VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Největší evropský veletrh vinylů, CD a hudebních memorabilií začíná tuto sobotu

Sberatel.info

18. dubna, 2023

V sobotu 22. dubna a v neděli 23. dubna 2023 se v Holandsku v ‘s-Hertogenboschi uskuteční veletrh Mega Record & CD Fair. Na tomto veletrhu, který se koná již po 56., se sejdou milovníci hudby z celého světa, aby si koupili desky, zúčastnili se prezentace knih, zhlédli živá vystoupení a navštívili výstavy. Veletrhu se účastní několik stovek prodejců z celého světa a během dvou dní jej navštíví na tisíce fanoušků vinylů, cédéček a hudebních memorabilií.

Kompletní seznam prodejců můžete shlédnout zde a jejich umístění ve veletržní hale zde. O jak velký veletrh se jedná, se můžete přesvědčit v krátkém spotu na youtube.

Je to nejen 50 let, co spatřilo světlo světa legendární album Pink Floyd “Dark Side of the Moon”, ale v roce 1973 se v newyorském Bronxu zrodilo také hnutí Hip Hop. Oběma výročím bude na veletrhu věnována rozsáhlá pozornost. Letos na jaře se na veletrhu uskuteční aukce Herman Brood pořádaná společností Omega Auctions UK, výstava Manuela Deckera: “The Pop Art Covers” a další výstavy a setkání.

A na co se můžete těšit? Organizátoři si pro vás připravili bohatý doprovodný program!

Aukce Herman Brood

Během 56. ročníku veletrhu Mega Record & CD uspořádá společnost Omega Auctions (UK) aukci působivé a významné sbírky Herman Brood z období 1976-1981. Tato originální sbírka pochází od bývalého bookingového/turné agenta a koncertního promotéra skupiny Brood a skládá se z unikátních kreseb, básní, memorabilií, obrazů a mnoha dalších předmětů vytvořených Hermanem. V sobotu ve 14.00 hodin se bude dražit mimo jiné obraz o výšce 2,30 m a šířce 5,00 m, atrapa knihy plné básní, kreseb a vzpomínek, mnoho koncertních plakátů, rozsáhlá sbírka vinylů s několika unikátními nahrávkami a spousta upomínkových předmětů. Kompletní katalog naleznete zde.

Výstava Manuela Deckera: “Obaly pop-artu”

Jako předpremiéru své připravované knihy “Record Art Covers” představuje Manuel Decker část své sbírky věnované pop-artovým obalům desek. Dříve autor knih “Desky a komiksy” a “Tintin a vinyly”. A konečně “Superhrdinové a jiná stvoření”, tento neúnavný sběratel ilustrovaných obalů. Nyní se zabývá “Uměleckými obaly” (malíři, ilustrátory, kreslíři), jako jsou Picasso, Magritte, Dalí, Keith Haring… a samozřejmě hnutím Pop Art. Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Guy Pellaert navrhli desítky obalů desek s křiklavými a avantgardními návrhy. Během letošního 56. ročníku veletrhu Mega Record & CD vystaví Manuel Decker část své sbírky. Pop Art a také další věnovanou “červeným obálkám na rty”. Velmi originální a fotogenické téma, které se hodí k vystavení na veletrhu Record Fair, ale také – proč ne? – Doma, ve vašem obývacím pokoji.

Omega Auctions je zpět

Po tříleté pauze (víte, něco s korunou a brexitem) se na veletrh rekordů vrací společnost Omega Auctions z Anglie. Máme z toho velkou radost, protože Omega Auctions je jedním z nejlepších aukčních domů na světě pro hudební memorabilie a vinyly. Každý rok jde v Omega Auctions pod kladívko asi 500 000 desek. Kromě LP desek, 7″ a 12″ singlů prodávají také acetáty, demosnímky, CD a kazety. V nabídce jsou všechny druhy hudby, ale důraz je kladen především na rock & pop, indie, soul, dance, jazz, punk, psych, soul, Northern soul, folk, blues a reggae. Všeobecná aukce Omega Vinyl se koná v sobotu ve 12.00 hodin.

“Všechno nejlepší k narozeninám hip hopu! Born in Bronx!” Johan Kugelberg (USA)

Autor Johan Kugelberg se vrací na veletrh desek Recordplanet s výstavou fotografií a memorabilií k 50. narozeninám hip hopu! Výstava se soustředí na fotografa Joea Conza, kterého New York Times nazvaly “mužem, který nafotil dětské snímky hip hopu”, a představuje kulturní ponor do prvních dnů kultury zrozené v Bronxu. Podepsané výtisky knihy Johana Kugelberga a Joea Conza “Born in the Bronx – A Visual Record of the Early Days of Hip Hop” budou k dispozici v nedávno vydaném vydání rozšířeném oproti původní publikaci z roku 2008. Výstavu doprovodí DJ set raritního hip hopu a přednáška o tom, jak Johan na Cornellově univerzitě v New Yorku založil největší archiv hip hopové historie na světě.

Prezentace knihy Any Colour You Like – The Dark Side Of The Moon On Vinyl

Kniha Any Colour You Like – The Dark Side Of The Moon On Vinyl je výsledkem celoživotního pátrání a shromažďuje 700 v současnosti známých variant mistrovského díla Pink Floyd na deskách. Jsou tu všechny, od prvního britského vydání z března 1973 s pevnými modrými hranolovými etiketami až po nejobskurnější výlisky z Nikaraguy a Mozambiku a všechno mezi tím. Každá země má své heslo se všemi známými vydáními – zkušebními výtisky, propagačními kopiemi, skladovými kopiemi a chybnými výtisky – přehledně seřazenými v chronologickém pořadí se všemi potřebnými specifikacemi a doplněnými tisíci snímky etiket a detailů obalů. Kniha záměrně upouští od ocenění jednotlivých výlisků, protože nic není tak subjektivní a proměnlivé jako hodnota desek.

Autor Stefano Tarquini, pan Pinky, jak se mu láskyplně říká, strávil velkou část svého života sbíráním desek Pink Floyd. Jeho smysl pro detail a znalost oficiální produkce kapely na vinylech od roku 1967 z něj činí vděčný zdroj informací pro kolegy sběratele a nespočet publikací v Itálii i po celém světě. Je zakladatelem italského klubu sběratelů The Lunatics a kurátorem různých online zdrojů věnovaných kapele, včetně diskografie Mr Pinky.

The Mocks

The Mocks je mladá kapela z Nieuw-Vennep. Členové kapely, inspirovaní hnutím mod 60. let, se oblékají do (vintage) obleků na míru té nejlepší kvality. Jejich hudební styl je silně ovlivněn beatovou hudbou, například kapelami Who, Kinks, Small Faces a Motions. Jejich živá vystoupení ztělesňují syrovou energii minulé éry, která je ještě více patrná z vintage kytar, zesilovačů a mikrofonů. Přestože mají kořeny v hudbě staré více než půl století, znějí písně kapely v dnešní době, kdy jsou efekty a autotune téměř nepředstavitelné, originálně a svěže. Jste připraveni na novou beatovou senzaci?

The Covids

Amsterdamská kapela THE COVIDS vznikla z nudy během první výluky a po četných zrušeních mohla během podzimu 2021 konečně odehrát svůj první živý koncert. Od té doby kapela neúnavně brázdí nizozemské kluby a už se prosadila i ve Velké Británii a Německu. Letos na jaře absolvují první turné po USA, Mexiku, Francii a Španělsku. Netřeba dodávat: THE COVIDS jsou na vzestupu! Poté, co v roce 2022 vydali svůj první singl, jsou připraveni uvést na trh své debutové album “BUST TO BITS” obsahující 11 energických, syrových a melodických skladeb, které jsou nesmírně nakažlivé. Titulní skladba alba je dobrým příkladem toho, o co kapele jde po textové stránce, a sice o snahu bavit se v dnešní době, která někdy může působit apokalypticky. Hudebně si THE COVIDS berou inspiraci od skupin jako Buzzcocks, The Damned nebo The Wipers. Album si můžete poslechnout zde.

Kathleen Willems

Kathleen, známá svým okouzlujícím hlasem a vintage zvukem toužícím po bluesovém country rocku 50., 60. a 70. let, si bere kytaru všude s sebou, aby se podělila o své příběhy. Vyzbrojeni kufrem plným hudby si její příběhy můžete odnést i domů. Její EP Through The Heart, které je k dispozici na CD a vinylu, obsahuje písně o lásce, o tom, proč často tolik bolí, a o kulkách. Autentické, že jsou její vlastní písně, předvádí i písně ze své oblíbené éry dojemným, kouzelným způsobem. Pozor: v jejím podání se můžete ztratit. Kathleen se narodila v roce 1984 v Boxtelu a vyrůstala se sladkou soulovou hudbou, honky tonk country a Elvisem Presleym. Ovlivnili ji také JD McPherson, Jake Labotz a The Devil Makes Three. Kathleen je na sociálních sítích popisována mimo jiné jako “The real deal”, “dýchá hudbou, má krásný hlas, hraje na kytaru jako o život a je to krásný člověk”, “jedinečná”, “hudba s citem”.

DJ Miss Twist

Vinyl hrál v životě Miss Twist důležitou roli už od útlého věku. Se svou téměř nevyčerpatelnou sbírkou singlů se stala vítaným bavičem na mnoha večírcích nebo festivalech. Ve čtrnácti letech začala Miss Twist vážně sbírat a přehrávat singly (45 otáčkové desky). Nyní je již léta vítanou DJkou, která ví, jak zajistit úspěch každé příležitosti. To, co začalo jako koníček, je nyní práce na plný úvazek. Jako žena, která se zabývá hraním vintage vinylů, Miss Twist rozumí tomu, o čem to vlastně je. Miss Twist má nevyčerpatelnou sbírku desek a neodolatelný vzhled. Kromě toho dokonale vycítí atmosféru, propojí a inspiruje jako nikdo jiný. Je to bavička srdcem i duší. Miss Twist hraje hudbu z 50. a 60. let, ale na přání může zabrousit až do 80. let včetně. Představte si mix známých i neznámých hitů. Nejenže rozumí DJské profesi jako nikdo jiný, ale dokáže vám také poradit s organizací vaší akce. Slečnu Twist si můžete objednat jako DJku, pódiovou manažerku, moderátorku, hostesku nebo organizátorku vaší akce. Více informací: www.djmisstwist.com

The Blue Mask

Skupina The Blue Mask zahraje odpoledne živě písně od Lou Reeda & The Velvet Underground.

Lou Reed je jedním z nejvlivnějších hudebníků všech dob. Jako zakladatel a skladatel skupiny The Velvet Underground, jejíž debutové album se neustále umisťuje na prvním místě v žebříčcích kritiků nejlepších alb všech dob, stál v centru newyorského undergroundu 60. let. Jako sólového umělce ho známe z klasických skladeb Perfect Day, Walk On The Wild Side, Vicious a Satellite of Love s tématy jako vztahy, láska, zneužívání drog, paranoia a smrt. Ústřední roli hraje Louův chladný, pozorující hlas. Ne vždy čistý, ale vždy upřímný. Album The Blue Mask, pojmenované podle stejnojmenného alba z roku 1982, vzdává hold Lou Reedovi, člověku a jeho hudbě. S velkým potěšením hrají hity a různé písně Velvet Underground – rozpoznatelně a profesionálně, ale zároveň vyzývavě s typickými drsnými hranami. Jak řekl sám Lou: “Dvě kytary, baskytaru a bicí nepřekonáš!” Neděle 23. dubna. www.thebluemask.nl

Coco María

“Coco María se narodila v Mexiku, vyrůstala obklopena hudbou a rychle si vypěstovala nejen lásku k poslechu zvuků svého dětství, ale také k jejich sdílení. Její záliba v hudbě s vysokými vibracemi přivedla Coco k objevování afro-latinských rytmů z Jižní a Střední Ameriky, Brazílie, Karibiku a dalších zemí. Dnes je její výběr směsicí radostných i obskurních skvostů od jazzu přes sambu, latin-funk, cumbiu, spolu s výběrem rarit ze slunných, vzdálených míst. Coco María moderovala stěžejní ranní pořad “Breakfast Club Coco” na londýnském internetovém rádiu Worldwide FM Gillese Petersona. Její originální zvuky můžete vidět také na festivalech po celém světě, jako jsou Worldwide Sète, Dekmantel, We out Here a další. V roce 2021 vstoupila do hry o kurátorství kompilací “Club Coco” na švýcarském labelu Bongo Joe. Ta obsahovala její vlastní skladbu a zároveň její skladatelský debut”.

DJ Brown Acid (Permanent Records Los Angeles)

Brown Acid je dlouholetá, kritikou oceňovaná série heavy rockových kompilací, kterou kurátorsky připravuje majitel Permanent Records / sběratel desek Lance Barresi (aka DJ Brown Acid). Tato DJka bude točit raritní, soukromě lisované americké hardrockové, heavy psych a proto-metalové 45´ vinyly ze své hluboké osobní sbírky. Pokud máte rádi zvuk Led Zeppelin, Black Sabbath a Jimiho Hendrixe a máte zájem nechat si vyrazit dech deskami obskurnějších umělců, které jste nikdy předtím neslyšeli, přijďte!

Kompletní doprovodný program a více informací o této jedinečné akci naleznete na webových stránkách Mega Record & CD Fair.

recordplanet.nl, foto: recordplanet.nl

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Monexpo Numismatic Fair Paris

  Mezinárodní veletrh mincí a bankovek.

  09.12.2023 - 09.12.2023

  Paříž, Francie

  www.nicolasquentin.com ...
 • Hong Kong Numismatic Fair

  Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

  11.12.2023 - 13.12.2023

  Hong Kong, Čína

  hkinf.hk
 • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

  Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

  25.01.2024 - 27.01.2024

  Manama City, Bahrajn

  www.aradosauctions.com ...
 • Paris Paper Money Show

  41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

  10.02.2024 - 10.02.2024

  Paříž, Francie

  www.papier-monnaie.com ...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Pivovarské muzeum v minipivovaru Florián

  Zajímavá expozice pro všechny fandy pivovarnictví a sběratele pivních suvenýrů.

  Loket, Karlovarský kraj

 • Muzeum technických hraček

  Muzeum se sbírkou mechanických plechových hraček od roku 1840.

  Velvary, Středočeský kraj

  www.muzeum-technickych-hracek.cz/...
 • Muzeum miniatur

  Muzeum se sbírkou mikrominiatur.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.muzeumminiatur.cz/...
 • Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě

  Muzeum s bohatými sbírkami a pobočkou v Bečově nad Teplou

  Železná ruda, Plzeňský kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky