena je 500 korun za kus, předpokládáme, že nicméně hodnota poroste s časem jako je to běžné u klasických známek,” uvedla Klázrová.

Na koho nezbude známka, může si pořídit závěsný reliéfní talířek a hrnek se stejnou grafikou výstavy, která v Praze skončí 18. srpna.

ČTK, foto: Český porcelán

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky