VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Největšího plyšového medvěda vyrobeného v Česku uvidíte v Pelhřimově

Sberatel.info

10. dubna, 2023

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově získalo do svých sbírek největšího plyšového medvěda vyrobeného v České republice. Vyrobila ho benešovská společnost The Bears. Měří 4,5 metru a váží 70 kilogramů. S novou turistickou sezonou bude atrakcí především pro děti.

Muzeum kvůli jeho náročné instalaci muselo upravit expozici v nejvyšším patře věže Dolní brány, do nižších pater se nevešel, řekl za muzeum Miroslav Marek. Zatím největším plyšovým medvědem v pelhřimovském muzeu rekordů byl asi čtyřmetrový Kuky, maskot filmu režiséra Jana Svěráka Kuky se vrací.

Benešovská společnost chtěla svého rekordmana vyrobit běžným postupem tak, jak už sedm let šije ostatní plyšové medvědy. Běžně je dodává v rozměrech od 60 centimetrů po tři metry.

 “Po čase jsme měli spoustu dotazů, jestli neděláme i větší plyšáky, proto jsme se jednoho dne rozhodli, že se pokusíme udělat, co největšího půjde,” řekl jednatel společnosti Vlastimil Bejbl. Na první pokus se podařilo udělat medvěda, který měl 430 centimetrů. Druhý kus dokončený minulý týden už byl o 20 centimetrů delší.

“Chtěli jsme, aby to byl v podstatě pořád stejný plyšák, stejný, jako je při 60 centimetrech, aby měl stejné proporce, ale aby byl větší,” řekl Bejbl. Původního cíle pěti metrů už podle něho nebylo možné docílit, medvěd je plněný stejným polyesterovým vláknem, šitý ze stejných látek, které už by při větších rozměrech nedržely tvar. “Tenhle medvěd už má při 450 centimetrech uvnitř stavěnou plastovou kostru, která tuží celý trup a tvar medvěda, aby dokázal sedět,” řekl Bejbl. Jen hlava medvěda má okolo 20 kilogramů. “Třeba časem dojdeme k tomu, že uděláme i 500 centimetrů, ale to je ještě hudba budoucnosti,” řekl Bejbl.

Jeho společnost prodává ročně tisíce kusů medvědů. S podnikáním začal poté, když sám či kamarádi sháněli jako dárek velkého plyšového medvěda. “Ale nikde prostě nebyl. A když už, tak to nebylo hezké,” řekl Bejbl.

Pelhřimovské muzeum rekordů vystavuje ve svých expozicích i nejmenšího plyšového medvídka, je ručně šitý a má asi 15 milimetrů. Muzeum má víc expozic, přístupné je celoročně. Vloni si do něj vstupenku koupilo 21.000 lidí.

ČTK, foto: Muzeum rekordů v Pelhřimově

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Vysočiny Pelhřimov

  Muzeum se zajímavou dramaturgií, na jehož webových stránkách si například můžete stáhnout zdarma knihu "Umění kýče", jež mapuje úspěšnou výstavu, která zde proběhla.

  Pelhřimov , Vysočina

  www.muzeumpe.cz/
 • Muzeum technických hraček

  Muzeum se sbírkou mechanických plechových hraček od roku 1840.

  Velvary, Středočeský kraj

  www.muzeum-technickych-hracek.cz/...
 • RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku

  Návštěvníci si mohou připomenout, v jakých vozech lidé z někdejších socialistických zemí jezdili od roku 1948 až do 90. let.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
 • Cvokařské muzeum

  Muzeum se sbírkou hřebíků a cvočků.

  Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj

  www.staryrozmital.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky