VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V Mnichově se budou dražit předměty z majetku Hitlera i Göringa

Sberatel.info

24. června, 2016

V Mnichově se budou příští týden dražit předměty, které údajně patřily nacistickému vůdci Adolfovi Hitlerovi či jednomu z jeho nejbližších spolupracovníků Hermannovi Göringovi. Uvedl to aukční dům Hermann Historica, informovala agentura DPA. Věci pocházejí ze sbírky amerického lékaře, který pečoval o obžalované v poválečných norimberských procesech.

Dražba předmětů se bude konat 18. června. Aukční síni je údajně předala dcera lékaře Johna K. Lattimera, který se staral během druhé světové války o vojáky armády generála George Pattona a později i o obžalované, kteří se před norimberským tribunálem zodpovídali z válečných zločinů.

Sbírka určená k dražbě obsahuje mimo jiné mosaznou kapsli, v níž byl údajně kyanovodík, jímž se v Norimberku krátce před svou popravou otrávil říšský maršál Hermann Göring, či jeho spodní prádlo a noční košili.

Do dražby jdou i údajné ponožky a kravaty Adolfa Hitlera či rentgenové snímky a lékařské zprávy o jeho zdravotním stavu, které vznikly poté, co přežil atentát z 20. července 1944. Aukční síň chce zájemcům nabídnout také údajné šaty Hitlerovy družky a pozdější manželky Evy Braunové.

Do své skurilní sbírky doktor Lattimer získal v Norimberku údajně i soudcovské kladívko či části oprátek, na nichž byli pověšeni odsouzení váleční zločinci Ernst Kaltenbrunner, Wilhelm Keitel, Alfred Jodl a Julius Streicher. Vydražit chce aukční síň také dopisy zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava Reinharda Heydricha.

“Kolem norimberských procesů se motalo tolik lidí – dozorci, lékaři, psychologové, že je vcelku možné, že si někdo něco vzal s sebou,” řekl agentuře DPA historik Andreas Mix z muzea norimberských procesů. Aby bylo možné potvrdit pravost předmětů, bylo by třeba, aby je podrobně prozkoumali nezávislí odborníci, tomu se ale dražební domy většinou brání, dodal Mix.

Sám pořadatel aukce se podle agentury DPA nechtěl před jejím konáním k původu předmětů dál vyjadřovat. Také přístup do internetového katalogu je omezený. Listu Frankfurter Allgemeine Zeitung ale majitel dražební síně řekl, že očekává výnos z aukce ve výši 170.000 eur (4,6 milionu Kč).

V roce 2011 síň Hermann Historica jednu aukci předmětů z Hitlerova majetku po nátlaku veřejnosti zrušila.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum miniatur

  Muzeum se sbírkou mikrominiatur.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.muzeumminiatur.cz/...
 • Muzeum hodin

  Muzeum se sbírkou historických hodin a hodinek.

  Karlštej, Středočeský kraj

  www.muzeumhodin.eu/cs/...
 • Cvokařské muzeum

  Muzeum se sbírkou hřebíků a cvočků.

  Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj

  www.staryrozmital.cz/...
 • Filmové muzeum Milana Wolfa

  Muzeum se sbírkou vzácných kinematografických exemplářů. e-mail: [email protected]

  Praha, Hlavní město Praha

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky