VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Na trhu se objevila nejdelší kniha v jednom svazku na světě, která se nedá číst

Sberatel.info

5. října, 2022

Nejdelší existující knihou světa, která se dostala na trh, je limitovaná edice japonského manga komiksu One Piece. Má 21.450 stran a fyzicky se nedá přečíst, takže nejde ani tak o knihu, jako spíše o sochu, napsal zpravodajský server The Guardian.

Kniha, jejíž cena je 1900 eur (asi 46.650 korun), není připsána Eiičiru Odovi, tedy autorovi a výtvarníkovi mangy One Piece, která vychází od roku 1997 každý týden v japonském časopise Šónen Džump. Místo toho se prodává jako dílo Ilana Manouacha, multižánrového umělce, který navrhl limitovanou edici s názvem ONEPIECE.

Manouach vytiskl japonské digitální vydání One Piece a svázal je dohromady, přičemž komiks nezpracoval jako knihu, ale jako “sochařský materiál”, jak uvádí francouzský vydavatel knihy – či uměleckého díla – nakladatelství JBE.

Jak řekl mluvčí JBE deníku Guardian, ONEPIECE je “socha, která má podobu knihy, ovšem nejde číst”. Je zatím největší na světě co do počtu stran a šířky hřbetu a záměrem umělce bylo zhmotnit duální podstatu komiksů, které mají “užitnou hodnotu pro čtenáře a směnnou hodnotu pro sběratele”.

Komiksy už dlouho existují jako zboží i jako literatura, což už přijal i samotný komiksový průmysl – jedna ze společností, CGC, nabízí službu, kdy komiksy zákazníků třídí a zatavuje do ochranného plastu.

Zároveň se prý chtěl autor vyjádřit k fenoménu online šíření a bezuzdné digitalizaci komiksového průmyslu, která zpochybňuje nejmodernější komiksové řemeslo a posouvá ho jednoduše do kategorie “velkých datových souborů”, dodal vydavatel.

Ať už je ONEPIECE klasifikován jako cokoli, rozhodně se zdá, že pro něj existuje trh – limitovaný náklad 50 výtisků byl po vydání sedmého září vyprodán za pouhých několik dní.

Více se o knize dozvíte zde.

ČTK, foto: archiv

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Monexpo Numismatic Fair Paris

  Mezinárodní veletrh mincí a bankovek.

  09.12.2023 - 09.12.2023

  Paříž, Francie

  www.nicolasquentin.com ...
 • Hong Kong Numismatic Fair

  Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

  11.12.2023 - 13.12.2023

  Hong Kong, Čína

  hkinf.hk
 • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

  Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

  25.01.2024 - 27.01.2024

  Manama City, Bahrajn

  www.aradosauctions.com ...
 • Paris Paper Money Show

  41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

  10.02.2024 - 10.02.2024

  Paříž, Francie

  www.papier-monnaie.com ...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky