VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Ve Wiesbadenu byla vydražena poštovní známka za 1,26 milionu eur. Jako první německá známka pokořila hranici milion eur

Sberatel.info

12. června, 2019

Německá poštovní známka z roku 1851 byla ve Wiesbadenu vydražena za 1,26 milionu eur (zhruba 32,3 milionu korun). Ceninu pocházející ze sbírky bývalého šéfa maloobchodní společnosti Tengelmann Erivana Hauba získal anonymní dražitel.

Poštovní známka s označením Baden-Fehldruck 9 Kreuzer (Devítikrejcarová bádenská s vadným tiskem) byla omylem vytištěna na zelený papír místo růžového a díky tomu získala mezi filatelisty proslulost, sdělila aukční síň Heinrich Köhler.

Známka šla do aukce s vyvolávací cenou 800.000 eur. “Vítězná nabídka dosáhla pro nás překvapivě vyšší hodnoty, než jsme čekali,” řekl šéf aukčního domu Karl Louis. V německé filatelii jde podle něj o první známku, která pokořila hranici milion eur.

Celosvětově drží rekord známka One-Cent Magenta (Jednocentová karmínová), která byla 17. června 2014 v New Yorku v aukci prodána za rekordních 9,5 milionu dolarů (asi 214,6 milionu Kč). Tato “známkařská Mona Lisa” z roku 1856 o velikosti 2,54 cm na 3,18 cm je považována za nejvzácnější známku světa.

Sbírka loni zesnulého Hauba má být v příštích pěti letech postupně rozprodána v 30 aukcích na celém světě.

ČTK, foto: Auktionshaus Heinrich Köhler

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • jarní Retro Garáž

    Největší jarní burza motocyklů, automobilů a s nimi spojených řemesel a aktivit.

    28.03.2026 - 28.03.2026

    Lysá nad Labem , Česká republika

    www.retro-garaz.cz
  • Brněnské sběratelské setkání

    Devatenácté Brněnské sběratelské setkání, které pořádá Klub filatelistů Alfonse Muchy. Zahrnuje oblasti filatelie, filokartie, filumenie, numismatiky i notafilie. Akce se uskuteční uskuteční v sále Otakara Motejla.

    11.04.2026 - 11.04.2026

    Brno, Česká republika

    https://19bss.webnode.cz...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Muzeum lázeňských pohárků

    "V současné době vystavujeme zhruba 1850 kusů pohárků, které byly vyrobeny mezi lety 1780 a 1960 s tím, že naprostá většina té sbírky pochází z let 1800 až 1945. Vystavujeme je v šesti místnostech celkem na 480 čtverečných metrech," popisuje expozici lázeňských pohárků průvodce Lukáš Lojín. Pohárky jsou převážně porcelánové, ale muzeum ukazuje také pohárky ze skla, cínu, plastu, ze stříbra nebo z kameniny. Návštěva muzea stojí 75 korun.

    Loket, Karlovarský kraj

  • RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku

    Návštěvníci si mohou připomenout, v jakých vozech lidé z někdejších socialistických zemí jezdili od roku 1948 až do 90. let.

    Strnadice, Středočeský kraj

    www.retroautomuzeum.com...
  • Pivovarské muzeum v minipivovaru Florián

    Zajímavá expozice pro všechny fandy pivovarnictví a sběratele pivních suvenýrů.

    Loket, Karlovarský kraj

  • Old Timer Muzeum v Kopřivnici

    V muzeu jsou k vidění desítky historických automobilů i motocyklů známých značek z celého světa, mezi nimi i několik unikátních exponátů.

    Kopřivnice, Moravskoslezský kraj

    www.automotomuzeum.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky