VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Jarní veletrh Sběratel už tento pátek a sobotu

Sberatel.info

23. března, 2022

Antium Aurum, Emporium Hamburg, Coinchiq, Aix-Phila, Holger Tietz, Hanmart a dalších téměř 80 vystavovatelů se na vás těší od 25. do 26. března v pražském hotelu Olympik. Nebudou chybět autogramiády výtvarníků ani bezplatné oceňování sbírek.

Poštovní známky, obálky, mince, bankovky, pohlednice, cenné papíry a další sběratelské zajímavosti nabídnou návštěvníkům jarního veletrhu Sběratel prodejci z celé Evropy. Zájem o účast na veletrhu byla letos tak velká, že organizátoři museli zabrat ještě část hotelové restaurace.

Kompletní seznam vystavovatelů najdete zde.

Na veletrhu neplatí už žádná hygienická opatření, nejsou vyžadovány ani respirátory.

V pátek se budou podepisovat auta a motorky

Poštovní známku s modelem sportovního vozu Wikov 7/28 bude na jarním veletrhu Sběratel prodávat Česká pošta. V pátek od 12:30 hod. pak budou moci návštěvníci veletrhu získat podpis od jejího tvůrce, známého automobilového výtvarníka, Jiřího Rameše.

Od 15:00 hod. na něj naváže oblíbený výtvarník Petr Ptáček, který je autorem přítiskové známky a kuponu „Jawa 250 / 559 „panelka““- 60 let“, který bude mít na Sběrateli premiéru. V prodeji pak bude na stánku sberatelshop.cz.

V sobotu pozor na dinosaury!

V sobotu od 12:00 do 15:00 hod. můžete na veletrhu Sběratel získat podpisy výtvarníků, kteří se podíleli na vzniku unikátního sešitku vlastních známek „Pravěk v Čechách“. Kromě Petra Modlitby přislíbili účast všichni, kdo pravěk na známky převedli, tedy Vladimír Rimbala, Jiří Svoboda, Jiří (George) Teichmann a Arnošt Hanák.

Známkový sešitek bude v prodeji na stánku Odborné společnosti Fauna – Flora. 25. – 26. 3..

K dispozici bude také tematické příležitostné razítko České pošty s motivem jediného českého dinosaura „Burianosaurus augustai od výtvarníka Jiřího Svobody.

Česká pošta bude mít také mimořádně otevřeno po oba dva dny veletrhu okénko Známkové tvorby na Hlavní poště v Jindřišské ulici, kde bude mít k dispozici širokou nabídku českých poštovních známek.

Nechte si bezplatně ocenit na veletrhu své sbírky

Bezplatné oceňování a poradenství v oblasti filatelie najdete na stánku Svazu Českých filatelistů, vše v z oblasti numismatiky rádi posoudí odborníci z České numismatické společnosti.

Pokud máte doma autogram někoho slavného a nejste si jisti jeho pravostí, nebo chcete určit jeho přibližnou cenu, navštivte na jarním veletrhu Sběratel expozici Klubu sběratelů autogramů. Poradenskou službu zde bude zajišťovat jeho předseda Martin Pros a jeho kolegové.

Muzeum cenných papírů zase poradí a ohodnotí zdarma vše z oblasti cenných papírů, tedy historické akcie, ceniny a další staré listiny.

Bezcenný krám, nebo vzácná starožitnost? Oceňování a posuzování starožitností a uměleckých děl budou na jarním veletrhu Sběratel poskytovat odborníci z firmy Antik Kureš.

Klub sběratelů kuriozit je  největší celostátní klub sběratelů, který se zaměřuje na netradiční sběratelské obory. Sem zamiřte se všemi sběratelskými předměty, které nejsou mince, medaile, akcie, telefonní karty ani poštovní známky.

Další zajímavosti a rarity

Pouze na jarním veletrhu Sběratel bude možné poprvé zakoupit sběratelskou bankovku Rolls-Royce Phantom III ze Zlaté sbírky Václava Zapadlíka. Autorem její finální podoby je opět vyhledávaný výtvarník fantaskních bankovek Matej Gábriš.

Novou generaci sběratelských 0 memo euro bankovek přiveze na jarní veletrh Sběratel firma Coinchiq. Bankovka vzdává hold legendárnímu chorvatskému fotbalistovi a trenéru Zlatko “Cico” Kranjčarovi, jehož jméno je spjato s největšími úspěchy Dinama Záhřeb.

Sběratelé si musí pomáhat, a proto vydal veletrh Sběratel sběratelský „Solidární list“, jehož zakoupením mohou návštěvníci akce přispět na nákup potravin a základních hygienických potřeb pro uprchlíky z Ukrajiny.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • 8. ročník modelářské výstavy

  Modely aut, vláčků a další techniky plus retro hračky na jednom místě to vše spojené s burzou.

  27.05.2022 - 29.05.2022

  Slatiny u Jičína, Česká republika

 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  25.06.2022 - 25.06.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Le salon de la philathélie

  Tradiční veletrh filatelie v Paříži.

  23.06.2022 - 26.06.2022

  Paříž, Francie

  https://www.cci-paris-id...
 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  27.08.2022 - 27.08.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Severočeské muzeum

  Muzeum se sbírkou hudebních automatů a strojků.

  Liberec, Liberecký kraj

  www.muzeumlb.cz/
 • Muzeum cyklistiky

  Muzeum se sbírkou jízdních kol a velocipedů.

  Nové Hrady, Jihočeský kraj

  www.nove-hrady.cz/cs/m-8-muzeum-cyklisti...
 • Muzeum Vysočiny Pelhřimov

  Muzeum se zajímavou dramaturgií, na jehož webových stránkách si například můžete stáhnout zdarma knihu "Umění kýče", jež mapuje úspěšnou výstavu, která zde proběhla.

  Pelhřimov , Vysočina

  www.muzeumpe.cz/
 • Muzeum českého ráje v Turnově

  Muzeum, které mimo jiné vlastní jednu z největších sbírek drahých kamenů v České republice.

  Turnov, Liberecký kraj

  www.muzeum-turnov.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky