VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V Mnichově se budou dražit předměty z majetku Hitlera i Göringa

Sberatel.info

24. června, 2016

V Mnichově se budou příští týden dražit předměty, které údajně patřily nacistickému vůdci Adolfovi Hitlerovi či jednomu z jeho nejbližších spolupracovníků Hermannovi Göringovi. Uvedl to aukční dům Hermann Historica, informovala agentura DPA. Věci pocházejí ze sbírky amerického lékaře, který pečoval o obžalované v poválečných norimberských procesech.

Dražba předmětů se bude konat 18. června. Aukční síni je údajně předala dcera lékaře Johna K. Lattimera, který se staral během druhé světové války o vojáky armády generála George Pattona a později i o obžalované, kteří se před norimberským tribunálem zodpovídali z válečných zločinů.

Sbírka určená k dražbě obsahuje mimo jiné mosaznou kapsli, v níž byl údajně kyanovodík, jímž se v Norimberku krátce před svou popravou otrávil říšský maršál Hermann Göring, či jeho spodní prádlo a noční košili.

Do dražby jdou i údajné ponožky a kravaty Adolfa Hitlera či rentgenové snímky a lékařské zprávy o jeho zdravotním stavu, které vznikly poté, co přežil atentát z 20. července 1944. Aukční síň chce zájemcům nabídnout také údajné šaty Hitlerovy družky a pozdější manželky Evy Braunové.

Do své skurilní sbírky doktor Lattimer získal v Norimberku údajně i soudcovské kladívko či části oprátek, na nichž byli pověšeni odsouzení váleční zločinci Ernst Kaltenbrunner, Wilhelm Keitel, Alfred Jodl a Julius Streicher. Vydražit chce aukční síň také dopisy zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava Reinharda Heydricha.

“Kolem norimberských procesů se motalo tolik lidí – dozorci, lékaři, psychologové, že je vcelku možné, že si někdo něco vzal s sebou,” řekl agentuře DPA historik Andreas Mix z muzea norimberských procesů. Aby bylo možné potvrdit pravost předmětů, bylo by třeba, aby je podrobně prozkoumali nezávislí odborníci, tomu se ale dražební domy většinou brání, dodal Mix.

Sám pořadatel aukce se podle agentury DPA nechtěl před jejím konáním k původu předmětů dál vyjadřovat. Také přístup do internetového katalogu je omezený. Listu Frankfurter Allgemeine Zeitung ale majitel dražební síně řekl, že očekává výnos z aukce ve výši 170.000 eur (4,6 milionu Kč).

V roce 2011 síň Hermann Historica jednu aukci předmětů z Hitlerova majetku po nátlaku veřejnosti zrušila.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Prodejní výstava brouků a motýlů Praha

  Výměna, prodej a koupě brouků, motýlů, strašilek, pavouků a ostatních bezobratlých živočichů.

  01.03.2024 - 02.03.2024

  Praha, Česká republika

  www.hobbypraha.cz
 • Jarní veletrh Sběratel

  Největší jarní setkání sběratelů všech oborů.

  22.03.2024 - 23.03.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/jaro...
 • Numismatický veletrh v Kuala Lumpur

  12. ročník mezinárodního veletrhu.

  29.03.2024 - 31.03.2024

  Kuala Lumpur, Malajsie

  www.klinf.co
 • Hobby burza a auto moto blešák Kroměříž

  Vše, co se týká motorismu – náhradní díly, součástky, komponenty, starožitnosti. vojenské a hasičské sběratelské předměty.

  07.04.2024 - 07.04.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky