VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Stařenka darovala sbírku v hodnotě 2,5 milionu korun. Co ji k tomu vedlo?

Sberatel.info

18. ledna, 2018

Sbírka jihoafrických zlatých mincí v hodnotě více než 100 000 eur, což je v přepočtu přibližně dva a pul milionu korun, byla nalezena v krabici s jídlem darovaným seniorům, v domově pro seniory v německém Mönchengladbachu v Severním Porýní-Vestfálsku.

Sedmdesáti osmi letá vdova po smrti svého manžela darovala Lindenhofskému centru seniorů krabici plnou kvalitních nutričních nápojů. Po rozbalení krabice byla nalezena, mimo nápojů, i sbírka zářivých zlatých mincí. Každá z mincí zobrazuje jihoafrické národní zvíře, Antilopu skákavou. Mince byly později klasifikovány jako Krugerrandy, zlaté investiční mince bez nominální hodnoty, jejichž cena je určena aktuální cenou zlata.

Darovaná sbírka obsahovala 109 mincí, z nichž každá měla cenu přibližně 1000 euro, což je v přepočtu přibližně 25 000 korun.

Po objevení sbírky se domov důchodců rozhodl neznámého dárce vypátrat a cennou sbírku vrátit. Na krabici byla nalezena adresa, protože nápoje byly původně stařence doručeny poštou. Když se vdově přede dveřmi objevila policie, s úmyslem vrátit jí sbírku jejího manžela, neskrývala překvapení. O tom, že sbírku darovala neměla nejmenší tušení a byla velmi ráda, že ji centrum seniorů kontaktovalo.

Policie nyní vyšetřuje, jak se sbírka mohla do krabice pro charitu dostat. Jednou z teorií je, že měla být ukradena a toto byl jeden z kroků důmyslného zloděje.

Autor: Anna Š., Zdroj: thelocal.de, ilustrační foto: Jihoafrická mincovna 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum hygieny

  Muzeum se sbírkou historických nočníků.

  Praha, Hlavní město Praha

  muzeumnocniku.cz/cs/uvod...
 • Muzeum papírových modelů

  Muzeum se sbírkou zmenšenin staveb ze světa.

  Police nad Metují, Královéhradecký kraj

  mpmpm.cz/
 • Muzeum Vysočiny Pelhřimov

  Muzeum se zajímavou dramaturgií, na jehož webových stránkách si například můžete stáhnout zdarma knihu "Umění kýče", jež mapuje úspěšnou výstavu, která zde proběhla.

  Pelhřimov , Vysočina

  www.muzeumpe.cz/
 • Muzeum hodin

  Muzeum se sbírkou historických hodin a hodinek.

  Karlštej, Středočeský kraj

  www.muzeumhodin.eu/cs/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky