VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Nejdražší česká kniha ukáže Muchovu epopej v reálné velikosti

Sberatel.info

2. května, 2019

Nejdražší knihou na českém trhu bude podle nakladatele kniha přinášející slavný monumentální cyklus Alfonse Muchy Slovanská epopej. Publikaci tvoří fotografie pláten ve vysokém rozlišení, doplňují je odborné texty, ale také šperk, kameny spojené s místy zobrazenými na plátnech epopeje či pouzdro, z něhož lze vytvořit stojan na prohlížení knihy. Autor knihy Jan William Drnek novinářům řekl, že i když jsou obrazy proti reálným zmenšené, díky vysokému rozlišení tisku a přiložené lupě je může čtenář vnímat v jejich skutečné velikosti.

Knih s názvem epopej vychází jen 200 kusů, podle pořadového čísla bude stát od 280.000 do 360.000 korun a vydavatel ji považuje za investiční záležitost. Díky politice povinných výtisků bude pár kusů dostupných i ve veřejných knihovnách. Zatím nejdražší knihou v Česku bylo třídílné vydání publikace o Sixtinské kapli za 329.000 korun.

Epopej vydává nakladatelský dům Albatros Media pod hlavičkou své nové značky exkluzivních publikací Valer. Plátna vyfotografoval Jan William Drnek, texty přidali historikové či třeba filozof Miroslav Petříček. Pouzdro na knihu obsahuje kromě lupy a drahých kamenů také šperk, jeho podobu navrhla výtvarnice Jarmila Mucha Plocková. Pro svůj pozlacený šperk ze stříbra zvolila do středu sluneční kámen – prastarou pryskyřici – jantar. Výrobcem jsou Vladimír Komňacký a rodinná firma Belda factory, která se stará také o české korunovační klenoty.

Vydávání luxusních publikací, které vedle výtvarných děl mohou být také výnosnou investicí, se v Česku věnují i další nakladatelé. Přidanou hodnotou je u nich skloubení nejnovějších technologií, jež umožňují velmi kvalitní tisk kopií uměleckých děl, a ruční práce při vázání knihy. Některé mají zlatou ořízku, pečlivě se vybírá kůže na vazbu.

Svou edici Luxusní knihovna má nakladatelství Euromedia Group, to zatím za nejvyšší cenu prodávalo titul Sixtinská kaple. Z ceny za knihu šel určitý podíl na udržování slavné vatikánské památky. Vyšlo 1999 kusů pro celý svět, z 61 kusů pro ČR zbývá k prodeji kolem deseti kusů.

Před dvěma lety Luxusní knihovna přišla se dvěma tituly, které populární formou seznamují s dílem Michelangela Buonarrotiho a Leonarda da Vinci. Kniha s pořadovým číslem 1 stála v obou případech 47.700 korun, dvojka o 2000 méně. “Největší zájem je o prvních deset čísel. Jsou nejdražší, ale přesto jsou prodané mezi prvními,” řekl tehdy ČTK Zdeněk Novák, šéf marketingu společnosti Euromedia Group. V první desítce nezáleží na ceně, ale na tom mít možnost vlastnit “top číslo”. Nakladatel u podobných knih garantuje, že nikdy nevyrobí dotisk původního nákladu – díky tomu časem roste sběratelská cena knihy.

Tým, který stál ze vznikem obrazové publikace Muchovy epopeje, uvedl, že už má zájemce na knihu s pořadovým číslem jedna. I na podobné knihy se vztahuje zákon o povinném výtisku, do veřejných knihoven se tak dostane pět kusů epopeje.

Více o projektu zde – http://www.epopej.eu/

ČTK, foto: Albatros Media

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Monexpo Numismatic Fair Paris

  Mezinárodní veletrh mincí a bankovek.

  09.12.2023 - 09.12.2023

  Paříž, Francie

  www.nicolasquentin.com ...
 • Hong Kong Numismatic Fair

  Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

  11.12.2023 - 13.12.2023

  Hong Kong, Čína

  hkinf.hk
 • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

  Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

  25.01.2024 - 27.01.2024

  Manama City, Bahrajn

  www.aradosauctions.com ...
 • Paris Paper Money Show

  41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

  10.02.2024 - 10.02.2024

  Paříž, Francie

  www.papier-monnaie.com ...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum modelů autíček v Brně

  Unikátní výstava největší veřejně přístupné sbírky modelů aut 1:18 v Evropě!

  Brno, Jihomoravský kraj

  https://www.minigaragebrno.cz/...
 • Apple Muzeum Praha

  Muzeum s největší sbírkou produktů od Applu přímo v centru Prahy.

  Praha 1 - Staré město, Hlavní město Praha

  www.applemuseum.com/cs/...
 • Muzeum českého karosářství

  Historie karosářství má ve Vysokém Mýtě bohatou tradici. Jejím hlavním představitelem a významným karosářem v našem městě, celém Československu i v zahraničí se stal automobilový designér Josef Sodomka mladší. Byl pokračovatelem rodinné firmy, která se z původní výroby kočárů přeorientovala na produkci špičkových automobilových karoserií. Podnik se pod jeho vedením specializoval nejen na karosování světoznámých značek, ale také na automobily pro významné osobnosti své doby.

  Vysoké Mýto, Pardubický kraj

 • Muzeum hodin

  Muzeum se sbírkou historických hodin a hodinek.

  Karlštej, Středočeský kraj

  www.muzeumhodin.eu/cs/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky