VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Největšího plyšového medvěda vyrobeného v Česku uvidíte v Pelhřimově

Sberatel.info

10. dubna, 2023

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově získalo do svých sbírek největšího plyšového medvěda vyrobeného v České republice. Vyrobila ho benešovská společnost The Bears. Měří 4,5 metru a váží 70 kilogramů. S novou turistickou sezonou bude atrakcí především pro děti.

Muzeum kvůli jeho náročné instalaci muselo upravit expozici v nejvyšším patře věže Dolní brány, do nižších pater se nevešel, řekl za muzeum Miroslav Marek. Zatím největším plyšovým medvědem v pelhřimovském muzeu rekordů byl asi čtyřmetrový Kuky, maskot filmu režiséra Jana Svěráka Kuky se vrací.

Benešovská společnost chtěla svého rekordmana vyrobit běžným postupem tak, jak už sedm let šije ostatní plyšové medvědy. Běžně je dodává v rozměrech od 60 centimetrů po tři metry.

 “Po čase jsme měli spoustu dotazů, jestli neděláme i větší plyšáky, proto jsme se jednoho dne rozhodli, že se pokusíme udělat, co největšího půjde,” řekl jednatel společnosti Vlastimil Bejbl. Na první pokus se podařilo udělat medvěda, který měl 430 centimetrů. Druhý kus dokončený minulý týden už byl o 20 centimetrů delší.

“Chtěli jsme, aby to byl v podstatě pořád stejný plyšák, stejný, jako je při 60 centimetrech, aby měl stejné proporce, ale aby byl větší,” řekl Bejbl. Původního cíle pěti metrů už podle něho nebylo možné docílit, medvěd je plněný stejným polyesterovým vláknem, šitý ze stejných látek, které už by při větších rozměrech nedržely tvar. “Tenhle medvěd už má při 450 centimetrech uvnitř stavěnou plastovou kostru, která tuží celý trup a tvar medvěda, aby dokázal sedět,” řekl Bejbl. Jen hlava medvěda má okolo 20 kilogramů. “Třeba časem dojdeme k tomu, že uděláme i 500 centimetrů, ale to je ještě hudba budoucnosti,” řekl Bejbl.

Jeho společnost prodává ročně tisíce kusů medvědů. S podnikáním začal poté, když sám či kamarádi sháněli jako dárek velkého plyšového medvěda. “Ale nikde prostě nebyl. A když už, tak to nebylo hezké,” řekl Bejbl.

Pelhřimovské muzeum rekordů vystavuje ve svých expozicích i nejmenšího plyšového medvídka, je ručně šitý a má asi 15 milimetrů. Muzeum má víc expozic, přístupné je celoročně. Vloni si do něj vstupenku koupilo 21.000 lidí.

ČTK, foto: Muzeum rekordů v Pelhřimově

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Dubai International Money Fair

  První ročník veletrhu numismatiky.

  19.04.2024 - 21.04.2024

  Dubaj, Spojené arabské emiráty

  www.di-mf.com
 • Retro Garáž

  Největší jarní burza dílů pro veterány spojená s aukcí.

  27.04.2024 - 27.04.2024

  Lysá nad Labem, Česká republika

  www.retro-garaz.cz
 • Casino 2000 – Salon des Collectionnneurs – Luxembourg

  Mezinárodní akce zaměřená na bankovky, mince, medaile, poštovní známky a pohlednice.

  28.04.2024 - 28.04.2024

  Mondorf-les-Bans, Lucembursko

 • World Congress Collectors of Paris

  Mezinárodní setkání sběratelů mincí, bankovek, poštovních známek, pohlednic ad.

  26.04.2024 - 28.04.2024

  Paříž, Francie

  www.cmc-paris.com
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky