VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Muzeum mapuje půl století legendárního Range Roveru

Sberatel.info

9. června, 2017

Příběh Range Roveru je v příštích třech letech připraven pro 45 000 návštěvníků. Land Rover otevřel výstavu mapující historii auta, díky kterému se zrodilo SUV – Range Rover. Stalo se tak k padesátinám tohoto motoristického pokladu.

První prototypy aut, které ušly dlouhou cestu, od plodných snů tvůrců až ke gigantické poptávce po všech možných formách, poprvé spatřili světlo světa roku 1967. Ku příležitosti půl století od tohoto magického momentu byl otevřen Příběh Range Roveru. Návštěvníci se mohou vrátit v čase a sledovat zrození a vývoj tohoto vozu přímo v srdci Solihullské továrny. Interaktivní výstava je připravena pojmout až 45 000 motoristických nadšenců v průběhu příštích tří letTento projekt ale není prvním svého druhu.

Nedávno byla podobně oslavena historie ikonického Land Roveru Defender, jehož výroba skončila minulý rok po téměř sedmdesáti letech. První prototypy Range Roveru nesly krycí jméno Velar. Toto slovo se nyní po pěti dekádách vrací a nejnovější Range Rover Velar již vyjíždí z výrobních linek. Impuls k vývoji Range Roveru přišel z Ameriky, která požadovala kvality Land Roveru, ale v mnohem komfortnějším provedení. Ironické je, že se toto, dnes již legendární auto, dostalo do prodeje v USA až sedmnáct let po začátku sériové výroby. Na výstavě, věnující se evoluci Range Roveru je k vidění například hliněná replika tohoto vozu, která byla vytvořena designérským týmem Land Roveru, či originální nákresy, vzniklé už v šedesátých letech. Vše vyvrcholí při oficiálním představení Range Roveru Velar, který vyplní prázdné místo mezi modelem Evoquem a sportovními modely.

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Pivovarské muzeum v minipivovaru Florián

  Zajímavá expozice pro všechny fandy pivovarnictví a sběratele pivních suvenýrů.

  Loket, Karlovarský kraj

 • Muzeum kávomlýnků

  Muzeum se sbírkou ručních kávomlýnků. tel.: 475 103 278

  Chabařovice, Ústecký kraj

 • Muzeum papírových modelů

  Muzeum se sbírkou zmenšenin staveb ze světa.

  Police nad Metují, Královéhradecký kraj

  mpmpm.cz/
 • Slezské zemské muzeum

  Muzeum s numismatickou sbírkou.

  Opava, Moravskoslezský kraj

  www.szm.cz/rubrika/89/sbirka/numizmatick...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky