VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratel letos slavil 25 let a oslava se velmi podvedla

Sberatel.info

11. září, 2022

Přes 230 vystavovatelů z několika desítek zemí přivezlo do Prahy poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice a další sběratelský materiál, pro který se vydalo na 10 000 návštěvníků. Další šanci nakoupit materiál z celého světa budou mít sběratelé na vánočním veletrhu Sběratel od 25. do 26. listopadu v pražském hotelu Olympik.

Akci, která se konala od 9. do 10. září na výstavišti PVA Expo Praha, provázely křty nových známek mincí, ale třeba také autogramiády celkem 21 výtvarníků (!). Vedle řady dealerů a aukčních domů se akce účastnily spolu s Českou poštou poštovní správy z Albánie, Kyrgyzstánu, Slovenska, Německa, Lucemburska nebo Spojených národů, které k veletrhu připravily příležitostná razítka a obálky. Například pošta Lichtenštejnska přivezla do Prahy optimistický aršík vlastních známek s pozdravem „Ahoj Praho!“.

Sběratelé, kteří nemohli na veletrh dorazit, si mohou ty největší zajímavosti z letošního Sběratele objednat v poveletržní nabídce zde.

Další šanci potkat se budou mít sběratelé od 25. do 26. listopadu na vánočním veletrhu Sběratel v pražském hotelu Olympik.

Olympik dorazil na křest 0 euro suvenýrové bankovky, která připomíná 60 let kapely a uvedení chystaných známek České pošty, i následnou autogramiádu. Zpěvák Petr Janda se bohužel na poslední chvíli ze zdravotních důvodů omluvil a tak své fanoušky mezi sběrateli pozdravil alespoň na dálku prostřednictvím telefonu.

I když v sešitku vlastních známek veletrhu Sběratel jsou známky se čtyřmi různými motivy, podílelo se na jeho vzniku celkem šest výtvarníků. Zleva: Kamil Knotek (jeho rodiče Libuše a Jaromír se na fotografii už nevešli), Milan Bauer, Petr Ptáček a Roman Sedlák.

Uvedení sběratelské edice investiční mince Český lev ve zvláštním blistru s logem veletrhu Sběratel na stánku České mincovny bylo spojené s autogramiádou jejího tvůrce, medailéra Asamata Baltaeva.

Do síně slávy české poštovní známky byl uveden legendární grafik a výtvarník Oldřich Kulhánek. Cenu jménem rodiny převzal kurátor Poštovního muzea Martin Říha.

Veletržní halu zaplnili tisíce sběratelů po oba dva dny akce.

red, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Soukromé muzeum historických rádií v Dolní Čermné

  Nabízí na 170 exponátů včetně značek Philips, Westinghouse nebo Titan.

  Dolní Čermná, Pardubický kraj

 • Martina Krupičková – obrazy

  Kouzelné obrazy malířky, kterou fascinuje světlo a perspektiva a má překvapivě vedle tematiky měst a přírody ráda také dopravní prostředky na romantickém hradě v Ledči nad Sázavou. Skvělý tip na výlet pro celou rodinu i sběratele umění! šanci máte od 3. do 30. července.

  Ledeč nad Sázavou , Vysočina

  www.martinakrupickova.com...
 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  Vystavuje mimo jiné poklad zlatých mincí, které vykopal jejich nálezce na šibeničním vrchu v Uničově na Olomoucku v roce 1911.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
 • Letecké muzeum Metoděje Vlacha

  Muzeum se sbírkou létajících i statických letadel.

  Mladá Boleslav, Středočeský kraj

  www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky