VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Jarní veletrh Sběratel už tento pátek a sobotu

Sberatel.info

23. března, 2022

Antium Aurum, Emporium Hamburg, Coinchiq, Aix-Phila, Holger Tietz, Hanmart a dalších téměř 80 vystavovatelů se na vás těší od 25. do 26. března v pražském hotelu Olympik. Nebudou chybět autogramiády výtvarníků ani bezplatné oceňování sbírek.

Poštovní známky, obálky, mince, bankovky, pohlednice, cenné papíry a další sběratelské zajímavosti nabídnou návštěvníkům jarního veletrhu Sběratel prodejci z celé Evropy. Zájem o účast na veletrhu byla letos tak velká, že organizátoři museli zabrat ještě část hotelové restaurace.

Kompletní seznam vystavovatelů najdete zde.

Na veletrhu neplatí už žádná hygienická opatření, nejsou vyžadovány ani respirátory.

V pátek se budou podepisovat auta a motorky

Poštovní známku s modelem sportovního vozu Wikov 7/28 bude na jarním veletrhu Sběratel prodávat Česká pošta. V pátek od 12:30 hod. pak budou moci návštěvníci veletrhu získat podpis od jejího tvůrce, známého automobilového výtvarníka, Jiřího Rameše.

Od 15:00 hod. na něj naváže oblíbený výtvarník Petr Ptáček, který je autorem přítiskové známky a kuponu „Jawa 250 / 559 „panelka““- 60 let“, který bude mít na Sběrateli premiéru. V prodeji pak bude na stánku sberatelshop.cz.

V sobotu pozor na dinosaury!

V sobotu od 12:00 do 15:00 hod. můžete na veletrhu Sběratel získat podpisy výtvarníků, kteří se podíleli na vzniku unikátního sešitku vlastních známek „Pravěk v Čechách“. Kromě Petra Modlitby přislíbili účast všichni, kdo pravěk na známky převedli, tedy Vladimír Rimbala, Jiří Svoboda, Jiří (George) Teichmann a Arnošt Hanák.

Známkový sešitek bude v prodeji na stánku Odborné společnosti Fauna – Flora. 25. – 26. 3..

K dispozici bude také tematické příležitostné razítko České pošty s motivem jediného českého dinosaura „Burianosaurus augustai od výtvarníka Jiřího Svobody.

Česká pošta bude mít také mimořádně otevřeno po oba dva dny veletrhu okénko Známkové tvorby na Hlavní poště v Jindřišské ulici, kde bude mít k dispozici širokou nabídku českých poštovních známek.

Nechte si bezplatně ocenit na veletrhu své sbírky

Bezplatné oceňování a poradenství v oblasti filatelie najdete na stánku Svazu Českých filatelistů, vše v z oblasti numismatiky rádi posoudí odborníci z České numismatické společnosti.

Pokud máte doma autogram někoho slavného a nejste si jisti jeho pravostí, nebo chcete určit jeho přibližnou cenu, navštivte na jarním veletrhu Sběratel expozici Klubu sběratelů autogramů. Poradenskou službu zde bude zajišťovat jeho předseda Martin Pros a jeho kolegové.

Muzeum cenných papírů zase poradí a ohodnotí zdarma vše z oblasti cenných papírů, tedy historické akcie, ceniny a další staré listiny.

Bezcenný krám, nebo vzácná starožitnost? Oceňování a posuzování starožitností a uměleckých děl budou na jarním veletrhu Sběratel poskytovat odborníci z firmy Antik Kureš.

Klub sběratelů kuriozit je  největší celostátní klub sběratelů, který se zaměřuje na netradiční sběratelské obory. Sem zamiřte se všemi sběratelskými předměty, které nejsou mince, medaile, akcie, telefonní karty ani poštovní známky.

Další zajímavosti a rarity

Pouze na jarním veletrhu Sběratel bude možné poprvé zakoupit sběratelskou bankovku Rolls-Royce Phantom III ze Zlaté sbírky Václava Zapadlíka. Autorem její finální podoby je opět vyhledávaný výtvarník fantaskních bankovek Matej Gábriš.

Novou generaci sběratelských 0 memo euro bankovek přiveze na jarní veletrh Sběratel firma Coinchiq. Bankovka vzdává hold legendárnímu chorvatskému fotbalistovi a trenéru Zlatko “Cico” Kranjčarovi, jehož jméno je spjato s největšími úspěchy Dinama Záhřeb.

Sběratelé si musí pomáhat, a proto vydal veletrh Sběratel sběratelský „Solidární list“, jehož zakoupením mohou návštěvníci akce přispět na nákup potravin a základních hygienických potřeb pro uprchlíky z Ukrajiny.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Poštovní muzeum v Praze

  Vše o historii československých a českých poštovních známek na jednom místě, navíc se zajímavými akcemi nejen pro sběratele.

  Praha, Hlavní město Praha

 • Železniční muzeum ČD

  Muzeum se sbírkou historických kolejových vozidel.

  Lužná u Rakovníka, Středočeský kraj

  www.cdmuzeum.cz/
 • Poštovní muzeum

  Muzeum se sbírkou poštovních kočárů a saní.

  Vyšší Brod, Jihočeský kraj

  https://www.postovnimuzeum.cz/cs/expozic...
 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  Vystavuje mimo jiné poklad zlatých mincí, které vykopal jejich nálezce na šibeničním vrchu v Uničově na Olomoucku v roce 1911.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky