VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Za krádež sbírky kartiček s pokémony dostali vězení. Sběratel se léčí u psychologa

Sberatel.info

10. července, 2024

Tři muže poslal soud ve Francii do vězení za krádež tisíců kartiček s pokémony. Trojice posilněná alkoholem loni vnikla do bytu muže, který sbírá kartičky s postavičkami z videoher, zbila ho a sběratelské karty odnesla v pytlích na odpad.

Sběratelských karet ale bylo na 100.000 a zloději je odnášeli v téměř 20 pytlích. Papírové karty byly tak těžké, že se některé pytle protrhly a pokémoni se vysypali na ulici. Protože zloději při činu neměli rukavice, policie je za pomoci otisků prstů z nalezených karet vypátrala a zadržela.

Okradený muž svou sbírku budovanou deset let ohodnotil na 100.000 eur (2,5 milionu korun). “Všechno, co jsem v životě vydělal, jsem investoval do sbírky. Vášniví sběratelé se sbírkou, jako je ta má, by se dali spočítat na prstech jedné ruky,” řekl o své chloubě oloupený muž, který po krádeži navštěvuje psychologa.

Jedenadvacetiletý muž, který oloupeného držel na zemi a tloukl ho, aby z něj dostal informace o sbírce, dostal u soudu v Rennes dvouletý nepodmíněný trest. Druhý pachatel, dvaatřicetiletý Albánec, si rok odpyká za mřížemi a další rok stráví v podmínce za naložení kradených karet do pronajatého auta. Třetí pachatel, který část lupu vyzvedl v garáži, dostal osmiměsíční podmínku. Většinu odcizených karet se policii dodnes nepodařilo dohledat.

ČTK, ilustrační foto: archiv

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky