VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

K výstavě Praga Piccola vyjde vzácný černotisk

Sberatel.info

8. August, 2017

Neobyčejné filatelistické sbírky té nejvyšší úrovně, které se běžně nevystavují, uvidí návštěvníci 1. česko – německé výstavy v Praze Praga Piccola, jež se koná od 8. do 9. září v rámci mezinárodního veletrhu Sběratel na letňanském výstavišti PVA Expo. Pro české a německé filatelisty je to poslední možnost, jak se kvalifikovat na Světovou filatelistickou výstavu Praga 2018, která se bude v Praze konat od 15. do 18 srpna 2018.

Vedle ceněných sbírek poštovních známek Československa, jejichž cena se odhaduje na miliony korun, jistě přitáhnou zvláštní pozornost exponáty s katapultovými lety, Zeppelinovou poštou Československa nebo raritní dokumenty poštovní historie ze švédské polární expedice a výzkumu Antarktidy.

dopisnice včetně známky pro webK výstavě bude publikován katalog se zvláštní přílohou  – černotiskem se známkou č. 742, Praha Karlův most, kterou navrhl v roce 1953 výtvarník Bohumil Hein a rytinu provedl Jaroslav Goldschmied. Známka vyšla 15. 8. 1953. Jedná se o reprint jednou barvou v podobě pamětního listu. Vzácnost z něj dělá nízký náklad pouhých 1111 kusů. Cena podobných černotisků vzrostla na trhu během pár let až třikrát.

Souběžně vyjde k výstavě Praga PP černotiskPiccola příležitostná dopisnice s motivem plakátu ve stylu art deco (její křest za účasti autora Romana Sedláka proběhne na veletrhu v pátek 8. 9. v 15:30 hod.). Razítko pak symbolicky odkazuje k automobilům Praga Piccola a kdysi oblíbenému označovaní vozů značkami, které napovídaly, z jakého státu automobil pochází.

Více na www.pragapiccola.cz

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • Podzimní veletrh Sběratel

    Největší setkání sběratelů poštovních známek, mincí, bankovek a dalšího sběratelstvi ve střední a východní Evropě.

    04.09.2026 - 05.09.2026

    Praha, Česká republika

    https://www.sberatel.inf...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Muzeum hodin

    Muzeum se sbírkou starožitných hodin.

    Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj

    www.muzeumhodin-kno.cz/...
  • Muzeum lázeňských pohárků

    "V současné době vystavujeme zhruba 1850 kusů pohárků, které byly vyrobeny mezi lety 1780 a 1960 s tím, že naprostá většina té sbírky pochází z let 1800 až 1945. Vystavujeme je v šesti místnostech celkem na 480 čtverečných metrech," popisuje expozici lázeňských pohárků průvodce Lukáš Lojín. Pohárky jsou převážně porcelánové, ale muzeum ukazuje také pohárky ze skla, cínu, plastu, ze stříbra nebo z kameniny. Návštěva muzea stojí 75 korun.

    Loket, Karlovarský kraj

  • Muzeum JK Classics

    Muzeum se sbírkou amerických historických automobilů.

    Lužná u Rakovníka, Středočeský kraj

    jkclassics.cz/
  • Muzeum motocyklových závodů

    Muzeum motocyklových závodů, které mají ve městě více než osmdesátiletou tradici: V polovině května se pravidelně v Hořicích na přírodním okruhu konají motocyklové závody 300 zatáček Gustava Havla.

    Hořice na Jičínsku , Královéhradecký kraj

    www.museumcrr.cz
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Schlagwörter