VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Ke Dni veletrhu Sběratel na výstavě „Poklady světové filatelie“ si můžete objednat pamětní list i cartes maximum

Sberatel.info

22. prosince, 2020

„Den veletrhu Sběratel“ proběhne na Biennale v Národním muzeu v Praze 31. prosince. K události bude vydáno několik rarit, které si členové Klanu sběratelů mohou objednat už s předstihem. Výstava, na které jsou k vidění nejvzácnější československé poštovní známky a světové rarity, byla nově prodloužena až do 8. ledna 2021.

LITUJEME, JIŽ NELZE OBJEDNAT. NABÍDKA BYLA UKONČENA.

Ke Dni veletrhu Sběratel bude vydán sběratelský pamětní list a cartes maximum. Sběratelských rarit související s prestižní přehlídkou nejslavnějších domácích a zahraničních známek, ale bude možné získat víc.

ČÍSLOVANÝ PAMĚTNÍ LIST S NALEPENOU POŠTOVNÍ ZNÁMKOU „„RUMĚLKOVÝ MERKUR“

Číslovaný pamětní list s nalepenou poštovní známkou „„rumělkový Merkur“ oraženou poštovním razítkem s datumem 31. 12. 2020 a podpisy ředitele veletrhu Sběratel Jindřich Jiráska a předsedy pořadatelské organizace Prestige Philately Clubu Prague (PPCP) Tomáše Mádla bude emitován v nákladu 123 kusů.

Cena pamětního listu: 350,- Kč
Cena certifikátu autenticity: 100,- Kč

Pamětní list s poštovní známkou „„rumělkový Merkur“
Certifikát autenticity vydaný k pamětnímu listu

ČÍSLOVANÝ PAMĚTNÍ LIST S NALEPENOU POŠTOVNÍ ZNÁMKOU „OSVOBOZENÁ REPUBLIKA S CHYBOTISKEM PŘETISKU “50 NA 50“”

Cena pamětního listu: 350,- Kč
Cena certifikátu autenticity: 100,- Kč

Druhý číslovaný pamětní list s nalepenou poštovní známkou „osvobozená republika s chybotiskem přetisku “50 na 50“” s poštovním razítkem a podpisy má rovněž náklad 123 kusů a je určen pouze pro členy Klanu Sběratelů.

Pamětní list s poštovní známkou „osvobozená republika s chybotiskem přetisku “50 na 50“”
Certifikát autenticity k pamětnímu listu

CARTES MAXIMUM

Cartes maximum s poštovní známkou „„rumělkový Merkur“

Cena: 100,- Kč

Cartes maximum s poštovní známkou „osvobozená republika s chybotiskem přetisku “50 na 50“”

Cena: 100,- Kč

Členové Klanu sběratelů si budou moci oba pamětní listy objednat předem stejně jako cartes maximum vytvořené k akci s poštovním razítkem s datumem 31. 12. 2020.

Na pamětních listech a pohlednicích jsou vyobrazeny největší lákadla Biennale – Červený Mauritius Post Office, který byl spolu se slavnějším Modrým Mauritiem Post Office vydán na ostrově Mauricius v roce 1847, první poštovní známka světa „Penny Black“ emitovaná ve Velké Británii v roce 1840 a jedna z nejvzácnějších československých známek tzv. „žilkovaná čtyřka” s přetiskem Pošta československá 1919 ze sbírek Poštovního muzea.

Na Biennale proběhne také Den lodní pošty

V neděli 20. prosince se v rámci Biennale uskutečnil Den lodní pošty, který pořádala společnost Philately Bohemia. K tomuto dni byla k dispozici přepážka na hlavní poště Praha 1, kde bylo nabízeno příležitostné poštovní razítko ke Dni lodní pošty a příležitostná R nálepka ke Dni lodní pošty. Zásilky s příležitostným razítkem a R nálepkou budou doručeny pozemní cestou.

V Národním muzeu byly v prodeji dva pamětní listy s vlastními známkami s vyobrazením lodě M/S Florentina a cartes maxima, jež jsou přetištěna příležitostným razítkem s textem “BIENNALE PPCP / DEN LODNÍ POŠTY” s datem 20. 12. 2020. Ty je možné u Philately Bohemia objednat písemnou formou na adrese [email protected].

V prodeji budou vlastní známky i 0 euro suvenýrová bankovka s přetiskem

Prestige Philately Club Prague nabízí ve své expozici na Biennale vlastní známky, které k akci vydal. V prodeji budou jednotlivé známky a pásky. Návštěvníci mají rovněž možnost získat 0 euro suvenýrovou bankovku vydanou k Biennale, jež měla premiéru na podzimním veletrhu Sběratel. Do prodeje jde poslední 1 500 kusů a přímo na místě bude možné získat i variantu s příležitostným přetiskem.

Na stánku PPCP je v prodeji také výpravný katalog Biennale, jehož nedílnou součástí je mj. i příležitostný tisk (tzv. černotisk) s motivem známky s vyobrazením Národního muzea.

Česká pošta bude mít po celou dobu na výstavě stánek

Na stánku České pošty v Národní muzeu pak je možné po celou dobu konání Biennale zakoupit poštovní známky s reprodukcemi vzácných originálů, jež jsou na výstavě k vidění. V prodeji jsou rovněž v prodejně Známkové tvorby u přepážky 30 na Hlavní poště v Jindřišské ulici na Praze 1.

Jak si na Biennale koupit vstupenku?

Návštěvníci mohou vstupenky pohodlně zakoupit z domova přes webové stránky Národního muzea. Vyberou si čas, kdy chtějí výstavu navštívit a na ten jim pak bude platit vstupenka. Vstupenka platí na

Návštěvníci musí mít v sále nasazen respirátor třídy FFFP2. Aby se zamezilo možným komplikacím, dostane ho každý zdarma k zakoupené vstupence. Návštěvníci jsou také povinni dodržovat dvoumetrové rozestupy.

Vstupenku si můžete koupit zde.

autor: -red-

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Antium Aurum – sálová aukce

  Vzácné mince a medaile Rakousko- Uherska, Československa a dalších zemí, hotel Carlo IV., Praha.

  08.10.2021 - 08.10.2021

  antiumaurum.auex.de/Aukt...
VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Övebria 2021

  Rakouská výstava poštovních známek.

  24.09.2021 - 26.09.2021

  St. Pölten, Rakousko

 • Mineralogická burza – Otrokovice

  Kongresové centrum BESEDA

  25.09.2021 - 26.09.2021

  Otrokovice, Česká republika

  www.hobbyotrokovice.cz,...
 • Balkanfila 2021

  Mezinárodní výstava poštovních známek.

  29.09.2021 - 04.10.2021

  Bukurešť, Rumunsko

 • veletrh Geosvět Praha

  Největší podzimní akce zaměřená na minerály, drahé kameny, zkameněliny a autorské šperky v Praze.

  16.10.2021 - 17.10.2021

  Praha, Česká republika

  geosvet-expo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky