VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Výroční list s komisařem Schimanskim a německou příležitostnou známkou připomíná 50. narozeniny seriálu Místo činu

Sberatel.info

13. listopadu, 2020

Německá pošta nadělila nejdéle běžícímu seriálu v německy mluvících zemích (v originále Tatort) k výročí poštovní známku a dopisnice věnované vybraným vyšetřovatelům, kteří se v seriálu objevili. Ten nejslavnější – Horst Schimanski mezi nimi však překvapivě chybí! Proto Klan sběratelů připravil pro fandy legendárního komisaře speciální výroční list s jeho podobiznou, originálem německé známky a sběratelským kašetem.

K dispozici je rovněž 200 kusů dopisnice, vydané v roce 2018 Českou poštou a veletrhem Sběratel k nedožitým 80. narozeninám jeho představitele, herce Götze Georga a pohlednice s německou známkou a kašetem. Současně bude možné objednat další rarity, jež Německá pošta k výročí vydala.

Autorem akčního portrétu je výtvarník Petr Ptáček, tvůrce českých poštovních známek. Vedle pozadí, které odkazuje na syrové panorama průmyslového Duisburgu, kde Schimanski operoval, se na kresbě objevuje další nezbytná proprieta spojená se slavným komisařem – Citroën CX.

Dopisnice a pohlednice jsou stejně jako výroční list opatřeny německou poštovní známkou „Tatort“ a sběratelským kašetem. Německá poštovní známka má nominále 0,80 Eur a její motiv vychází z úvodní znělky seriálu, která je celých 50 let stejná. Autorem finální podoby známky je grafik Thomas Steinacker z Bonnu.

Seriál Místo činu pochází z produkce německé televize ARD a pravidelně se vysílá vždy v neděli. Každý díl se odehrává v jiném městě a dnes se neomezuje jen na hranice Německa, ale komisaři (a komisařky) vyšetřují pod hlavičkou značky Tatort zločiny také Rakousku nebo Švýcarsku.  Do letošního roku se v seriálu objevilo na sedmdesát vyšetřovatelů.

„Schimi“ a jeho nabručený parťák Thanner ztvárněný herce Eberhardem Feikem (1943 – 1994) patří mezi nejoblíbenější.  V rozmezí let 1981–1991 se objevili v celkem 29 epizodách. V letech 1991 až 1997 pak Götz Georg (1938–2016) navázal na svou nejslavnější postavu v samostatném seriálu Schimanski. Většinu dílu se Schimanskim odvysílala už v 80. letech československá televize a není bez zajímavosti, že v roce 1988 se v díle nazvaném „Samovazba“ objevil v jedné z rolí také slovenský herec Juraj Kukura.

CO SI MŮŽETE OBJEDNAT

 • Výroční list „Místo činu – 50“ s originálem německé poštovní známky „Tatort“ a příležitostným kašetem.
 • Dopisnice vydaná Českou poštou a veletrhem Sběratel v roce 2018 k nedožitým 80. narozeninám představitele komisaře Schimanského, herce Götze Georgeho. Dopisnice je doplněna o výroční německou známku „Tatort“ a příležitostný kašet.
 • Pohlednice s portrétem komisaře Schimanského s nalepeným originálem německé poštovní známky vydané k 50. výročí seriálu „Místo činu“ a příležitostným kašetem.
 • Samostatná poštovní známka „Tatort“.
 • Aršík deseti poštovních známek „Tatort“.
 • Čtyřblok poštovních známek „Tatort“ ve sběratelských deskách s doprovodným textem v němčině a příležitostným poštovním razítkem k prvnímu dni vydání – 2. listopadu 2020, Berlín. Čtyři strany, formát A5.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Monexpo Numismatic Fair Paris

  Mezinárodní veletrh mincí a bankovek.

  09.12.2023 - 09.12.2023

  Paříž, Francie

  www.nicolasquentin.com ...
 • Hong Kong Numismatic Fair

  Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

  11.12.2023 - 13.12.2023

  Hong Kong, Čína

  hkinf.hk
 • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

  Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

  25.01.2024 - 27.01.2024

  Manama City, Bahrajn

  www.aradosauctions.com ...
 • Paris Paper Money Show

  41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

  10.02.2024 - 10.02.2024

  Paříž, Francie

  www.papier-monnaie.com ...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Vysočiny Pelhřimov

  Muzeum se zajímavou dramaturgií, na jehož webových stránkách si například můžete stáhnout zdarma knihu "Umění kýče", jež mapuje úspěšnou výstavu, která zde proběhla.

  Pelhřimov , Vysočina

  www.muzeumpe.cz/
 • Muzeum smaltu

  Muzeum se sbírkou smaltovaného nádobí.

  Netvořice, Středočeský kraj

  www.muzeumsmaltu.cz/
 • Muzeum motorových kol

  Muzeum se sbírkou motorových kol a motocyklů.

  Horní Radouň, Jihočeský kraj

  www.muzeumradoun.cz/
 • Muzeum Tatry 111

  Muzeum se sbírkou nákladních automobilů Tatra.

  Dobříč u Prahy, Hlavní město Praha

  muzeumtatra111.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky