VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratel letos slavil 25 let a oslava se velmi podvedla

Sberatel.info

11. září, 2022

Přes 230 vystavovatelů z několika desítek zemí přivezlo do Prahy poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice a další sběratelský materiál, pro který se vydalo na 10 000 návštěvníků. Další šanci nakoupit materiál z celého světa budou mít sběratelé na vánočním veletrhu Sběratel od 25. do 26. listopadu v pražském hotelu Olympik.

Akci, která se konala od 9. do 10. září na výstavišti PVA Expo Praha, provázely křty nových známek mincí, ale třeba také autogramiády celkem 21 výtvarníků (!). Vedle řady dealerů a aukčních domů se akce účastnily spolu s Českou poštou poštovní správy z Albánie, Kyrgyzstánu, Slovenska, Německa, Lucemburska nebo Spojených národů, které k veletrhu připravily příležitostná razítka a obálky. Například pošta Lichtenštejnska přivezla do Prahy optimistický aršík vlastních známek s pozdravem „Ahoj Praho!“.

Sběratelé, kteří nemohli na veletrh dorazit, si mohou ty největší zajímavosti z letošního Sběratele objednat v poveletržní nabídce zde.

Další šanci potkat se budou mít sběratelé od 25. do 26. listopadu na vánočním veletrhu Sběratel v pražském hotelu Olympik.

Olympik dorazil na křest 0 euro suvenýrové bankovky, která připomíná 60 let kapely a uvedení chystaných známek České pošty, i následnou autogramiádu. Zpěvák Petr Janda se bohužel na poslední chvíli ze zdravotních důvodů omluvil a tak své fanoušky mezi sběrateli pozdravil alespoň na dálku prostřednictvím telefonu.

I když v sešitku vlastních známek veletrhu Sběratel jsou známky se čtyřmi různými motivy, podílelo se na jeho vzniku celkem šest výtvarníků. Zleva: Kamil Knotek (jeho rodiče Libuše a Jaromír se na fotografii už nevešli), Milan Bauer, Petr Ptáček a Roman Sedlák.

Uvedení sběratelské edice investiční mince Český lev ve zvláštním blistru s logem veletrhu Sběratel na stánku České mincovny bylo spojené s autogramiádou jejího tvůrce, medailéra Asamata Baltaeva.

Do síně slávy české poštovní známky byl uveden legendární grafik a výtvarník Oldřich Kulhánek. Cenu jménem rodiny převzal kurátor Poštovního muzea Martin Říha.

Veletržní halu zaplnili tisíce sběratelů po oba dva dny akce.

red, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  Muzeum s řadou zajímavých expozic, pod které, mimo jiné, spadá Muzeum Zdeňka a Jana Svěrákových.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
 • Muzeum JK Classics

  Muzeum se sbírkou amerických historických automobilů.

  Lužná u Rakovníka, Středočeský kraj

  jkclassics.cz/
 • Regionální muzeum Skuteč

  Regionální muzeum se stálou expozicí obuvi a kamenictví.

  Skuteč, Pardubický kraj

  https://muzeum.skutec.cz/...
 • Muzeum smaltu

  Muzeum se sbírkou smaltovaného nádobí.

  Netvořice, Středočeský kraj

  www.muzeumsmaltu.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky