VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Znojmo vyrazí zlaté a stříbrné mince k letošnímu vinobraní

Sberatel.info

19. července, 2016

Vyvrcholením oslav 790 let od povýšení Znojma na královské město bude letošní ročník Znojemského historického vinobraní. K výročí budou vyraženy speciální mince ve zlatém a stříbrném provedení, řekl dnes na tiskové konferenci ředitel Znojemské besedy František Koudela. Vinobraní se ve Znojmě uskuteční od 16. do 18. září.

Nově bude v ulicích města hrát středověká hudba. Oficiální program nabídne 11 scén s hudebními a historickými vystoupeními. Na 350 prodejních místech si lidé budou moct koupit víno, burčák nebo řemeslné výrobky.

“Chceme návštěvníkům nabídnout co největší komfort, proto jsme v areálu hradu a na nádvoří vytvořili relaxační zóny s posezením,” uvedl Koudela. V okolí města navíc přibude třetí stanové městečko.

Stejně jako loni se akce prodlouží až do neděle, která má být odpočinkovým závěrem víkendu vína a hudby. Poslední den bude opět vstup zdarma, ale zůstanou historická tržiště a část atrakcí pro děti. Vstupenky na páteční a sobotní program je možné zakoupit v předprodeji.

Znojemské vinobraní bylo loni ve stejném termínu jako Pálavské v Mikulově. Letos ve Znojmě termín o týden posunuli, kvůli sladění akce s termínem výročí založení města.

Znojemské vinobraní je největším svátkem vína v Česku. Akce klade důraz na historické pojetí a jeho součástí je tradiční průvod v dobových kostýmech s více než 500 účastníky. Každoročně na vinobraní zavítají desítky tisíc lidí. Loňského ročníku se podle organizátorů zúčastnilo 80.000 návštěvníků.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Zámek Berchtold

  Muzeum se sbírkou bankovek a mincí.

  Kunice, Středočeský kraj

  www.zamekberchtold.cz/muzeum/...
 • Východočeské muzeum

  Muzeum s numismatickou sbírkou.

  Pardubice, Pardubický kraj

  www.vcm.cz/numismaticka-expozice-a-kabin...
 • Retro Auto Muzeum Strnadice

  Muzeum automobilů ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
 • Městské muzeum

  Muzeum s expozicí drahých kamenů.

  Nová paka, Královéhradecký kraj

  muzeum.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky