VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Britská kapela The Who má vlastní minci

Sberatel.info

24. září, 2021

Britská královská mincovna poctila legendární rockovou kapelu The Who pamětní mincí, při jejíž výrobě byl použit speciální „shockwave efekt“. Design odkazuje nejen na jejich anglický původ kapely, ale také například na jednu z nejznámějších písní jejich kariéry, Pinball Wizard.

Díky nejnovější technologii a inovativním výrobním technikám jsou mince z této řady opravdu unikátní. Detaily jsou vyvedeny neobvykle mistrně. Příkladem může být struktura, která připomíná efekt zvukových vln vycházejících z reproduktoru. Tento detail odkazuje na vystoupení The Who na fotbalovém hřišti Charlton Athletic v roce 1976, které bylo několik desetiletí zapsáno v Guinnessově knize rekordů jako vůbec nejhlasitější koncert.

Roger Daltrey (na snímku), hudebník a člen uskupení The Who mincovnu osobně navštívil a účastnil se ražby prvních exemplářů. Ztvárnění mince považuje za vydařené a myslí si, že se při jejím vytváření skutečně podařilo vystihnout skutečnou podstatu tvorby kapely a toho, co pro své fanoušky představuje. Pete Townshend, druhý člen skupiny, mince také komentoval velmi pozitivně a práci Královské mincovny náležitě ocenil.

The Who vznikli v roce 1964 a ve své době byli považováni za jedny z největších konkurentů The Beatles. Jejich kariéra je kromě skvělé hudby ale spojována například s tragédií, kdy bylo při koncertě v americkém Cincinnati ve státě Ohio davem ušlapáno několik fanoušků. V osmdesátých letech se kapela začala kvůli osobním problémům členů rozpadat. Jejich hvězdná kariéra tím ale neskončila, jelikož se její členové několikrát opět spojili. V roce 2014 se dokonce vydali na turné k padesátiletému výročí jejich vzniku.

Mince věnovaná The Who je čtvrtým projektem Royal Mint, který je zaměřen na britské hudební legendy. Předchozí mince byly věnovány rockové kapele Queen, Davidu Bowiemu a Eltonu Johnovi.

  • ašoch- Zdroj: udiscovermusic.com; Foto: udiscovermusic.com

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky