VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Smutný osud londýnské sestry Eiffelovy věže

Sberatel.info

16. června, 2017

Nápad pocházel od člena parlamentu, sira Edwarda Watkinse, který proklamoval, že cokoliv může udělat Paříž, může Londýn lépe a ve větším. Dokonce požádal Gustava Eiffela, autora pařížské věže, aby projektoval její anglickou verzi. Pan Eiffel se ale ukázal jako správný francouz a angličany odmítl. Watkins poté v roce 1890 vyhlásil soutěž o designování Velké londýnské věže a požádal veřejnost o příspěvek na stavbu.

Roku 1893 stavba skutečně započala. Věž byla ambiciózně navržena tak, aby pařížskou Eiffelovku převyšovala o téměř 35 metrů. Bohužel, veřejnost na stavbu nepřispěla a Watkins musel celý projekt financovat sám. Zjednodušil design a zapracoval na parku, obklopujícím rozestavěné základy věže. O rok později, v roce 1895, zpřístupnil park Wimbley s jezírkem a hřištěm na kriket veřejnosti.

Watkinsona pomalu opouštělo zdraví a brzy odešel do důchodu. Stavba byla zastavena ve výšce 47 metrů, opuštěna a roku 1899 byla vyhlášena její likvidace. Zbytky tohoto odvážného projektu zůstaly na místě ještě dlouhých osm let, dokud nebyly finálně zdemolovány dynamitem v roce 1907.

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • jarní veletrh Sběratel

    Velké jarní setkání sběratelů všech oborů.

    25.03.2022 - 26.03.2022

    Praha, Česká republika

    www.sberatel.info/jaro...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky