VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Ježíškova pošta z Božího Daru rozeslala méně vánočních zásilek než rok předtím

Sberatel.info

11. ledna, 2024

Vánoční Ježíškova pošta z Božího Daru rozeslala 253 kilogramů zásilek do celého světa. Je to o 60 kilogramů méně než v roce 2022. Tradice razítkování vánoční pošty, zasílané z nejvýše položeného města v Česku, trvá od roku 1994. Motivem posledního razítka byl vznášející se anděl, který drží stuhu s nápisem Boží Dar.

“Vánoční razítko 2023 bylo jubilejní, třicáté. V roce 1994 asi nikdo nepředpokládal, že i navzdory novým IT technologiím, e-mailům, chatům a dalším IT vymoženostem, si vánoční razítko udrží svoji oblibu a svoje fanoušky,” uvedla Daniela Tautermannová z Infocentra Boží Dar.

Nejčastěji děti psaly Ježíškovi o hmotné dárky. Šlo o PlayStation, notebook, chytrý telefon, menší děti si přály hračky. Mezi přáními se vyskytly i dětské prosby, aby byly jejich rodiny zdravé a šťastné, řekla Tautermannová.

Potřicáté potěšilo vánoční příležitostné razítko nejen děti, ale také sběratele. I když většina zásilek Ježíškovy pošty putuje po České republice a Slovensku, nechyběly ani exotické země. Nejvzdálenější destinace, do kterých mířila vánoční přání v prosinci 2023 z Božího Daru, byly Japonsko, Nový Zéland, Austrálie, USA, Tchaj-wan a Argentina.

Pošta Partner je na Božím Daru otevřená celoročně. Vánoční přání můžou lidé vhodit do Ježíškovy schránky osobně nebo zaslat během letního výletu na Boží Dar, ale vánočním razítkem pracovníci Ježíškovy pošty opatří zásilku opět až od 1. do 23. prosince letošního roku. Každoročně pracovníci ručně orazítkují desetitisíce vánočních pohledů, dopisů a přání. Loni jich bylo 313 kilogramů, v roce 2016 rekordních 386 kilogramů.

ČTK, foto: Mirek Hanousek

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum klasického knihařství

  Muzeum se sbírkou uměleckých vazeb.

  Rožďalovice, Středočeský kraj

  www.rajman.cz/
 • Muzeum historických motocyklů

  Muzeum historických motocyklů vzniklo z bývalé evangelické školy. Mezi exponáty stojí za pozornost například cenný čtyřválcový stroj z roku 1931 Ariel Square Four 4F s rozvodem OHC.

  Svratouch na Chrudimsku , Jihočeský kraj

  www.muzeummotocyklu.cz...
 • Muzeum hraček

  Muzeum se sbírkou hraček 19. a 20. století.

  Lednice, Jihomoravský kraj

  muzeum-hracek-lednice.cz/...
 • Království železnic

  Muzeum se sbírkou modelů v pohybu.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.kralovstvi-zeleznic.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky