VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

První aerodynamický vůz světa bude slavit na vánočním Sběrateli

Sberatel.info

7. November, 2024

Atraktivní 0 euro suvenýr věnovaný automobilu Tatra 77 bude mít premiéru na vánočním veletrhu Sběratel. Československá ikona automobilového designu si letos připomíná 90 let od zahájení výroby. V prodeji bude také známkový devítiblok a další sběratelské merkantilie.

Vánoční veletrh Sběratel proběhne od 22. do 23. listopadu v hotelu Olympik Praha a 0 euro suvenýr bude v prodeji od prvního dne do vyprodání zásob. K dispozici budou také starší 0 euro suvenýrové bankovky a motivy z různých států, které bude nabízet hned několik zahraničních prodejců.

Tatra 77 je automobil, který navždy změnil tvář československého automobilového průmyslu a inspiroval designéry po celém světě. Tento elegantní vůz, vyráběný v letech 1934 až 1938, byl průkopníkem v mnoha ohledech.

Jeho nejvýraznějším znakem byla revoluční aerodynamická karoserie, která byla pro svou dobu zcela netradiční. Tatra 77 byla prvním sériově vyráběným vozem s takovýmto designem. Pod kapotou se skrýval výkonný vzduchem chlazený osmiválec, který dodával vozu dostatek síly a umožňoval mu dosahovat vysokých rychlostí.

Na stánku Sberatelshop.cz bude možné koupit také známkový devítiblok vydaný u České pošty. Autorem motivu přítiskové známky “Doprava” e výtvarník Petr Ptáček.

Interiér Tatry 77 byl stejně inovativní jako exteriér. Vozidlo nabízelo nadstandardní  úroveň komfortu a vybavení, které bylo srovnatelné s luxusními automobily té doby.

K devadesátinám Tatry 77 se váže rovněž plechová cedule, pohlednice a další sběratelské merkantilie. Vše bude ne veletrhu k dostání na stánku Sberatelshop.cz

Tatra 77 se stala symbolem československého automobilového průmyslu a byla exportována do mnoha zemí světa. I dnes, po více než osmdesáti letech od ukončení výroby, patří Tatra 77 k nejznámějším a nejvíce obdivovaným českým automobilům.

Tatra 77 se v minulosti objevila také na oficiální známce Grenady. (Obrázek ze sbírky Jana Ištvánka.)

Podmínky prodeje vydání 0 Euro Souvenir „Tatra 77“.

Náklad: 3000 ks

Prodejní cena: 100,- Kč / ks (4,- €)

Prodejní cena folder: 350,- Kč / ks (14,- €)

Termín prodeje: 22. 11. 2024 od 10:00 do vyprodání

Místo prodeje: vánoční veletrh Sběratel, hotel Olympik Congress, U Sluncové 14A, Praha 8, Česko

Od čísla 1-100 max 1ks/os bez možnosti výběru

Od čísla 101-1000 max 10ks/os bez možnosti výběru čísla

Nad číslo 1001 – 2650 neomezené množství bez možnosti výběru čísla

Ve folderu jsou umístěna čísla 2601 – 3000, prodej max 2 ks / osoba

Prodej tzv. ročníkových čísel: 1 ks / osoba s možností výběru

Způsob prodeje: osobní prodej s možností platby bankovkami i mincemi (CZK / €)

Na veletrh Sběratel můžete přijít zdarma, stačí se registrovat do Klanu sběratelů na stránce www.sberatel.info/vanoce.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • Stampex Londýn

    Největší filatelistický veletrh ve Velké Británii.

    22.10.2025 - 25.10.2025

    Londýn , Spojené království (Velká Británie)

    https://www.stampexinter...
  • Filatelistický veletrh Ulm

    Největší akce zaměřená na filatelii v Německu.

    23.10.2025 - 25.10.2025

    Ulm, Německo

    https://briefmarken-mess...
  • vánoční veletrh Sběratel

    Největší předvánoční setkání sběratelů známek, mincí, bankovek, pohlednic a dalšího sběratelství.

    21.11.2025 - 22.11.2025

    Praha , Česká republika

    www.sberatel.info/vanoce...
  • Šperky a kameny

    Veletrh zaměřený na autorské šperky, minerály, fosilie a věci pro vlastní tvoření.

    29.11.2025 - 29.11.2025

    Praha, Česká republika

    www.sperkyakameny.eu
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Martina Krupičková – obrazy

    Kouzelné obrazy malířky, kterou fascinuje světlo a perspektiva a má překvapivě vedle tematiky měst a přírody ráda také dopravní prostředky na romantickém hradě v Ledči nad Sázavou. Skvělý tip na výlet pro celou rodinu i sběratele umění! šanci máte od 3. do 30. července.

    Ledeč nad Sázavou , Vysočina

    www.martinakrupickova.com...
  • Zámek Kynžvart

    Metternichova sbírka kuriozit

    Kynžvart, Karlovarský kraj

    www.zamek-kynzvart.cz/zamecke-sbirky.php...
  • Minipivovar a hotel Belveder s pivovarnickým muzeem

    Přijeďte ochutnat železnorudské pivo do hotelu, jehož majitel je velkým přítelem Klubu sběratelů kuriozit a tím i všech sběratelů.

    Železná Ruda, Plzeňský kraj

  • Muzeum rekordů a kuriozit

    Muzeum se sbírkou ojedinělých předmětů.

    Pelhřimov, Vysočina

    www.muzeumrekorduakuriozit.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Tags