Sberatel.info
22. December, 2022

Ručně dělané originální šperky za použití kamenů, perel a drahých kovů, ale také klasické minerály z celého světa najdete na jednom místě na veletrhu Šperky a kameny, který se koná v sobotu 18. listopadu v hotelu Olympik Praha.
Obě akce doprovodí i letos na výstavišti PVA Expo Praha veletrh Sběratel. Všechny tři události bude možné navštívit na jednu vstupenku.
Až začnou v Brně za pár desetiletí připravovat výstavu o velké koronavirové krizi roku 2020, budou mít z čeho vybírat. Na jaře je šili obyčejní lidé všech generací, ale i celebrity jako bývalá první dáma Dagmar Havlová nebo návrhářka Liběna Rochová.
V soutěži s názvem Máte doma muzejní kousek? bude muzeum hledat vysloužilé domácí spotřebiče do svých sbírek. Ve třech etapách naplánovaných do konce roku dárci spotřebičů dostanou poukázky na nákup nového spotřebního zboží a volné roční vstupenky do muzea.
Peníze sběratelů mířily v únoru především do špičkové numismatiky. Cena svatováclavského dukátu v nejdražší aukci přesáhla dva miliony korun. Následující aukce pak potvrdily zájem o ikony českého designu, retro hračky, klasickou literaturu a pivní historii. Desítka nejzajímavějších aukcí dosáhla částky 3 130 988 Kč.
Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.
Návštěvníci si mohou připomenout, v jakých vozech lidé z někdejších socialistických zemí jezdili od roku 1948 až do 90. let.
Strnadice, Středočeský kraj
www.retroautomuzeum.com...Muzeum se sbírkou krajek.
Vamberk, Královéhradecký kraj
www.vkrajka.cz/cz/muzeum-krajk...Muzeum se sbírkou klávesových a knoflíkových harmonik.
Litovel, Olomoucký kraj
www.muzeumharmonik.estranky.cz/...Betlémy, fenomén Ema Destinnová, šicí stroje Lada i zajímavou numismatickou sbírku - to vše a další zajímavosti týkající se regionu najdete v Muzeu Jindřichohradecka.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj
www.mjh.czPřijďte nostalgicky zavzpomínat na počítačové hry, které provázely vaše dětství!
Berlín, Německo
Útulný minipivovar s pivnicí pojatou ve starorakouském duchu s výborným pivem i jídelním lístkem. Pro sběratele pivních suvenýrů výborná možnost zakoupit třeba minimini pivní sklenici s logem pivovaru o velikosti 1/8 litru. Adresa: Linzer Strasse 275
Vídeň, Rakousko
135 let DB (deutsche Bahn) museum
Nürnberg, Kolbenz, Halle/Saale, Německo
www.dbmuseum.deMaybach ve 30. letech 20. století patřil luxusem i cenou mezi nejprestižnější automobilové značky. Muzeum v německém Neumarktu vlastní přes 10 % všech exemplářů, které se na světě zachovaly.
Neumarkt in der Oberpfalz, Německo

