VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Inspektor Clouseau, šílený Dreyfus i Cato se sešli na sběratelské bankovce

Sberatel.info

15. listopadu, 2022

Slavný diamant Růžový panter je národním pokladem království Lugash. Už jednou byl ukraden a když se tak stane znovu, povolá šáh k vyřešení záhady největšího francouzského policistu, inspektora Clouseaua. Nová sběratelská bankovka ze série “Bájné země filmového plátna” je poctou filmu „Návrat Růžového pantera“. V prodeji bude od 25. do 26. listopadu na vánočním veletrhu Sběratel v Praze.

Loupež vypadá znovu na práci známého lupiče-gentlemana “proslulého Fantoma” Sira Charlese Lyttona. Celá věc je ale mnohem komplikovanější. Zvlášť, když se do věci vloží tajná služba Lugashe, jež usiluje o změnu režimu a hlavně bývalý šéf inspektor Dreyfus, který opět usiluje o život svého někdejšího podřízeného…

Návrat Růžového pantera je čtvrtý film s Peterem Sellersem v hlavní roli. V roce 1975 ho natočil režisér předchozích dílů Blake Edwards. Postavu sira Charlese Lyttona hrál Christopher Plummer, v roli “šíleného Dreyfuse” opět exceloval původem český herec Herbert Lom. Film zaznamenal velký ohlas i kasovní úspěch a otevřel cestu k dalším pokračováním dodnes oblíbené série.

“Bájné země filmového plátna” představují fiktivní bankovky ze států, které se objevují jen ve slavných filmech. Vydává je pro radost sběratelům a filmovým fandům mezinárodní veletrh Sběratel. První fantaskní bankovkou série bylo “1 000 000 venetos Republiky Marina Veneta” z komedie “Muž z Acapulca” (v originále Le Magnifique) s Jean-Paulem Belmondem v hlavní roli.

Sběratelská bankovka je tištěna na bankovkový papír v tiskárně cenin ve dvou sériích, autorem designu je grafik David Vlček.

Série B01, jež vychází v nákladu 500 ks, je určena pouze pro členy Klanu sběratelů, kteří obdrží e-mailem voucher, na který mohou bankovku přímo na vánočním veletrhu Sběratel zakoupit. Cena je 100 Kč / kus.

Série B02, emitovaná v počtu 1 000 kusů, je určena k volnému prodeji. Cena je 100 Kč. Ze série B02 jdou čísla 1 – 350 do prodeje ve speciálním číslovaném dárkovém folderu. Bankovka s folderem stojí 250 Kč.

Sběratelská bankovka bude v prodeji na vánočním veletrhu Sběratel, který se koná od 25. do 26. listopadu v hotelu Olympik Praha. K dostání bude buď na pokladně nebo na stánku sberatelshop.cz.

red, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Paris Philex 2024

  Tradiční filatelistický veletrh.

  30.05.2024 - 01.06.2024

  Paříž, Francie

  https://urlz.fr
 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky